Baseball

8U

Region 2 Mid Season Tournament

Apr 11 - 24, 2022
AL
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

8U
Team W L T
RS
RA
Attalla Yankees (Attalla, AL) 2 0 0 34 1
Alexandria Welch Brothers (Alexandria, AL) 2 0 0 29 2
White Plains Butler (Anniston, AL) 2 0 0 26 2
Centre Trash Pandas (centre, AL) 2 0 0 28 4
Anniston Snipers (Anniston, AL) 2 0 0 17 4
Alexandria Southern Turf (Alexandria, AL) 2 0 0 29 5
OXFORD ACKER ELECTRIC (OXFORD, AL) 2 0 0 35 6
HBYB Means 8U 2022 (Hokes Bluff, AL) 2 0 0 23 7
HBYB Norman 8U (Hokes Bluff, AL) 2 0 0 16 7
HBYB Clough 8U 2022 (Hokes Bluff, AL) 2 0 0 25 8
OXFORD J POLLARD GROUP (OXFORD, AL) 2 0 0 25 9
Weaver AA- Payne- Red (Weaver, AL) 2 0 0 20 9
Alexandria Bentley Construction (Alexandria, AL) 2 0 0 24 10
Lincoln Guardians 8U (Lincoln, AL) 2 0 0 37 14
Centre Mudcats (centre, AL) 2 0 0 28 16
Pleasant Valley Swindle 8U (Jacksonville, AL) 2 0 0 24 18
OXFORD MIMSCO PROPERTY RESTORATION (OXFORD, AL) 2 0 0 35 23
HBYB Dane 8u (Hokes Bluff, AL) 1 1 0 22 10
White Plains Boatwright (Anniston, AL) 1 1 0 18 10
White Plains Bentley (Anniston, AL) 1 1 0 10 10
Ohatchee Tittle (Ohatchee, AL) 1 1 0 22 11
Gadsden GPR Bone (Gadsden, AL) 1 1 0 27 14
Piedmont Bubba's Truck and Equipment (Piedmont, AL) 1 1 0 27 15
Centre Knights (Centre, AL) 1 1 0 10 16
MUNFORD 8U ALL STARS (MUNFORD, AL) 1 1 0 25 17
Centre Grizzles (Centre, AL) 1 1 0 12 17
Alexandria B & B Pawn (Alexandria, AL) 1 1 0 12 17
Alexandria Turf Worx (Alexanddria, AL) 1 1 0 27 18
OXFORD NOBLE BANK (OXFORD, AL) 1 1 0 24 23
Attalla Braves (Attalla, AL) 1 1 0 17 25
MUNFORD 8U BLANKENSHIP (MUNFORD, AL) 0 2 0 20 41
cedarbluff storm (cedar bluff, AL) 0 2 0 1 17
Anniston Bulldogs 8u (Anniston, AL) 0 2 0 0 17
Attalla White Sox (Attalla, AL) 0 2 0 14 21
Lincoln Diamondbacks (Lincoln, AL) 0 2 0 6 22
Pleasant Valley Schavey 8u (Jacksonville, AL) 0 2 0 7 24
Wellborn 8U White (Anniston, AL) 0 2 0 4 25
Saks AA Red (Anniston, AL) 0 2 0 3 25
Attalla RedSox 8U (Attalla, AL) 0 2 0 0 25
Saks AA Gray (Anniston, AL) 0 2 0 8 27
Attalla Cubs (Attalla, AL) 0 2 0 4 27
Ohatchee Wood (Ohatchee, AL) 0 2 0 8 29
Wellborn 8U Black (Anniston, AL) 0 2 0 8 33
Centre Muckdogs (Centre, AL) 0 2 0 7 33
MUNFORD 8U FREEMAN (MUNFORD, AL) 0 2 0 12 36
Attalla Blue Devils (ATTALLA, AL) 0 2 0 4 36
OXFORD Benton Nissan (OXFORD, AL) 0 2 0 16 37

Schedule

Filter by:

Monday, April 11, 2022
Game Time Location Team Score Team
P1 5:30 PM Attalla Complex - SB Attalla Blue Devils
3 17 Gadsden GPR Bone
P4 6:00 PM Anniston Complex - Field B Anniston Bulldogs 8u
0 7 White Plains Bentley
P5 6:00 PM Earl Martin Complex - Field 2 - AAA OXFORD ACKER ELECTRIC
15 3 MUNFORD 8U ALL STARS
P6 6:00 PM Lincoln Sports Complex - Field 2 OXFORD Benton Nissan
14 15 Lincoln Braves
P7 6:30 PM Attalla Complex - SB Attalla Cubs
2 17 HBYB Dane 8u
P9 6:30 PM Centre Complex - Field 3 Centre Mudcats
16 5 Centre Muckdogs
P10 6:30 PM Ohatchee Complex - Field 3 Alexandria Bentley Construction
14 6 Ohatchee Wood
P0 7:30 PM Lincoln Sports Complex - Field 1 OXFORD MIMSCO PROPERTY RESTORATION
21 17 MUNFORD 8U BLANKENSHIP
P0 7:30 PM Earl Martin Complex - Field 2 - AAA MUNFORD 8U FREEMAN
6 16 OXFORD NOBLE BANK
P3 7:30 PM Ohatchee Complex - Field 3 Alexandria B & B Pawn
0 15 Ohatchee Tittle
P11 7:30 PM Anniston Complex - Field A Anniston Snipers
7 1 White Plains Boatwright
P12 7:30 PM Anniston Complex - Field B White Plains Butler
16 2 Saks AA Gray
P14 7:30 PM Lincoln Sports Complex - Field 2 OXFORD J POLLARD GROUP
8 0 Lincoln Diamondbacks
Tuesday, April 12, 2022
Game Time Location Team Score Team
P15 5:30 PM Centre Complex - Field 4 Centre Mudcats
12 11 Piedmont Bubba's Truck and Equipment
P16 5:30 PM Hokes Bluff Complex - CP Attalla RedSox 8U
0 10 HBYB Means 8U 2022
P17 5:30 PM Ohatchee Complex - Field 3 Alexandria Turf Worx
11 13 Pleasant Valley Swindle 8U
P18 5:30 PM Ohatchee Complex - Field 4 Alexandria B & B Pawn
12 2 Wellborn 8U White
P19 6:00 PM Anniston Complex - Field B Anniston Snipers
10 3 White Plains Bentley
P21 6:00 PM Lincoln Sports Complex - Field 2 OXFORD J POLLARD GROUP
17 9 Lincoln Braves
P2 6:30 PM Centre Complex - Field 4 Centre Grizzles
9 1 cedarbluff storm
P22 6:30 PM Centre Complex - Field 3 Centre Knights
2 11 Centre Trash Pandas
P24 6:30 PM Gadsden Sports Complex - Field 1 Attalla Yankees
19 1 Attalla Blue Devils
P25 6:30 PM Hokes Bluff Complex - CP Attalla White Sox
7 8 HBYB Norman 8U
P26 6:30 PM Ohatchee Complex - Field 4 Alexandria Bentley Construction
10 4 Pleasant Valley Schavey 8u
P33 6:30 PM Ohatchee Complex - Field 3 Alexandria Southern Turf
15 2 Ohatchee Wood
P27 7:30 PM Anniston Complex - Field B Wellborn 8U Black
3 17 White Plains Boatwright
P29 7:30 PM Gadsden Sports Complex - Field 1 Attalla Braves
11 10 Gadsden GPR Bone
P30 7:30 PM Hokes Bluff Complex - CP Attalla Cubs
2 10 HBYB Clough 8U 2022
P31 7:30 PM Lincoln Sports Complex - Field 2 MUNFORD 8U FREEMAN
6 20 Lincoln Guardians 8U
Thursday, April 14, 2022
Game Time Location Team Score Team
P34 5:30 PM Centre Complex - Field 3 Centre Knights
8 5 HBYB Dane 8u
P36 5:30 PM Hokes Bluff Complex - CP Attalla Braves
6 15 HBYB Clough 8U 2022
P37 5:30 PM Ohatchee Complex - Field 2 Alexandria Southern Turf
14 3 Pleasant Valley Schavey 8u
P38 5:30 PM Ohatchee Complex - Field 3 Alexandria Welch Brothers
13 2 Wellborn 8U White
P43 5:30 PM Centre Complex - Field 4 Centre Muckdogs
2 17 Centre Trash Pandas
P40 6:00 PM Earl Martin Complex - Field 2 - AAA OXFORD Benton Nissan
2 22 MUNFORD 8U ALL STARS
P41 6:00 PM Lincoln Sports Complex - Field 5 OXFORD MIMSCO PROPERTY RESTORATION
14 6 Lincoln Diamondbacks
P47 6:00 PM Anniston Complex - Field A Anniston Bulldogs 8u
0 10 White Plains Butler
P23 6:30 PM Centre Complex - Field 4 Centre Grizzles
3 16 Piedmont Bubba's Truck and Equipment
P42 6:30 PM Centre Complex - Field 3 cedarbluff storm
0 8 HBYB Norman 8U
P44 6:30 PM Ohatchee Complex - Field 4 Alexandria Turf Worx
16 5 Wellborn 8U Black
P45 6:30 PM Ohatchee Complex - Field 3 Ohatchee Tittle
7 11 Pleasant Valley Swindle 8U
P46 6:30 PM Ohatchee Complex - Field 2 Weaver AA- Payne- Red
9 3 Saks AA Red
P0 7:15 PM Earl Martin Complex - Field 2 - AAA OXFORD ACKER ELECTRIC
20 3 MUNFORD 8U BLANKENSHIP
P50 7:30 PM Gadsden Sports Complex - Field 1 Attalla White Sox
7 13 HBYB Means 8U 2022
P51 7:30 PM Gadsden Sports Complex - Field 2 Attalla RedSox 8U
0 15 Attalla Yankees
P52 7:30 PM Lincoln Sports Complex - Field 5 OXFORD NOBLE BANK
8 17 Lincoln Guardians 8U
P53 7:30 PM Ohatchee Complex - Field 3 Weaver AA- Payne- Red
11 6 Saks AA Gray
P54 7:30 PM Ohatchee Complex - Field 2 Alexandria Welch Brothers
16 0 Saks AA Red
Friday, April 15, 2022
Game Time Location Team Score Team
B4 5:30 PM Earl Martin Complex - Field 1 - AA [5] Anniston Snipers
3 10 [8] HBYB Means 8U 2022
B7 5:30 PM Centre Complex - Field 4 [9] HBYB Norman 8U
13 3 [12] Weaver AA- Payne- Red
B23 5:30 PM Ohatchee Complex - Field 1 [29] OXFORD NOBLE BANK
9 4 [32] cedarbluff storm
B24 5:30 PM Ohatchee Complex - Field 2 [30] Attalla Braves
11 15 [31] MUNFORD 8U BLANKENSHIP
B26 5:30 PM Ohatchee Complex - Field 3 [33] Anniston Bulldogs 8u
0 17 [36] Pleasant Valley Schavey 8u
B27 5:30 PM Ohatchee Complex - Field 4 [34] Attalla White Sox
10 18 [35] Lincoln Diamondbacks
B30 5:30 PM Lincoln Sports Complex - Field 2 [38] Saks AA Red
9 1 [39] Attalla RedSox 8U
B33 5:30 PM Earl Martin Complex - Field 2 - AAA [42] Ohatchee Wood
8 12 [43] Wellborn 8U Black
B36 5:30 PM Gadsden Sports Complex - Field 2 [46] Attalla Blue Devils
1 8 [47] OXFORD Benton Nissan
B1 6:45 PM Earl Martin Complex - Field 1 - AA [1] Attalla Yankees
6 14 [4] Centre Trash Pandas
B5 6:45 PM Earl Martin Complex - Field 2 - AAA [6] Alexandria Southern Turf
3 20 [7] OXFORD ACKER ELECTRIC
B8 6:45 PM Centre Complex - Field 4 [10] HBYB Clough 8U 2022
16 22 [11] OXFORD J POLLARD GROUP
B17 6:45 PM Ohatchee Complex - Field 1 [22] Gadsden GPR Bone
2 13 [23] Piedmont Bubba's Truck and Equipment
B18 6:45 PM Ohatchee Complex - Field 2 [21] Ohatchee Tittle
15 1 [24] Centre Knights
B20 6:45 PM Ohatchee Complex - Field 3 [25] MUNFORD 8U ALL STARS
13 21 [28] Alexandria Turf Worx
B21 6:45 PM Ohatchee Complex - Field 4 [26] Centre Grizzles
6 20 [27] Alexandria B & B Pawn
B29 6:45 PM Gadsden Sports Complex - Field 2 [37] Wellborn 8U White
2 3 [40] Saks AA Gray
B32 6:45 PM Lincoln Sports Complex - Field 2 [41] Attalla Cubs
7 0 [44] Centre Muckdogs
B2 8:00 PM Earl Martin Complex - Field 2 - AAA [2] Alexandria Welch Brothers
9 11 [3] White Plains Butler
B10 8:00 PM Ohatchee Complex - Field 1 [13] Alexandria Bentley Construction
9 18 [16] Pleasant Valley Swindle 8U
B11 8:00 PM Ohatchee Complex - Field 2 [14] Lincoln Guardians 8U
9 0 [15] Centre Mudcats
B13 8:00 PM Ohatchee Complex - Field 3 [17] OXFORD MIMSCO PROPERTY RESTORATION
6 10 [20] White Plains Bentley
B14 8:00 PM Ohatchee Complex - Field 4 [18] HBYB Dane 8u
12 8 [19] White Plains Boatwright
Saturday, April 23, 2022
Game Time Location Team Score Team
B6 9:00 AM Ohatchee Complex - Field 1 [8] HBYB Means 8U 2022
4 21 [7] OXFORD ACKER ELECTRIC
B25 9:00 AM Ohatchee Complex - Field 4 [29] OXFORD NOBLE BANK
9 8 [31] MUNFORD 8U BLANKENSHIP
B28 9:45 AM Ohatchee Complex - Field 3 [36] Pleasant Valley Schavey 8u
11 12 [35] Lincoln Diamondbacks
B31 9:45 AM Ohatchee Complex - Field 2 [40] Saks AA Gray
4 2 [38] Saks AA Red
B19 10:15 AM Ohatchee Complex - Field 4 [21] Ohatchee Tittle
6 14 [23] Piedmont Bubba's Truck and Equipment
B38 10:15 AM Ohatchee Complex - Field 1 [45] MUNFORD 8U FREEMAN
15 10 [47] OXFORD Benton Nissan
B15 11:00 AM Ohatchee Complex - Field 3 [20] White Plains Bentley
6 7 [18] HBYB Dane 8u
B3 11:30 AM Ohatchee Complex - Field 1 [4] Centre Trash Pandas
8 10 [3] White Plains Butler
B12 11:30 AM Ohatchee Complex - Field 4 [16] Pleasant Valley Swindle 8U
13 12 [14] Lincoln Guardians 8U
B34 11:30 AM Ohatchee Complex - Field 2 [41] Attalla Cubs
9 17 [43] Wellborn 8U Black
B9 12:15 PM Ohatchee Complex - Field 3 [9] HBYB Norman 8U
9 12 [11] OXFORD J POLLARD GROUP
B22 12:45 PM Earl Martin Complex - Field 1 - AA [28] Alexandria Turf Worx
0 10 [27] Alexandria B & B Pawn

Bracket

[3] White Plains Butler
Gold Major Champion
[11] OXFORD J POLLARD GROUP
Gold Champion
[7] OXFORD ACKER ELECTRIC
Gold Minor Champion
[18] HBYB Dane 8u
Silver Minor Champion
[16] Pleasant Valley Swindle 8U
Silver Major Champion
[23] Piedmont Bubba's Truck and Equipment
Silver Champion
[27] Alexandria B & B Pawn
Bronze Major Champion
[29] OXFORD NOBLE BANK
Bronze Minor Champion
[35] Lincoln Diamondbacks
Bronze Champion
[40] Saks AA Gray
Copper Major Champion
[43] Wellborn 8U Black
Copper Minor Champion
[45] MUNFORD 8U FREEMAN
Copper Champion
[37] Wellborn 8U White - 2
B29 - Fri 4/15 6:45PM Gadsden Sports Complex - Field 2
[40] Saks AA Gray - 3
[46] Attalla Blue Devils - 1
B36 - Fri 4/15 5:30PM Gadsden Sports Complex - Field 2
[47] OXFORD Benton Nissan - 8
[9] HBYB Norman 8U - 13
B7 - Fri 4/15 5:30PM Centre Complex - Field 4
[12] Weaver AA- Payne- Red - 3
[10] HBYB Clough 8U 2022 - 16
B8 - Fri 4/15 6:45PM Centre Complex - Field 4
[11] OXFORD J POLLARD GROUP - 22
[38] Saks AA Red - 9
B30 - Fri 4/15 5:30PM Lincoln Sports Complex - Field 2
[39] Attalla RedSox 8U - 1
[41] Attalla Cubs - 7
B32 - Fri 4/15 6:45PM Lincoln Sports Complex - Field 2
[44] Centre Muckdogs - 0
[1] Attalla Yankees - 6
B1 - Fri 4/15 6:45PM Earl Martin Complex - Field 1 - AA
[4] Centre Trash Pandas - 14
[5] Anniston Snipers - 3
B4 - Fri 4/15 5:30PM Earl Martin Complex - Field 1 - AA
[8] HBYB Means 8U 2022 - 10
[28] Alexandria Turf Worx - 0
B22 - Sat 4/23 12:45PM Earl Martin Complex - Field 1 - AA
[27] Alexandria B & B Pawn - 10
[6] Alexandria Southern Turf - 3
B5 - Fri 4/15 6:45PM Earl Martin Complex - Field 2 - AAA
[7] OXFORD ACKER ELECTRIC - 20
[2] Alexandria Welch Brothers - 9
B2 - Fri 4/15 8:00PM Earl Martin Complex - Field 2 - AAA
[3] White Plains Butler - 11
[42] Ohatchee Wood - 8
B33 - Fri 4/15 5:30PM Earl Martin Complex - Field 2 - AAA
[43] Wellborn 8U Black - 12
[4] Centre Trash Pandas - 8
B3 - Sat 4/23 11:30AM Ohatchee Complex - Field 1
[3] White Plains Butler - 10
[8] HBYB Means 8U 2022 - 4
B6 - Sat 4/23 9:00AM Ohatchee Complex - Field 1
[7] OXFORD ACKER ELECTRIC - 21
[13] Alexandria Bentley Construction - 9
B10 - Fri 4/15 8:00PM Ohatchee Complex - Field 1
[16] Pleasant Valley Swindle 8U - 18
[22] Gadsden GPR Bone - 2
B17 - Fri 4/15 6:45PM Ohatchee Complex - Field 1
[23] Piedmont Bubba's Truck and Equipment - 13
[29] OXFORD NOBLE BANK - 9
B23 - Fri 4/15 5:30PM Ohatchee Complex - Field 1
[32] cedarbluff storm - 4
[45] MUNFORD 8U FREEMAN - 15
B38 - Sat 4/23 10:15AM Ohatchee Complex - Field 1
[47] OXFORD Benton Nissan - 10
[14] Lincoln Guardians 8U - 9
B11 - Fri 4/15 8:00PM Ohatchee Complex - Field 2
[15] Centre Mudcats - 0
[21] Ohatchee Tittle - 15
B18 - Fri 4/15 6:45PM Ohatchee Complex - Field 2
[24] Centre Knights - 1
[30] Attalla Braves - 11
B24 - Fri 4/15 5:30PM Ohatchee Complex - Field 2
[31] MUNFORD 8U BLANKENSHIP - 15
[40] Saks AA Gray - 4
B31 - Sat 4/23 9:45AM Ohatchee Complex - Field 2
[38] Saks AA Red - 2
[41] Attalla Cubs - 9
B34 - Sat 4/23 11:30AM Ohatchee Complex - Field 2
[43] Wellborn 8U Black - 17
[16] Pleasant Valley Swindle 8U - 13
B12 - Sat 4/23 11:30AM Ohatchee Complex - Field 4
[14] Lincoln Guardians 8U - 12
[21] Ohatchee Tittle - 6
B19 - Sat 4/23 10:15AM Ohatchee Complex - Field 4
[23] Piedmont Bubba's Truck and Equipment - 14
[18] HBYB Dane 8u - 12
B14 - Fri 4/15 8:00PM Ohatchee Complex - Field 4
[19] White Plains Boatwright - 8
[26] Centre Grizzles - 6
B21 - Fri 4/15 6:45PM Ohatchee Complex - Field 4
[27] Alexandria B & B Pawn - 20
[29] OXFORD NOBLE BANK - 9
B25 - Sat 4/23 9:00AM Ohatchee Complex - Field 4
[31] MUNFORD 8U BLANKENSHIP - 8
[34] Attalla White Sox - 10
B27 - Fri 4/15 5:30PM Ohatchee Complex - Field 4
[35] Lincoln Diamondbacks - 18
[9] HBYB Norman 8U - 9
B9 - Sat 4/23 12:15PM Ohatchee Complex - Field 3
[11] OXFORD J POLLARD GROUP - 12
[17] OXFORD MIMSCO PROPERTY RESTORATION - 6
B13 - Fri 4/15 8:00PM Ohatchee Complex - Field 3
[20] White Plains Bentley - 10
[20] White Plains Bentley - 6
B15 - Sat 4/23 11:00AM Ohatchee Complex - Field 3
[18] HBYB Dane 8u - 7
[25] MUNFORD 8U ALL STARS - 13
B20 - Fri 4/15 6:45PM Ohatchee Complex - Field 3
[28] Alexandria Turf Worx - 21
[33] Anniston Bulldogs 8u - 0
B26 - Fri 4/15 5:30PM Ohatchee Complex - Field 3
[36] Pleasant Valley Schavey 8u - 17
[36] Pleasant Valley Schavey 8u - 11
B28 - Sat 4/23 9:45AM Ohatchee Complex - Field 3
[35] Lincoln Diamondbacks - 12