Baseball

12U

Region 1 Mid Season Tournament

Apr 10 - 15, 2023
AL
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 
champion
Boaz/Bone

12U Champion

Mon Apr 10, 2023 - Sat Apr 15, 2023

Pool Standings

POOL A
Team W L T
RS
RA
Rainsville2 12U (Rainsville, AL) 2 0 0 34 0
Rainsville1 12U (Rainsville, AL) 2 0 0 35 1
Boaz/Bone (Boaz, AL) 2 0 0 25 4
Geraldine 12U #1 (Geraldine, AL) 2 0 0 20 8
Section Lions 12u (Section, AL) 2 0 0 40 9
Sardis 12u - Gaylor (BOAZ, AL) 2 0 0 25 10
ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #1 (Attalla, AL) 2 0 0 20 14
Fyffe 1 (Fyffe, AL) 1 0 1 27 16
Geraldine 12U #2 (Geraldine, AL) 1 0 1 22 21
Asbury Rams 12u (Albertville, AL) 1 1 0 13 7
Douglas2 Portillo (Horton, AL) 1 1 0 16 9
Gadsden Titan Grey (Gadsden, AL) 1 1 0 15 12
Sardis 12u - Stewart (BOAZ, AL) 1 1 0 17 13
Boaz/Corbin (Boaz, AL) 1 1 0 20 18
Scottsboro Braves (Scottsboro, AL) 1 1 0 11 18
Scottsboro Orioles (Scottsboto, AL) 1 1 0 16 19
Albertville Braves (Albertville, AL) 1 1 0 15 20
Scottsboro Athletics (Scottsboro, AL) 1 1 0 11 22
Fyffe 2 (Fyffe, AL) 0 1 1 18 19
Geraldine 12U #3 (Geraldine, AL) 0 1 1 11 26
Douglas1 Baker (Horton, AL) 0 2 0 12 21
Sardis 12u - Smith (BOAZ, AL) 0 2 0 19 23
Collinsville Panthers 12U (Collinsville, AL) 0 2 0 6 25
Sylvania 1 (Sylvania, AL) 0 2 0 8 26
Fort Payne 12U Team Cavarez (Fort Payne, AL) 0 2 0 5 28
ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #2 (Attalla, AL) 0 2 0 7 35
Albertville Angels (Albertville, AL) 0 2 0 6 36
Attalla Jailbreakers (Gadsden, AL) 0 2 0 6 36
Sylvania 2 (Sylvania, AL) 0 2 0 6 43

Schedule

Filter by:

Monday, April 10, 2023
Game Time Location Team Score Team
P1 5:30 PM Attalla Complex - Major Attalla Jailbreakers
3 21 Gadsden Titan Black
P2 5:30 PM Boaz Youth Complex - Field 3 Albertville Angels
2 21 Boaz/Bone
P3 5:30 PM Boaz Youth Complex - Field 4 Albertville Braves
6 12 Boaz/Corbin
P12 5:30 PM Geraldine Complex - Field 1 Sylvania 1
4 11 Scottsboro Athletics
P14 5:30 PM Rainsville Field of Dreams - Field 1 Rainsville1 12U
15 1 Scottsboro Orioles
P4 7:15 PM Rainsville Field of Dreams - Field 1 Sylvania 2
6 23 Section Lions 12u
P8 7:15 PM Attalla Complex - Major Gaston
13 12 Sardis 12u - Smith
P9 7:15 PM Boaz Youth Complex - Field 3 Asbury Rams 12u
11 3 Douglas1 Baker
P10 7:15 PM Boaz Youth Complex - Field 4 Collinsville Panthers 12U
4 17 Sardis 12u - Gaylor
P13 7:15 PM Geraldine Complex - Field 1 Fort Payne 12U Team Cavarez
2 11 Scottsboro Braves
Tuesday, April 11, 2023
Game Time Location Team Score Team
P11 5:30 PM Rainsville Field of Dreams - Field 1 Rainsville2 12U
18 0 Scottsboro Athletics
P15 5:30 PM Attalla Complex - Major ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #1
10 7 Sardis 12u - Smith
P16 5:30 PM Geraldine Complex - Field 1 Geraldine 12U #2
12 12 Fyffe 1
P17 5:30 PM Boaz Youth Complex - Field 3 Asbury Rams 12u
2 4 Boaz/Bone
P18 5:30 PM GSCC - Gadsden Sports Park - Field 4 Gadsden Titan Black
10 2 Sardis 12u - Stewart
P19 7:00 PM Attalla Complex - Major ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #2
4 20 Gadsden Titan Red
P20 7:15 PM Boaz Youth Complex - Field 3 Geraldine 12U #1
8 0 Douglas2 Portillo
P21 7:15 PM Geraldine Complex - Field 1 Geraldine 12U #3
10 10 Fyffe 2
P22 7:15 PM GSCC - Gadsden Sports Park - Field 4 Collinsville Panthers 12U
2 8 Gadsden Titan Grey
P32 7:15 PM Rainsville Field of Dreams - Field 1 Rainsville1 12U
20 0 Sylvania 2
Thursday, April 13, 2023
Game Time Location Team Score Team
P5 5:30 PM Geraldine Complex - Field 1 Fort Payne 12U Team Cavarez
3 17 Section Lions 12u
P23 5:30 PM Boaz Youth Complex - Field 5 ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #1
10 7 Gadsden Titan Grey
P24 5:30 PM Boaz Youth Complex - Field 3 Geraldine 12U #3
1 16 Douglas2 Portillo
P25 5:30 PM Boaz Youth Complex - Field 4 Geraldine 12U #1
12 8 Boaz/Corbin
P26 5:30 PM GSCC - Gadsden Sports Park - Field 4 Gaston
6 8 Sardis 12u - Gaylor
P27 5:30 PM Sand Mountain Sports Complex - American Field 1 Albertville Angels
4 15 Fyffe 1
P28 7:00 PM Boaz Youth Complex - Field 5 ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #2
3 15 Sardis 12u - Stewart
P6 7:15 PM Geraldine Complex - Field 1 Rainsville2 12U
16 0 Scottsboro Braves
P7 7:15 PM Sand Mountain Sports Complex - American Field 1 Sylvania 1
4 15 Scottsboro Orioles
P29 7:15 PM Boaz Youth Complex - Field 3 Albertville Braves
9 8 Fyffe 2
P30 7:15 PM Boaz Youth Complex - Field 4 Geraldine 12U #2
10 9 Douglas1 Baker
P31 7:15 PM GSCC - Gadsden Sports Park - Field 4 Attalla Jailbreakers
3 15 Gadsden Titan Red
Friday, April 14, 2023
Game Time Location Team Score Team
B2 5:30 PM Boaz Youth Complex - Field 4 [2] Rainsville1 12U
8 11 [3] Boaz/Bone
B5 5:30 PM Attalla Complex - Major [6] Sardis 12u - Gaylor
4 7 [7] ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #1
B8 5:30 PM Sand Mountain Sports Complex - American Field 1 [10] Asbury Rams 12u
7 3 [11] Douglas2 Portillo
B14 5:30 PM Geraldine Complex - Field 1 [18] Scottsboro Athletics
3 12 [19] Fyffe 2
B18 5:30 PM Boaz Youth Complex - Field 3 [25] Fort Payne 12U Team Cavarez
2 20 [26] ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #2
B1 7:15 PM Geraldine Complex - Field 1 [1] Rainsville2 12U
7 3 [4] Geraldine 12U #1
B10 7:15 PM Boaz Youth Complex - Field 3 [13] Sardis 12u - Stewart
7 5 [16] Scottsboro Orioles
B11 7:15 PM Boaz Youth Complex - Field 4 [14] Boaz/Corbin
16 0 [15] Scottsboro Braves
B20 7:15 PM Attalla Complex - Major [28] Attalla Jailbreakers
6 15 [29] Sylvania 2
Saturday, April 15, 2023
Game Time Location Team Score Team
B13 9:00 AM Boaz Youth Complex - Field 3 [17] Albertville Braves
1 16 [20] Geraldine 12U #3
B16 9:00 AM Boaz Youth Complex - Field 4 [22] Sardis 12u - Smith
7 10 [23] Collinsville Panthers 12U
B4 10:45 AM Boaz Youth Complex - Field 3 [5] Section Lions 12u
13 0 [8] Fyffe 1
B7 10:45 AM Boaz Youth Complex - Field 4 [9] Geraldine 12U #2
4 10 [12] Gadsden Titan Grey
B12 12:30 PM Boaz Youth Complex - Field 4 [13] Sardis 12u - Stewart
5 4 [14] Boaz/Corbin
B17 12:30 PM Boaz Youth Complex - Field 3 [21] Douglas1 Baker
5 6 [23] Collinsville Panthers 12U
B15 2:15 PM Boaz Youth Complex - Field 4 [20] Geraldine 12U #3
1 16 [19] Fyffe 2
B19 2:15 PM Boaz Youth Complex - Field 3 [24] Sylvania 1
5 12 [26] ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #2
B9 4:00 PM Boaz Youth Complex - Field 4 [12] Gadsden Titan Grey
5 11 [10] Asbury Rams 12u
B21 4:00 PM Boaz Youth Complex - Field 3 [27] Albertville Angels
1 23 [29] Sylvania 2
B3 5:45 PM Boaz Youth Complex - Field 4 [1] Rainsville2 12U
12 14 [3] Boaz/Bone
B6 5:45 PM Boaz Youth Complex - Field 3 [5] Section Lions 12u
4 16 [7] ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #1

Bracket

[3] Boaz/Bone
Gold Major Champion
[7] ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #1
Gold Minor Champion
[10] Asbury Rams 12u
Gold Champion
[13] Sardis 12u - Stewart
Silver Major Champion
[19] Fyffe 2
Silver Minor Champion
[23] Collinsville Panthers 12U
Bronze Major Champion
[26] ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #2
Bronze Minor Champion
[29] Sylvania 2
Bronze Champion
[5] Section Lions 12u - 4
B6 - Sat 4/15 5:45PM Boaz Youth Complex - Field 3
[7] ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #1 - 16
[5] Section Lions 12u - 13
B4 - Sat 4/15 10:45AM Boaz Youth Complex - Field 3
[8] Fyffe 1 - 0
[13] Sardis 12u - Stewart - 7
B10 - Fri 4/14 7:15PM Boaz Youth Complex - Field 3
[16] Scottsboro Orioles - 5
[17] Albertville Braves - 1
B13 - Sat 4/15 9:00AM Boaz Youth Complex - Field 3
[20] Geraldine 12U #3 - 16
[21] Douglas1 Baker - 5
B17 - Sat 4/15 12:30PM Boaz Youth Complex - Field 3
[23] Collinsville Panthers 12U - 6
[24] Sylvania 1 - 5
B19 - Sat 4/15 2:15PM Boaz Youth Complex - Field 3
[26] ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #2 - 12
[25] Fort Payne 12U Team Cavarez - 2
B18 - Fri 4/14 5:30PM Boaz Youth Complex - Field 3
[26] ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #2 - 20
[27] Albertville Angels - 1
B21 - Sat 4/15 4:00PM Boaz Youth Complex - Field 3
[29] Sylvania 2 - 23
[1] Rainsville2 12U - 12
B3 - Sat 4/15 5:45PM Boaz Youth Complex - Field 4
[3] Boaz/Bone - 14
[2] Rainsville1 12U - 8
B2 - Fri 4/14 5:30PM Boaz Youth Complex - Field 4
[3] Boaz/Bone - 11
[12] Gadsden Titan Grey - 5
B9 - Sat 4/15 4:00PM Boaz Youth Complex - Field 4
[10] Asbury Rams 12u - 11
[13] Sardis 12u - Stewart - 5
B12 - Sat 4/15 12:30PM Boaz Youth Complex - Field 4
[14] Boaz/Corbin - 4
[9] Geraldine 12U #2 - 4
B7 - Sat 4/15 10:45AM Boaz Youth Complex - Field 4
[12] Gadsden Titan Grey - 10
[14] Boaz/Corbin - 16
B11 - Fri 4/14 7:15PM Boaz Youth Complex - Field 4
[15] Scottsboro Braves - 0
[20] Geraldine 12U #3 - 1
B15 - Sat 4/15 2:15PM Boaz Youth Complex - Field 4
[19] Fyffe 2 - 16
[22] Sardis 12u - Smith - 7
B16 - Sat 4/15 9:00AM Boaz Youth Complex - Field 4
[23] Collinsville Panthers 12U - 10
[6] Sardis 12u - Gaylor - 4
B5 - Fri 4/14 5:30PM Attalla Complex - Major
[7] ATTALLA WHITE SOX 12U TEAM #1 - 7
[28] Attalla Jailbreakers - 6
B20 - Fri 4/14 7:15PM Attalla Complex - Major
[29] Sylvania 2 - 15
[10] Asbury Rams 12u - 7
B8 - Fri 4/14 5:30PM Sand Mountain Sports Complex - American Field 1
[11] Douglas2 Portillo - 3
[1] Rainsville2 12U - 7
B1 - Fri 4/14 7:15PM Geraldine Complex - Field 1
[4] Geraldine 12U #1 - 3
[18] Scottsboro Athletics - 3
B14 - Fri 4/14 5:30PM Geraldine Complex - Field 1
[19] Fyffe 2 - 12