Softball

Tournament Note

6:50 A.M. The tournament is RAINED OUT for the remainder of the weekend. There is a detailed message on the rain line if you care to listen to it. 724-651-6352 We appreciate your participation and hopefully understanding.

10 & Under

Battle in the Burgh

Jun 30 - Jul 2, 2023
PA
Hotels
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Schedule

Filter by:

Friday, June 30, 2023
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Green Valley - Field 3 Bullpen Bulls 10u - Putt (Pool C 10U)
1 9 Rise 360 '12 (Pool C 10U)
P3 8:00 AM Green Valley - Field 4 AC River's Fury (Pool C 10U)
0 15 Passion 10U- Steigerwald (Pool C 10U)
P2 9:20 AM Green Valley - Field 3 Pittsburgh Power 9u Sharpless (Pool C 10U)
1 10 Team PA Grandstrand 10U (Pool C 10U)
P4 9:20 AM Green Valley - Field 4 Pittsburgh Spirit 9U (Pool C 10U)
7 3 Pittsburgh Tigers 10u-Williams (Pool C 10U)
P9 10:40 AM Green Valley - Field 3 Rise 360 '12 (Pool C 10U)
7 2 Pittsburgh Power 9u Sharpless (Pool C 10U)
P10 10:40 AM Green Valley - Field 4 Bullpen Bulls 10u - Putt (Pool C 10U)
8 2 AC River's Fury (Pool C 10U)
P11 12:00 PM Green Valley - Field 3 Team PA Grandstrand 10U (Pool C 10U)
9 1 Pittsburgh Spirit 9U (Pool C 10U)
P12 12:00 PM Green Valley - Field 4 Passion 10U- Steigerwald (Pool C 10U)
5 0 Pittsburgh Tigers 10u-Williams (Pool C 10U)
P5 1:20 PM Green Valley - Field 3 Team Pennsylvania 10u - Larcinese (Pool D 10U)
11 2 Pittsburgh Spirit 10U Gold (Pool D 10U)
P7 1:20 PM Green Valley - Field 4 Ohio Outlaws 9U King (Pool D 10U)
3 5 Honey Badgers 10U - Fiddler (Pool D 10U)
P6 2:40 PM Green Valley - Field 3 Pittsburgh Power 2k12 (Pool D 10U)
2 3 Pittsburgh Lady Roadrunners-9U (Pool D 10U)
P8 2:40 PM Green Valley - Field 4 Silver Creek 10U (Pool D 10U)
11 1 Gama Storm 10U (Pool D 10U)
P13 4:00 PM Green Valley - Field 3 Pittsburgh Spirit 10U Gold (Pool D 10U)
13 0 Pittsburgh Power 2k12 (Pool D 10U)
P14 4:00 PM Green Valley - Field 4 Team Pennsylvania 10u - Larcinese (Pool D 10U)
4 0 Ohio Outlaws 9U King (Pool D 10U)
P15 5:20 PM Green Valley - Field 3 Pittsburgh Lady Roadrunners-9U (Pool D 10U)
1 11 Silver Creek 10U (Pool D 10U)
P16 5:20 PM Green Valley - Field 4 Honey Badgers 10U - Fiddler (Pool D 10U)
13 8 Gama Storm 10U (Pool D 10U)
Saturday, July 01, 2023
Game Time Location Team Score Team
P21 8:00 AM Green Valley - Field 3 Ohio Outlaws 9U King (Pool D 10U)
1 4 Pittsburgh Spirit 10U Gold (Pool D 10U)
P23 8:00 AM Green Valley - Field 4 Gama Storm 10U (Pool D 10U)
0 16 Team Pennsylvania 10u - Larcinese (Pool D 10U)
P22 9:20 AM Green Valley - Field 3 Silver Creek 10U (Pool D 10U)
11 0 Pittsburgh Power 2k12 (Pool D 10U)
P24 9:20 AM Green Valley - Field 4 Honey Badgers 10U - Fiddler (Pool D 10U)
5 2 Pittsburgh Lady Roadrunners-9U (Pool D 10U)
P29 10:40 AM Green Valley - Field 3 Pittsburgh Spirit 10U Gold (Pool D 10U)
3 2 Silver Creek 10U (Pool D 10U)
P30 10:40 AM Green Valley - Field 4 Ohio Outlaws 9U King (Pool D 10U)
4 3 Gama Storm 10U (Pool D 10U)
P31 12:00 PM Green Valley - Field 3 Pittsburgh Power 2k12 (Pool D 10U)
0 5 Honey Badgers 10U - Fiddler (Pool D 10U)
P32 12:00 PM Green Valley - Field 4 Team Pennsylvania 10u - Larcinese (Pool D 10U)
9 0 Pittsburgh Lady Roadrunners-9U (Pool D 10U)
P25 4:00 PM Green Valley - Field 3 Rise 360 '12 (Pool C 10U)
4 2 Pittsburgh Spirit 9U (Pool C 10U)
P26 4:00 PM Green Valley - Field 4 AC River's Fury (Pool C 10U)
0 9 Pittsburgh Tigers 10u-Williams (Pool C 10U)
P27 5:20 PM Green Valley - Field 3 Pittsburgh Power 9u Sharpless (Pool C 10U)
0 4 Passion 10U- Steigerwald (Pool C 10U)
P28 5:20 PM Green Valley - Field 4 Bullpen Bulls 10u - Putt (Pool C 10U)
0 10 Team PA Grandstrand 10U (Pool C 10U)
Sunday, July 02, 2023
Game Time Location Team Score Team
B1 11:00 AM Green Valley - Field 3 [2] Team PA Grandstrand 10U (Pool C 10U)
[7] Pittsburgh Power 2k12 (Pool D 10U)
B2 11:00 AM Green Valley - Field 4 [6] Bullpen Bulls 10u - Putt (Pool C 10U)
[3] Silver Creek 10U (Pool D 10U)
B5 12:10 PM Green Valley - Field 3 [7] Pittsburgh Power 9u Sharpless (Pool C 10U)
[2] Honey Badgers 10U - Fiddler (Pool D 10U)
B6 12:10 PM Green Valley - Field 4 [3] Rise 360 '12 (Pool C 10U)
[6] Pittsburgh Lady Roadrunners-9U (Pool D 10U)
B3 1:20 PM Green Valley - Field 3 [4] Pittsburgh Tigers 10u-Williams (Pool C 10U)
[5] Ohio Outlaws 9U King (Pool D 10U)
B4 1:20 PM Green Valley - Field 4 [8] AC River's Fury (Pool C 10U)
[1] Team Pennsylvania 10u - Larcinese (Pool D 10U)
B7 2:30 PM Green Valley - Field 3 [5] Pittsburgh Spirit 9U (Pool C 10U)
[4] Pittsburgh Spirit 10U Gold (Pool D 10U)
B8 2:30 PM Green Valley - Field 4 [1] Passion 10U- Steigerwald (Pool C 10U)
[8] Gama Storm 10U (Pool D 10U)
B9 3:40 PM Green Valley - Field 3 Bracket Winner B1
Bracket Winner B2
B10 3:40 PM Green Valley - Field 4 Bracket Winner B3
Bracket Winner B4
B11 4:50 PM Green Valley - Field 3 Bracket Winner B5
Bracket Winner B6
B12 4:50 PM Green Valley - Field 4 Bracket Winner B7
Bracket Winner B8
B13 6:00 PM Green Valley - Field 3 Bracket Winner B9
Bracket Winner B10
B14 6:00 PM Green Valley - Field 4 Bracket Winner B11
Bracket Winner B12
B15 7:10 PM Green Valley - Field 3 Bracket Winner B13
Bracket Winner B14