Lacrosse

Tournament Note

3 pool games. The top 2 teams from each pool will advance to the championship bracket.

U10A - 7v7

2023 Summer Faceoff

Jun 3 - 4, 2023
Championsgate, FL • Kissimmee, FL
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
FLC Tarpons

U10A - 7v7 Champion

Sat Jun 3, 2023 - Sun Jun 4, 2023

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
FLX 3 0 0 34 19
FCA Treasure Coast 3 0 0 42 21
Old Bay LC 1 2 0 36 25
Stealth Nighthawks 1 2 0 22 30
Gulf Coast LC 1 2 0 23 26
Jax Lions 0 3 0 11 47
Pool 2
Team W L T
GS
GA
FLC Tarpons 3 0 0 48 15
Saltwater South 2 1 0 35 26
FLC Mustangs 2 1 0 36 22
Snipers* 1 2 0 18 42
Swarm 0 3 0 18 38

Schedule

Filter by:

Saturday, June 03, 2023
Game Time Location Team Score Team
P4 8:00 AM Omni - Field 6B Swarm
6 19 FLC Tarpons
P5 8:55 AM Omni - Field 6B Saltwater South
14 5 Snipers
P9 9:50 AM Omni - Field 6B FLC Mustangs
9 3 Swarm
P10 10:45 AM Omni - Field 6B FLC Tarpons
19 3 Snipers
P1 11:40 AM Omni - Field 4A FCA Treasure Coast
18 4 Jax Lions
P2 11:40 AM Omni - Field 4B Gulf Coast LC
7 9 Stealth Nighthawks
P3 11:40 AM Omni - Field 6A Old Bay LC
10 11 FLX
P14 11:40 AM Omni - Field 6B Saltwater South
15 11 FLC Mustangs
P15 12:35 PM Omni - Field 6B Snipers
10 9 Swarm
P6 1:30 PM Omni - Field 4A Jax Lions
4 13 Gulf Coast LC
P7 1:30 PM Omni - Field 4B FCA Treasure Coast
11 10 Old Bay LC
P8 1:30 PM Omni - Field 6A Stealth Nighthawks
6 10 FLX
Sunday, June 04, 2023
Game Time Location Team Score Team
P16 11:40 AM Omni - Field 6A Saltwater South
6 10 FLC Tarpons
P17 11:40 AM Omni - Field 6B FLC Mustangs
16 4 Snipers*
P11 12:35 PM Omni - Field 4B Old Bay LC
16 3 Jax Lions
P12 12:35 PM Omni - Field 6A FLX
13 3 Gulf Coast LC
P13 12:35 PM Omni - Field 6B Stealth Nighthawks
7 13 FCA Treasure Coast
B1 2:25 PM Omni - Field 4A FLX
10 8 Saltwater South
B2 2:25 PM Omni - Field 4B FCA Treasure Coast
9 19 FLC Tarpons
B6 2:25 PM Omni - Field 6A Gulf Coast LC
4 12 Swarm
B4 3:20 PM Omni - Field 4A Old Bay LC
3 8 FLC Mustangs
B5 3:20 PM Omni - Field 4B Stealth Nighthawks
19 7 Jax Lions
B3 4:15 PM Omni - Field 4A FLX
7 14 FLC Tarpons

Bracket

Consolation Games
FLC Tarpons
Champion
FLX - 7
B3 - Sun 6/4 4:15PM Omni - Field 4A
FLC Tarpons - 14
FLX - 10
B1 - Sun 6/4 2:25PM Omni - Field 4A
Saltwater South - 8
Old Bay LC - 3
B4 - Sun 6/4 3:20PM Omni - Field 4A
FLC Mustangs - 8
FCA Treasure Coast - 9
B2 - Sun 6/4 2:25PM Omni - Field 4B
FLC Tarpons - 19
Stealth Nighthawks - 19
B5 - Sun 6/4 3:20PM Omni - Field 4B
Jax Lions - 7
Gulf Coast LC - 4
B6 - Sun 6/4 2:25PM Omni - Field 6A
Swarm - 12