Basketball

13U - Boys

OSA / MAYB Summer Slam Sponsored By Scheels

Jul 14 - 16, 2023
Bellevue, NE • Bennington, NE • Elkhorn, NE
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Ballers
Team W L
PD
PS
PA
Norfolk D-League 7th 4 0 60 249 150
ABA 7th Zuspan (Lincoln, Nebraska) 3 1 22 214 183
Elkhorn Prodigy 2 2 -21 183 225
Fremont D-League 7th 1 3 -34 157 211
GBOD Family 0 4 -27 182 216
Hoopers
Team W L
PD
PS
PA
SC Saints 3 1 25 212 176
Jr Westside Warriors Black (Omaha, NE) 3 1 15 222 187
Jr Titans 7th Blue 2 2 1 170 151
Bros Elite 1 3 -4 180 184
Norfolk D-League 7th Black 1 3 -37 122 208
Legends
Team W L
PD
PS
PA
HHA red 4 0 47 230 108
Knights Blue 3 1 36 202 117
Skilled Hoops - Dutton 3 1 5 129 146
D. Long's Wolf Pack 13U Boys 1 3 -10 140 150
OSA 7th Select Vandentop 1 3 -18 139 154
Pro Vision Basketball 0 4 -60 51 216
Slammers
Team W L
PD
PS
PA
Mission Elite Bronze 4 0 56 216 140
KBA 7th 3 1 32 175 117
Bruins 2 2 -2 153 142
Lincoln Supreme 7th Silver 1 1 3 -26 163 189
OSA 7th Select Stoakes 0 4 -60 95 214
Swishers
Team W L
PD
PS
PA
SW IA Impact 7th 4 0 50 229 172
Lincoln Supreme 7th White 2 2 12 175 154
NLU 2028 2 2 -2 191 183
Norfolk D-League 7th White 2 2 -3 143 149
Fremont D-League 7th Black 0 4 -57 117 197

Schedule

Filter by:

Friday, July 14, 2023
Game Time Location Team Score Team
P24 5:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 6 GBOD Family
53 55 Elkhorn Prodigy
P17 6:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 Pro Vision Basketball
9 34 OSA 7th Select Vandentop
P26 6:00 PM Bellevue Lied Center - Court 3 Jr Westside Warriors Black
67 32 Norfolk D-League 7th Black
P9 7:00 PM The Mark - Court 3 Bruins
44 33 Lincoln Supreme 7th Silver 1
P11 7:00 PM The Mark - Court 2 Fremont D-League 7th Black
28 40 Norfolk D-League 7th White
P21 7:00 PM The Mark - Court 1 Lincoln Supreme 7th White
50 55 SW IA Impact 7th
P4 8:00 PM Bellevue Lied Center - Court 3 Bros Elite
52 56 Jr Westside Warriors Black
P5 8:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 Pro Vision Basketball
7 70 HHA red
P14 8:00 PM Bennington High School - Court 2 Jr Titans 7th Blue
55 22 Norfolk D-League 7th Black
P39 8:00 PM Bellevue Lied Center - Court 2 OSA 7th Select Vandentop
38 60 Knights Blue
P45 8:00 PM The Mark - Court 2 Norfolk D-League 7th
61 38 Fremont D-League 7th
P10 9:00 PM The Mark - Court 1 SW IA Impact 7th
65 48 NLU 2028
P19 9:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 OSA 7th Select Stoakes
29 58 Mission Elite Bronze
P32 9:00 PM The Mark - Court 2 Fremont D-League 7th Black
14 38 Lincoln Supreme 7th White
Saturday, July 15, 2023
Game Time Location Team Score Team
P22 9:00 AM The Mark - Court 3 NLU 2028
26 35 Norfolk D-League 7th White
P50 9:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 6 Mission Elite Bronze
47 33 Bruins
P28 1:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 2 D. Long's Wolf Pack 13U Boys
34 38 Skilled Hoops - Dutton
P30 2:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 5 Bruins
50 22 OSA 7th Select Stoakes
P8 3:00 PM Bennington High School - Court 2 Mission Elite Bronze
45 33 KBA 7th
P37 3:00 PM The Mark - Court 3 Bros Elite
48 54 SC Saints
P46 3:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 5 Elkhorn Prodigy
45 61 ABA 7th Zuspan
P38 4:00 PM The Mark - Court 3 HHA red
46 44 D. Long's Wolf Pack 13U Boys
P40 4:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 2 Skilled Hoops - Dutton
40 20 Pro Vision Basketball
P20 5:00 PM Bennington High School - Court 2 KBA 7th
48 33 Lincoln Supreme 7th Silver 1
P29 6:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 4 Knights Blue
72 15 Pro Vision Basketball
P47 6:00 PM The Mark - Court 1 SC Saints
39 43 Jr Titans 7th Blue
P35 7:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 6 ABA 7th Zuspan
45 64 Norfolk D-League 7th
P25 8:00 PM The Mark - Court 3 Bros Elite
48 34 Jr Titans 7th Blue
P34 8:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 6 Fremont D-League 7th
48 45 GBOD Family
P52 8:00 PM Bennington High School - Court 2 SW IA Impact 7th
55 38 Fremont D-League 7th Black
Sunday, July 16, 2023
Game Time Location Team Score Team
P3 8:00 AM Bellevue Lied Center - Court 4 Norfolk D-League 7th Black
28 54 SC Saints
P6 8:00 AM Bellevue Lied Center - Court 2 Skilled Hoops - Dutton
33 32 Knights Blue
P7 8:00 AM Bellevue Lied Center - Court 3 OSA 7th Select Vandentop
28 31 D. Long's Wolf Pack 13U Boys
P1 9:00 AM Bellevue Lied Center - Court 2 Elkhorn Prodigy
31 66 Norfolk D-League 7th
P33 9:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 Norfolk D-League 7th White
36 54 SW IA Impact 7th
P36 9:00 AM UBT Sports Complex - North - Court 4 Jr Titans 7th Blue
38 42 Jr Westside Warriors Black
P16 10:00 AM Bellevue Lied Center - Court 2 HHA red
60 18 Skilled Hoops - Dutton
P23 10:00 AM The Mark - Court 2 ABA 7th Zuspan
53 26 Fremont D-League 7th
P41 10:00 AM Bellevue Lied Center - Court 4 OSA 7th Select Stoakes
31 52 Lincoln Supreme 7th Silver 1
P48 10:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 Norfolk D-League 7th Black
40 32 Bros Elite
P13 11:00 AM Bellevue Lied Center - Court 3 Norfolk D-League 7th
58 36 GBOD Family
P15 11:00 AM UBT Sports Complex - North - Court 4 SC Saints
65 57 Jr Westside Warriors Black
P18 11:00 AM Bellevue Lied Center - Court 2 Knights Blue
38 31 D. Long's Wolf Pack 13U Boys
P43 11:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 Lincoln Supreme 7th White
41 32 Norfolk D-League 7th White
P12 12:00 PM The Mark - Court 2 Fremont D-League 7th
45 52 Elkhorn Prodigy
P27 12:00 PM Bellevue Lied Center - Court 2 OSA 7th Select Vandentop
39 54 HHA red
P2 1:00 PM Bennington High School - Court 1 ABA 7th Zuspan
55 48 GBOD Family
P31 1:00 PM Bennington High School - Court 2 Lincoln Supreme 7th Silver 1
45 66 Mission Elite Bronze
P42 1:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 2 Bruins
26 40 KBA 7th
P51 2:00 PM Bellevue Lied Center - Court 4 NLU 2028
53 46 Lincoln Supreme 7th White
P49 3:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 2 KBA 7th
54 13 OSA 7th Select Stoakes
P44 5:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 Fremont D-League 7th Black
37 64 NLU 2028

Bracket

No Bracket Games for this Division