Baseball

10u

CWBC Midseason Classic

May 12 - 15, 2022
Cincinnati, OH • Miamitown, OH
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

10u Jude
Team W L T
RS
RA
O.L.Visitation (Steinriede) 2 0 0 19 6
OHYA (Burress) 2 0 0 24 12
St. Jude (Theetge) 1 1 0 9 6
Cincy Storm (Soldner) 1 1 0 8 14
St James (Porotsky) 1 1 0 21 15
St.Antoninus (Johnson) 1 1 0 19 15
NKY Fireballs (Rief) 1 1 0 11 19
St Jude - Gundler (Gundler) 1 1 0 10 19
Monfort Heights (Holley) 0 1 1 8 9
Three River (TRCAA) (Zang) 0 1 1 10 17
St. James (Dillenburger) 0 2 0 7 14

Schedule

Filter by:

Thursday, May 12, 2022
Game Time Location Team Score Team
P1 6:30 PM St Jude - Field 1 O.L.Visitation (Steinriede)
14 2 St Jude - Gundler (Gundler)
P2 6:30 PM St Jude - Field 2 St. Jude (Theetge)
6 2 St. James (Dillenburger)
Friday, May 13, 2022
Game Time Location Team Score Team
P3 6:30 PM St Jude - Field 2 St James (Porotsky)
13 6 Three River (TRCAA) (Zang)
Saturday, May 14, 2022
Game Time Location Team Score Team
P4 9:00 AM St Jude - Field 2 OHYA (Burress)
11 4 Cincy Storm (Soldner)
P5 9:00 AM St Jude - Field 3 O.L.Visitation (Steinriede)
5 4 Monfort Heights (Holley)
P6 11:00 AM St Jude - Field 2 St. Jude (Theetge)
3 4 Cincy Storm (Soldner)
P7 11:00 AM St Jude - Field 3 OHYA (Burress)
13 8 St.Antoninus (Johnson)
P8 1:00 PM St Jude - Field 1 St. James (Dillenburger)
5 8 St Jude - Gundler (Gundler)
P9 1:00 PM St Jude - Field 2 Three River (TRCAA) (Zang)
4 4 Monfort Heights (Holley)
P10 1:00 PM St Jude - Field 3 St James (Porotsky)
8 9 NKY Fireballs (Rief)
P11 3:00 PM St Jude - Field 3 NKY Fireballs (Rief)
2 11 St.Antoninus (Johnson)
Sunday, May 15, 2022
Game Time Location Team Score Team
B1 8:30 AM Bicentennial Park - Field 3 Monfort Heights (Holley)
10 9 St Jude - Gundler (Gundler)
B2 10:30 AM Bicentennial Park - Field 2 Three River (TRCAA) (Zang)
3 7 NKY Fireballs (Rief)
B3 10:30 AM Bicentennial Park - Field 3 St. James (Dillenburger)
11 8 St.Antoninus (Johnson)
B4 12:15 PM Bicentennial Park - Field 2 St. Jude (Theetge)
11 8 St James (Porotsky)
B5 12:15 PM Bicentennial Park - Field 3 Cincy Storm (Soldner)
17 5 St. James (Dillenburger)
B6 2:30 PM TCYO/Farwick - Field 9 O.L.Visitation (Steinriede)
12 1 Monfort Heights (Holley)
B7 2:30 PM TCYO/Farwick - Field 10 OHYA (Burress)
1 0 NKY Fireballs (Rief)
B8 4:30 PM TCYO/Farwick - Field 9 Cincy Storm (Soldner)
0 1 St. Jude (Theetge)
B9 4:30 PM TCYO/Farwick - Field 10 O.L.Visitation (Steinriede)
0 1 OHYA (Burress)
B10 6:30 PM TCYO/Farwick - Field 3 St. Jude (Theetge)
10 5 OHYA (Burress)

Bracket

St. Jude (Theetge)
CHAMPIONS
St. Jude (Theetge) - 10
B10 - Sun 5/15 6:30PM TCYO/Farwick - Field 3
OHYA (Burress) - 5
O.L.Visitation (Steinriede) - 12
B6 - Sun 5/15 2:30PM TCYO/Farwick - Field 9
Monfort Heights (Holley) - 1
Cincy Storm (Soldner) - 0
B8 - Sun 5/15 4:30PM TCYO/Farwick - Field 9
St. Jude (Theetge) - 1
O.L.Visitation (Steinriede) - 0
B9 - Sun 5/15 4:30PM TCYO/Farwick - Field 10
OHYA (Burress) - 1
OHYA (Burress) - 1
B7 - Sun 5/15 2:30PM TCYO/Farwick - Field 10
NKY Fireballs (Rief) - 0
Three River (TRCAA) (Zang) - 3
B2 - Sun 5/15 10:30AM Bicentennial Park - Field 2
NKY Fireballs (Rief) - 7
St. Jude (Theetge) - 11
B4 - Sun 5/15 12:15PM Bicentennial Park - Field 2
St James (Porotsky) - 8
Monfort Heights (Holley) - 10
B1 - Sun 5/15 8:30AM Bicentennial Park - Field 3
St Jude - Gundler (Gundler) - 9
Cincy Storm (Soldner) - 17
B5 - Sun 5/15 12:15PM Bicentennial Park - Field 3
St. James (Dillenburger) - 5
St. James (Dillenburger) - 11
B3 - Sun 5/15 10:30AM Bicentennial Park - Field 3
St.Antoninus (Johnson) - 8