Lacrosse

Tournament Note

Score Report Form

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2pIPGU5C9laepdX8kmLJyDpNZuAkf-sE831FPORu5BK4MSg/viewform

8U Scores are not posted.

Weather-Related Procedures:
Games should be played unless dangerous weather (lightning, extreme heat). The heat index policy is available on Documents. For changes occurring the day of a game, the Home (or Away) teams should contact the officials and the other team directly through the contact info listed on the Summer Association Contact List.

If you are unable to find the contact for the team, please reach out to your age group GNLL Director.

8/10U- Sydney Dynneson 612-963-4063
6/12/14U- Jing Peng 608-395-5312

6/8/10U End of Season Jamboree is July 23
12/14U End of Season Tournament is July 30-31
All games will be at Delano HS.

12U

2022 GNLL Boys Summer Field League

Jun 13 - Jul 31, 2022
MN
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

12U A
Team W L T
GD
GS
GA
HH GD
Mahtomedi Gold 12U A 7 0 1 53 67 14 0
Rogers-Otsego 12U A 7 1 0 60 72 12 0
Centennial 12U A 5 2 1 34 69 35 0
White Bear Lake Orange 12U A 5 4 0 20 42 22 0
Maple Grove 12U A 4 4 1 23 55 32 0
Champlin Park 12U A 1 8 1 -77 14 91 0
12U B- Central
Team W L T
GD
GS
GA
HH GD
Blaine 12U B1 9 1 0 46 78 32 0
MVI 12U B1 6 4 0 23 63 40 0
Minneapolis 12U B1 2 6 1 -22 31 53 0
Roseville 12U B1 2 6 0 -39 15 54 0
12U B- Northeast
Team W L T
GD
GS
GA
HH GD
Chisago Lakes 12 B1 8 2 0 39 59 20 0
Centennial 12U B 4 4 2 2 40 38 0
Forest Lake 12U B1 4 4 1 8 39 31 0
Mahtomedi 12U B 4 5 1 16 53 37 0
White Bear Lake 12U B Black 1 9 0 -80 12 92 0
12U B- Northwest
Team W L T
GD
GS
GA
HH GD
Sartell Sauk Rapids 12U B1 5 2 0 29 53 24 0
Monticello 12U B1 4 2 0 17 48 31 0
Elk River 12U B White 5 3 0 -3 41 44 0
Andover 12U B1 6 4 0 -2 57 59 0
Elk River 12U B1 Red 4 4 2 11 56 45 0
Cambridge-Isanti 12U B1 3 4 0 -26 34 60 0
Rogers-Otsego 12U B 3 6 0 -12 48 60 0
Maple Grove 12U B 1 8 1 -43 33 76 0
Champlin Park 12U B 0 8 1 -75 17 92 0
12U B- West
Team W L T
GD
GS
GA
HH GD
Delano 12U B1 4 0 0 23 26 3 0
Wayzata 12U B1 Gold 7 1 0 69 85 16 0
Wayzata 12U B1 Blue 4 3 1 -3 38 41 0
Buffalo 12U B1 2 5 0 -35 27 62 0
St. Louis Park 12U B1 0 7 0 -56 13 69 0

Schedule

Filter by:

Tuesday, June 14, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 6:30 PM Rogers- Reservoir Fields Rogers-Otsego 12U B
4 9 Centennial 12U B
P1 7:00 PM Chisago Lakes MS - Grass Field 1 Forest Lake 12U B1
2 1 Chisago Lakes 12 B1
P2 7:00 PM Delano High School-Turf - Practice Turf St. Louis Park 12U B1
0 12 Delano 12U B1
P3 7:00 PM Plymouth Elm Creek Play Fields - Grass Field 1(West) Wayzata 12U B1 Blue
5 2 Buffalo 12U B1
P4 7:30 PM Rogers- Reservoir Fields Maple Grove 12U A
4 5 Rogers-Otsego 12U A
P6 7:30 PM Sartell High School - Grass Field 1 Andover 12U B1
5 2 Sartell Sauk Rapids 12U B1
P7 8:00 PM Plymouth Elm Creek Play Fields - Grass Field 1(West) Wayzata 12U B1 Gold
0 1 Champlin Park 12U A
Thursday, June 16, 2022
Game Time Location Team Score Team
P8 5:15 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 3 Maple Grove 12U B
0 12 Wayzata 12U B1 Blue
P11 6:00 PM White Bear Lake HS South Campus White Bear Lake Orange 12U A
9 1 Centennial 12U A
P13 6:00 PM Champlin Park-Northwoods Park (12/14) Rogers-Otsego 12U A
14 0 Champlin Park 12U A
P9 6:15 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 3 Maple Grove 12U A
3 6 Delano 12U B1
P14 6:30 PM Elk River Oak-Knoll - Field 1 (west) Monticello 12U B1
3 13 Elk River 12U B1 Red
P15 6:30 PM Mahtomedi-Wildwood Elementary/HS Stadium - Grass Field 10 Centennial 12U B
0 5 Mahtomedi 12U B
P17 7:00 PM White Bear Lake HS South Campus Chisago Lakes 12 B1
9 0 White Bear Lake 12U B Black
P18 7:30 PM Buffalo HS-Stadium Buffalo 12U B1
10 6 Elk River 12U B White
P19 8:00 PM Forest Lake- Fenway Park (FL Sports Center) - Field 4 (12/14U) Champlin Park 12U B
2 13 Forest Lake 12U B1
Tuesday, June 21, 2022
Game Time Location Team Score Team
P21 5:30 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Centennial 12U A
15 3 Champlin Park 12U A
P22 6:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 4 Elk River 12U B White
3 2 Maple Grove 12U B
P23 6:00 PM St. Louis Park- SLP Middle School - Grass Field (12/14U) Buffalo 12U B1
4 3 St. Louis Park 12U B1
P12 6:30 PM Andover Prairie Knoll Park - Grass Field 1 Forest Lake 12U B1
4 6 Andover 12U B1
P24 7:00 PM Champlin Park-Northwoods Park (12/14) Wayzata 12U B1 Gold
13 1 Champlin Park 12U B
P25 7:00 PM Mahtomedi-Wildwood Elementary/HS Stadium - Grass Field 8 Mahtomedi Gold 12U A
6 6 Maple Grove 12U A
P26 7:15 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 Monticello 12U B1
12 1 Rogers-Otsego 12U B
Wednesday, June 22, 2022
Game Time Location Team Score Team
P27 6:00 PM White Bear Lake HS South Campus White Bear Lake 12U B Black
0 10 MVI 12U B1
P28 6:30 PM Chisago Lakes MS - Grass Field 1 Chisago Lakes 12 B1
1 5 Mahtomedi 12U B
P30 7:00 PM White Bear Lake HS South Campus Elk River 12U B1 Red
3 2 White Bear Lake Orange 12U A
P29 8:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Turf Wayzata 12U B1 Blue
1 1 Minneapolis 12U B1
Thursday, June 23, 2022
Game Time Location Team Score Team
P31 6:00 PM Elk River -ERHS Stadium Rogers-Otsego 12U A
1 4 Elk River 12U B1 Red
P32 6:00 PM Mahtomedi-Wildwood Elementary/HS Stadium - Grass Field 10 Mahtomedi Gold 12U A
5 0 White Bear Lake Orange 12U A
P33 6:30 PM Cambridge-Sandquist Fields - Field 1 Andover 12U B1
6 1 Cambridge-Isanti 12U B1
P34 7:00 PM Elk River -ERHS Stadium Rogers-Otsego 12U B
6 8 Elk River 12U B White
P37 7:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 1 Delano 12U B1
Wayzata 12U B1 Blue
P38 7:30 PM Cambridge-Sandquist Fields - Field 1 Maple Grove 12U B
4 10 Cambridge-Isanti 12U B1
P39 7:30 PM Chisago Lakes MS - Grass Field 1 Blaine 12U B1
0 7 Chisago Lakes 12 B1
P40 7:30 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Centennial 12U A
11 1 Minneapolis 12U B1
P42 7:30 PM MVI-McCullough Park - Grass Field 1 Roseville 12U B1
1 9 MVI 12U B1
P41 8:00 PM Buffalo Northwinds Elementary Maple Grove 12U A
12 2 Buffalo 12U B1
Monday, June 27, 2022
Game Time Location Team Score Team
P43 7:00 PM Champlin Park-Northwoods Park (12/14) Mahtomedi Gold 12U A
11 1 Champlin Park 12U A
P124 7:00 PM Minneapolis-Elliott Recreation Center Minneapolis 12U B1
3 8 MVI 12U B1
P44 8:00 PM White Bear Lake HS South Campus Roseville 12U B1
6 3 White Bear Lake 12U B Black
P45 8:00 PM Champlin Park-Northwoods Park (12/14) Mahtomedi 12U B
14 1 Champlin Park 12U B
Tuesday, June 28, 2022
Game Time Location Team Score Team
P46 6:00 PM Andover Prairie Knoll Park - Grass Field 1 Andover 12U B1
14 2 Maple Grove 12U B
P47 6:00 PM Forest Lake- Fenway Park (FL Sports Center) - Field 4 (12/14U) Forest Lake 12U B1
4 4 Centennial 12U B
P50 6:30 PM Cambridge-Sandquist Fields - Field 1 Champlin Park 12U B
4 15 Cambridge-Isanti 12U B1
P51 6:30 PM Delano High School-Turf - Practice Turf Elk River 12U B White
0 3 Delano 12U B1
P145 6:30 PM Rogers- Reservoir Fields St. Louis Park 12U B1
2 4 Rogers-Otsego 12U B
P52 7:00 PM Lexington Athletic Complex - SLP-Field 2 Blaine 12U B1
6 5 Mahtomedi 12U B
P54 7:30 PM Cambridge-Sandquist Fields - Field 1 Cambridge-Isanti 12U B1
0 10 Monticello 12U B1
P55 7:30 PM Delano High School-Turf - Practice Turf Sartell Sauk Rapids 12U B1
0 5 Delano 12U B1
P56 7:30 PM Rogers- Reservoir Fields Rogers-Otsego 12U A
4 2 White Bear Lake Orange 12U A
Wednesday, June 29, 2022
Game Time Location Team Score Team
P49 6:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 1 Elk River 12U B1 Red
4 6 Wayzata 12U B1 Gold
P59 6:00 PM Forest Lake- Fenway Park (FL Sports Center) - Field 4 (12/14U) White Bear Lake 12U B Black
1 11 Forest Lake 12U B1
P53 7:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 1 Buffalo 12U B1
3 4 Wayzata 12U B1 Blue
Thursday, June 30, 2022
Game Time Location Team Score Team
P58 6:00 PM Elk River Oak-Knoll - Field 1 (west) Delano 12U B1
Elk River 12U B White
P60 6:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Centennial 12U A
1 13 Mahtomedi Gold 12U A
P61 6:00 PM Champlin Park-Northwoods Park (12/14) Champlin Park 12U A
1 9 Maple Grove 12U A
P62 6:30 PM MVI-McCullough Park - Grass Field 1 MVI 12U B1
7 2 Mahtomedi 12U B
P57 7:00 PM Champlin Park-Northwoods Park (12/14) Champlin Park 12U B
1 13 Rogers-Otsego 12U B
P63 7:00 PM Lexington Athletic Complex - SLP-Field 2 Blaine 12U B1
8 7 Andover 12U B1
P64 7:00 PM Elk River Oak-Knoll - Field 1 (west) Elk River 12U B1 Red
15 2 Buffalo 12U B1
P65 7:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Roseville 12U B1
1 3 Centennial 12U B
P66 7:30 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 4 Maple Grove 12U B
5 7 Cambridge-Isanti 12U B1
Wednesday, July 06, 2022
Game Time Location Team Score Team
P67 6:00 PM Minneapolis-Elliott Recreation Center Minneapolis 12U B1
11 1 St. Louis Park 12U B1
P16 6:30 PM Roseville Langton Lake Park Blaine 12U B1
10 0 Roseville 12U B1
Thursday, July 07, 2022
Game Time Location Team Score Team
P69 6:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 3 Maple Grove 12U A
6 2 Elk River 12U B1 Red
P70 6:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 1 Wayzata 12U B1 Gold
17 0 St. Louis Park 12U B1
P71 6:00 PM White Bear Lake HS South Campus White Bear Lake Orange 12U A
7 3 MVI 12U B1
P72 6:30 PM Chisago Lakes MS - Grass Field 1 Centennial 12U B
2 3 Chisago Lakes 12 B1
P73 6:30 PM Rogers- Reservoir Fields Wayzata 12U B1 Blue
12 4 Rogers-Otsego 12U B
P74 7:00 PM Andover Prairie Knoll Park - Grass Field 1 Monticello 12U B1
6 10 Andover 12U B1
P75 7:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 3 White Bear Lake 12U B Black
0 6 Maple Grove 12U B
P79 7:00 PM Buffalo HS-Stadium Buffalo 12U B1
Delano 12U B1
P76 7:30 PM Cambridge-Sandquist Fields - Field 1 Cambridge-Isanti 12U B1
1 17 Sartell Sauk Rapids 12U B1
Monday, July 11, 2022
Game Time Location Team Score Team
P104 6:15 PM Roseville Langton Lake Park Centennial 12U A
13 1 Roseville 12U B1
P80 7:00 PM Minneapolis-Elliott Recreation Center Minneapolis 12U B1
3 12 Blaine 12U B1
Tuesday, July 12, 2022
Game Time Location Team Score Team
P82 5:30 PM Elk River Oak-Knoll - Field 1 (west) Elk River 12U B White
7 5 Rogers-Otsego 12U B
P81 6:00 PM Andover Prairie Knoll Park - Grass Field 1 Andover 12U B1
6 1 Forest Lake 12U B1
P83 6:00 PM MVI-McCullough Park - Grass Field 1 Blaine 12U B1
8 5 MVI 12U B1
P84 6:00 PM St. Louis Park- SLP Middle School - Grass Field (12/14U) St. Louis Park 12U B1
4 10 Monticello 12U B1
P85 6:30 PM Mahtomedi-Wildwood Elementary/HS Stadium - Grass Field 8 Mahtomedi Gold 12U A
11 0 Minneapolis 12U B1
P86 6:30 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 3 Rogers-Otsego 12U A
4 0 Maple Grove 12U A
P87 6:30 PM Elk River Oak-Knoll - Field 1 (west) Elk River 12U B1 Red
4 4 Centennial 12U A
P88 7:00 PM MVI-McCullough Park - Grass Field 1 MVI 12U B1
5 6 Chisago Lakes 12 B1
P90 7:30 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 3 Maple Grove 12U B
4 6 Sartell Sauk Rapids 12U B1
Wednesday, July 13, 2022
Game Time Location Team Score Team
P92 6:00 PM Minneapolis-Elliott Recreation Center Minneapolis 12U B1
2 4 Roseville 12U B1
P93 6:00 PM White Bear Lake Sunrise MS Mahtomedi 12U B
14 2 White Bear Lake 12U B Black
P94 7:00 PM White Bear Lake HS South Campus White Bear Lake Orange 12U A
8 0 Champlin Park 12U A
Thursday, July 14, 2022
Game Time Location Team Score Team
P95 5:30 PM Champlin Park-Northwoods Park (12/14) Elk River 12U B1 Red
3 3 Champlin Park 12U A
P96 5:30 PM Rogers High School Stadium Maple Grove 12U B
4 7 Rogers-Otsego 12U B
P48 6:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Centennial 12U B
4 10 Chisago Lakes 12 B1
P97 6:00 PM St. Louis Park- SLP Middle School - Grass Field (12/14U) Wayzata 12U B1 Gold
11 3 St. Louis Park 12U B1
P99 6:30 PM Rogers High School Stadium Andover 12U B1
1 15 Rogers-Otsego 12U A
P98 7:00 PM Delano High School-Turf - Practice Turf Monticello 12U B1
Delano 12U B1
P101 7:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 1 Wayzata 12U B1 Blue
3 9 Mahtomedi Gold 12U A
P102 7:30 PM Champlin Park-Northwoods Park (12/14) Champlin Park 12U B
5 9 Elk River 12U B White
Tuesday, July 19, 2022
Game Time Location Team Score Team
P107 6:30 PM Elk River Oak-Knoll - Field 1 (west) Elk River 12U B White
3 9 Sartell Sauk Rapids 12U B1
P108 6:30 PM Forest Lake- Fenway Park (FL Sports Center) - Field 4 (12/14U) Chisago Lakes 12 B1
3 0 Forest Lake 12U B1
P109 6:30 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 3 White Bear Lake Orange 12U A
6 4 Maple Grove 12U A
P105 7:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Minneapolis 12U B1
4 5 Centennial 12U B
P77 7:30 PM Champlin Park-Northwoods Park (12/14) White Bear Lake 12U B Black
4 3 Champlin Park 12U B
P113 7:30 PM Elk River Oak-Knoll - Field 1 (west) Elk River 12U B1 Red
2 10 Mahtomedi Gold 12U A
P114 7:30 PM Rogers- Reservoir Fields Cambridge-Isanti 12U B1
0 14 Rogers-Otsego 12U A
Wednesday, July 20, 2022
Game Time Location Team Score Team
P20 6:00 PM White Bear Lake Sunrise MS Blaine 12U B1
10 1 White Bear Lake 12U B Black
P106 6:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 1 Maple Grove 12U B
3 14 Wayzata 12U B1 Gold
P110 6:45 PM Roseville Langton Lake Park Roseville 12U B1
0 6 Minneapolis 12U B1
P78 7:15 PM Mahtomedi-Wildwood Elementary/HS Stadium - Grass Field 8 Forest Lake 12U B1
3 0 Mahtomedi 12U B
Thursday, July 21, 2022
Game Time Location Team Score Team
P141 5:30 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 Champlin Park 12U B
Monticello 12U B1
P115 6:00 PM Elk River Oak-Knoll - Field 1 (west) Elk River 12U B White
Cambridge-Isanti 12U B1
P120 6:00 PM White Bear Lake Sunrise MS White Bear Lake Orange 12U A
7 0 MVI 12U B1
P103 6:30 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 Monticello 12U B1
7 3 Centennial 12U B
P116 6:30 PM Sartell High School - Grass Field 1 Elk River 12U B1 Red
6 8 Sartell Sauk Rapids 12U B1
P117 7:00 PM Lexington Athletic Complex - SLP-Field 2 Champlin Park 12U A
3 9 Blaine 12U B1
P118 7:00 PM Forest Lake- Fenway Park (FL Sports Center) - Field 4 (12/14U) Mahtomedi Gold 12U A
Forest Lake 12U B1
P119 7:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 3 Maple Grove 12U A
Centennial 12U A
P121 7:30 PM Andover Prairie Knoll Park - Grass Field 1 Wayzata 12U B1 Gold
7 0 Andover 12U B1
P122 7:30 PM Mahtomedi-Wildwood Elementary/HS Stadium - Grass Field 8 Chisago Lakes 12 B1
6 1 Mahtomedi 12U B
P123 7:30 PM Rogers- Reservoir Fields Rogers-Otsego 12U A
15 1 Wayzata 12U B1 Blue
Monday, July 25, 2022
Game Time Location Team Score Team
P126 5:30 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Centennial 12U A
13 2 Andover 12U B1
P111 6:30 PM Lexington Athletic Complex - SLP-Field 2 Blaine 12U B1
7 0 Wayzata 12U B1 Blue
P125 6:30 PM Champlin Park-Northwoods Park (12/14) Maple Grove 12U A
11 0 Champlin Park 12U A
P91 7:00 PM Buffalo Northwinds Elementary Wayzata 12U B1 Gold
17 4 Buffalo 12U B1
Tuesday, July 26, 2022
Game Time Location Team Score Team
P128 6:00 PM Mahtomedi-Wildwood Elementary/HS Stadium - Grass Field 8 MVI 12U B1
8 4 Mahtomedi 12U B
P127 6:30 PM St. Louis Park- SLP Middle School - Grass Field (12/14U) Delano 12U B1
St. Louis Park 12U B1
P130 6:30 PM Chisago Lakes MS - Grass Field 1 Chisago Lakes 12 B1
13 1 White Bear Lake 12U B Black
P132 6:30 PM Sartell High School - Grass Field 1 Rogers-Otsego 12U A
Sartell Sauk Rapids 12U B1
P133 7:00 PM Mahtomedi-Wildwood Elementary/HS Stadium - Grass Field 8 Mahtomedi 12U B
3 3 Maple Grove 12U B
P135 7:30 PM Lexington Athletic Complex - SLP-Field 2 Blaine 12U B1
8 1 Forest Lake 12U B1
P137 7:30 PM Sartell High School - Grass Field 1 Champlin Park 12U B
0 11 Sartell Sauk Rapids 12U B1
P138 8:00 PM Mahtomedi-Wildwood Elementary/HS Stadium - Grass Field 8 Mahtomedi Gold 12U A
2 1 White Bear Lake Orange 12U A
Wednesday, July 27, 2022
Game Time Location Team Score Team
P129 6:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 1 Minneapolis 12U B1
Wayzata 12U B1 Gold
P134 7:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 1 Wayzata 12U B1 Blue
Rogers-Otsego 12U B
P0 8:00 PM Monticello HS Turf Monticello 12U B1
Cambridge-Isanti 12U B1
Thursday, July 28, 2022
Game Time Location Team Score Team
P139 5:30 PM MVI-McCullough Park - Grass Field 1 MVI 12U B1
8 2 Roseville 12U B1
P140 6:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 White Bear Lake 12U B Black
0 10 Centennial 12U B
P142 7:00 PM Delano High School-Turf - Practice Turf Buffalo 12U B1
Delano 12U B1
P143 7:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Centennial 12U A
11 2 Champlin Park 12U A
P144 7:00 PM Mahtomedi-Wildwood Elementary/HS Stadium - Grass Field 8 Rogers-Otsego 12U A
Mahtomedi Gold 12U A
P136 7:30 PM Rogers- Reservoir Fields Rogers-Otsego 12U B
4 5 Elk River 12U B White

Bracket

No Bracket Games for this Division