Softball

14B/C Newberg/ Dayton Art Turf Field

Lucky Penny Tourney

May 21 - 22, 2022
OR
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Canby Rebels Vissers 14U

14B/C Newberg/ Dayton Art Turf Field Champion

Sat May 21, 2022 - Sun May 22, 2022

Pool Standings

A
Team W L T
RA
Renegades - Lee (Lake Oswego, OR) 2 0 0 6
MVP 14U (Dayton, OR) 1 1 0 9
Canby Rebels Vissers 14U (Canby, OR) 0 2 0 22
B
Team W L T
RA
Scappoose Dynamite (Scappoose, OR) 2 0 0 2
CC Devils 14U Sorensen (Kelso, WA) 1 1 0 13
NW Thunder 14U Ayers (Vancouver, WA) 0 2 0 25
C
Team W L T
RA
CV Impact 08’ - Gish (Newberg, OR) 2 0 0 1
Velocity-Smith (RIDGEFIELD, WA) 1 1 0 5
CO Crossfire 1 1 0 6
Lions Select 14U Green (West Linn, OR) 0 2 0 25

Schedule

Filter by:

Saturday, May 21, 2022
Game Time Location Team Score Team
P4 8:30 AM Crater Park - F2 CV Impact 08’ - Gish
17 0 Lions Select 14U Green
P8 10:00 AM Crater Park - F2 CO Crossfire
8 0 Lions Select 14U Green
P7 11:30 AM Crater Park - F2 Velocity-Smith
1 3 CV Impact 08’ - Gish
P3 1:00 PM Crater Park - F2 CO Crossfire
2 6 Velocity-Smith
P5 1:00 PM Dayton HS Art Turf Canby Rebels Vissers 14U
2 15 MVP 14U
P6 2:30 PM Crater Park - F2 Scappoose Dynamite
15 2 NW Thunder 14U Ayers
P9 2:30 PM Dayton HS Art Turf Renegades - Lee
7 1 Canby Rebels Vissers 14U
P1 4:00 PM Dayton HS Art Turf MVP 14U
5 7 Renegades - Lee
P10 4:00 PM Crater Park - F2 CC Devils 14U Sorensen
0 10 Scappoose Dynamite
P2 5:30 PM Crater Park - F2 NW Thunder 14U Ayers
3 10 CC Devils 14U Sorensen

Bracket

Gold In Dayton
Silver in Newberg
Bracket Winner B7
Champion
Bracket Winner B6
3rd Place
Bracket Winner B3
5th Place
[3] Canby Rebels Vissers 14U
[3] CO Crossfire
[1] CV Impact 08’ - Gish
B1 - Sun 5/22 8:30AM Dayton HS Art Turf
[2] CC Devils 14U Sorensen
Bracket Winner B2
B5 - Sun 5/22 2:30PM Dayton HS Art Turf
[1] Scappoose Dynamite
Bracket Winner B4
B7 - Sun 5/22 4:00PM Dayton HS Art Turf
Bracket Winner B5
Bracket Loser B4
B6 - Sun 5/22 5:30PM Dayton HS Art Turf
Bracket Loser B5
[2] Velocity-Smith
B2 - Sun 5/22 10:00AM Dayton HS Art Turf
[2] MVP 14U
[1] Renegades - Lee
B4 - Sun 5/22 1:00PM Dayton HS Art Turf
Bracket Winner B1
Bracket Loser B1
B3 - Sun 5/22 11:30AM Dayton HS Art Turf
Bracket Loser B2
[3] NW Thunder 14U Ayers - 9
B9 - Sun 5/22 2:30PM Jaquith - F4
[4] Lions Select 14U Green - 12
[3] CO Crossfire - 11
B10 - Sun 5/22 4:00PM Jaquith - F4
[3] NW Thunder 14U Ayers - 1
[3] Canby Rebels Vissers 14U - 12
B11 - Sun 5/22 4:00PM Jaquith - F1
[4] Lions Select 14U Green - 5
[3] Canby Rebels Vissers 14U - 15
B8 - Sun 5/22 2:30PM Jaquith - F1
[3] CO Crossfire - 3