Lacrosse

2025/2026

Roch Vegas Showdown 2023

Jan 21 - 22, 2023
Macedon, NY • Rochester, NY
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 
champion
After Hours

2025/2026 Champion

Sat Jan 21, 2023 - Sun Jan 22, 2023

Pool Standings

Pool 1
Team W L
GD
GS
GA
Roots 2 1 7 22 15
Snake Island Muskies 2 1 8 29 21
Six Nations Warriors 2 1 1 21 20
Redblacks 0 3 -16 10 26
Pool 2
Team W L
GD
GS
GA
After Hours 3 0 26 34 8
Resolute 2 1 22 34 12
Hardcor 1 2 -20 6 26
Club 24 Kahnawake 0 3 -28 8 36

Schedule

Filter by:

Saturday, January 21, 2023
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Blue Cross Arena Redblacks
3 11 Snake Island Muskies
P2 8:55 AM Blue Cross Arena Six Nations Warriors
3 7 Roots
P3 10:45 AM Blue Cross Arena Resolute
21 3 Club 24 Kahnawake
P4 11:40 AM Blue Cross Arena After Hours
16 0 Hardcor
P9 12:35 PM Blue Cross Arena Roots
8 9 Snake Island Muskies
P10 1:30 PM Blue Cross Arena Redblacks
4 8 Six Nations Warriors
P7 2:25 PM Tri-County Sports Complex - Tri-County Sports Complex Field 1 Club 24 Kahnawake
2 11 After Hours
P8 3:20 PM Tri-County Sports Complex - Tri-County Sports Complex Field 1 Resolute
7 2 Hardcor
P11 5:10 PM Tri-County Sports Complex - Tri-County Sports Complex Field 2 Hardcor
4 3 Club 24 Kahnawake
P12 5:10 PM Tri-County Sports Complex - Tri-County Sports Complex Field 1 Resolute
6 7 After Hours
P5 7:00 PM Tri-County Sports Complex - Tri-County Sports Complex Field 2 Snake Island Muskies
9 10 Six Nations Warriors
P6 7:00 PM Tri-County Sports Complex - Tri-County Sports Complex Field 1 Redblacks
3 7 Roots
Sunday, January 22, 2023
Game Time Location Team Score Team
B1 10:45 AM Blue Cross Arena [1] Roots
7 6 [2] Resolute
B2 11:40 AM Blue Cross Arena [2] Snake Island Muskies
5 12 [1] After Hours
B5 11:40 AM Tri-County Sports Complex - Tri-County Sports Complex Field 1 [4] Redblacks
7 2 [4] Club 24 Kahnawake
B4 12:35 PM Tri-County Sports Complex - Tri-County Sports Complex Field 1 [3] Six Nations Warriors
12 2 [3] Hardcor
B3 1:30 PM Blue Cross Arena [1] Roots
7 10 [1] After Hours

Bracket

[1] After Hours
Champion
[3] Six Nations Warriors
Champion
[3] Six Nations Warriors - 12
B4 - Sun 1/22 12:35PM Tri-County Sports Complex - Tri-County Sports Complex Field 1
[3] Hardcor - 2
[4] Redblacks - 7
B5 - Sun 1/22 11:40AM Tri-County Sports Complex - Tri-County Sports Complex Field 1
[4] Club 24 Kahnawake - 2
[1] Roots - 7
B3 - Sun 1/22 1:30PM Blue Cross Arena
[1] After Hours - 10
[1] Roots - 7
B1 - Sun 1/22 10:45AM Blue Cross Arena
[2] Resolute - 6
[2] Snake Island Muskies - 5
B2 - Sun 1/22 11:40AM Blue Cross Arena
[1] After Hours - 12