Basketball

11U - Girls

OSA / MAYB Summer Slam Sponsored By Scheels

Jul 14 - 16, 2023
Bellevue, NE • Bennington, NE • Elkhorn, NE
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Ballers
Team W L
PD
PS
PA
Team Factory 5th 4 0 45 163 86
OSA 5th Elite Snyder/Winton 3 1 38 144 73
Lifeline Elite Sports 5th 2 2 -9 79 104
Jr. Monarchs 5th 1 3 -14 98 104
Norfolk D-League 5th 0 4 -60 53 170
Hoopers
Team W L
PD
PS
PA
NE - NE Lasers 5th Gold 4 0 47 129 59
OSA 5th Elite Bush 2 2 23 115 87
OSA 5th Select Anderson 2 2 0 105 101
Z3 Electric 2 2 -11 97 110
VRLY Storm 5th Select 0 4 -59 39 128
Legends
Team W L
PD
PS
PA
OSA 4th Elite Tynon 1 4 0 36 155 105
Express United 5th 3 1 25 148 120
NE - NE Attack 5th National 2 2 -8 98 113
Fremont D-League 5th 1 3 -30 99 139
NE - NE Attack 4th Elite 0 4 -23 102 125
Slammers
Team W L
PD
PS
PA
OSA 5th Select King-Carey 4 0 36 136 73
NE - Papio Power 5th 3 1 9 84 83
Beatrice Lady 4th/5th 2 2 -14 77 110
Norfolk D-League 5th Black 1 3 -8 81 89
NE - NE Attack 5th Select 0 4 -23 66 89

Schedule

Filter by:

Friday, July 14, 2023
Game Time Location Team Score Team
P15 6:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 5 OSA 5th Select King-Carey
23 21 Norfolk D-League 5th Black
P30 6:00 PM Bellevue Lied Center - Court 4 Express United 5th
26 23 NE - NE Attack 5th National
P36 7:00 PM Bennington High School - Court 1 NE - NE Lasers 5th Gold
26 9 OSA 5th Select Anderson
P29 8:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 5 Fremont D-League 5th
26 20 NE - NE Attack 4th Elite
P2 9:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 1 Team Factory 5th
49 14 Norfolk D-League 5th
Saturday, July 15, 2023
Game Time Location Team Score Team
P33 8:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 6 Lifeline Elite Sports 5th
6 27 OSA 5th Elite Snyder/Winton
P13 9:00 AM UBT Sports Complex - North - Court 2 Fremont D-League 5th
21 43 OSA 4th Elite Tynon 1
P14 9:00 AM UBT Sports Complex - North - Court 3 NE - NE Attack 5th National
27 23 NE - NE Attack 4th Elite
P17 10:00 AM UBT Sports Complex - North - Court 2 Team Factory 5th
41 34 OSA 5th Elite Snyder/Winton
P5 12:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 1 OSA 4th Elite Tynon 1
45 23 NE - NE Attack 5th National
P20 12:00 PM The Mark - Court 1 OSA 5th Elite Bush
28 30 NE - NE Lasers 5th Gold
P21 2:00 PM The Mark - Court 3 Express United 5th
51 33 Fremont D-League 5th
P7 3:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 Norfolk D-League 5th Black
28 16 NE - NE Attack 5th Select
P10 3:00 PM Bellevue Lied Center - Court 4 Lifeline Elite Sports 5th
32 15 Norfolk D-League 5th
P12 3:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 2 VRLY Storm 5th Select
10 25 OSA 5th Elite Bush
P31 4:00 PM Bennington High School - Court 1 OSA 5th Select King-Carey
52 18 Beatrice Lady 4th/5th
P34 4:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 6 Jr. Monarchs 5th
22 30 Team Factory 5th
P11 5:00 PM Bellevue Lied Center - Court 2 Z3 Electric
16 33 NE - NE Lasers 5th Gold
P28 5:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 OSA 5th Select Anderson
36 10 VRLY Storm 5th Select
P23 6:00 PM Bellevue Lied Center - Court 2 NE - Papio Power 5th
18 41 OSA 5th Select King-Carey
P16 7:00 PM Bellevue Lied Center - Court 3 NE - NE Attack 5th Select
19 23 Beatrice Lady 4th/5th
P19 7:00 PM Bellevue Lied Center - Court 2 OSA 5th Select Anderson
41 26 Z3 Electric
P18 8:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 4 Norfolk D-League 5th
11 44 Jr. Monarchs 5th
P40 8:00 PM Bellevue Lied Center - Court 2 Norfolk D-League 5th Black
17 24 NE - Papio Power 5th
Sunday, July 16, 2023
Game Time Location Team Score Team
P38 8:00 AM Bennington High School - Court 2 OSA 4th Elite Tynon 1
35 31 Express United 5th
P8 10:00 AM UBT Sports Complex - North - Court 3 NE - Papio Power 5th
24 10 Beatrice Lady 4th/5th
P22 10:00 AM Bennington High School - Court 2 NE - NE Attack 4th Elite
30 32 OSA 4th Elite Tynon 1
P39 11:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 2 NE - NE Attack 5th Select
16 20 OSA 5th Select King-Carey
P37 12:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 6 NE - NE Attack 5th National
25 19 Fremont D-League 5th
P6 1:00 PM The Mark - Court 1 Express United 5th
40 29 NE - NE Attack 4th Elite
P24 1:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 6 Beatrice Lady 4th/5th
26 15 Norfolk D-League 5th Black
P27 1:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 6 Z3 Electric
28 23 OSA 5th Elite Bush
P32 1:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 5 NE - Papio Power 5th
18 15 NE - NE Attack 5th Select
P26 2:00 PM Bennington High School - Court 1 Team Factory 5th
43 16 Lifeline Elite Sports 5th
P9 3:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 5 OSA 5th Elite Snyder/Winton
38 13 Jr. Monarchs 5th
P35 3:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 4 VRLY Storm 5th Select
13 27 Z3 Electric
P4 4:00 PM Bellevue Lied Center - Court 4 OSA 5th Select Anderson
19 39 OSA 5th Elite Bush
P25 5:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 6 OSA 5th Elite Snyder/Winton
45 13 Norfolk D-League 5th
P1 6:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 5 Jr. Monarchs 5th
19 25 Lifeline Elite Sports 5th
P3 6:00 PM The Mark - Court 3 NE - NE Lasers 5th Gold
40 6 VRLY Storm 5th Select

Bracket

No Bracket Games for this Division