Lacrosse

HS Boys Gold

Robin Hood Skirmish SW 2024

Feb 3 - 4, 2024
Mesa, AZ
Hotels
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
Boulder Creek LC

HS Boys Gold Champion

Sat Feb 3, 2024 - Sun Feb 4, 2024

Pool Standings

Alamo Lake
Team W L T P
GD
GS
GA
Snake River Selects* 3 0 0 9 7 24 13
Southside LC 2 0 1 7 9 22 12
Brady's Bunch 2 0 1 7 4 17 13
Boulder Creek LC 2 1 0 6 7 28 18
Corona 0 2 1 1 -2 11 13
Arcadia Titans 0 2 1 1 -5 10 15
Oro Valley 0 3 0 0 -15 13 34

Schedule

Filter by:

Saturday, February 03, 2024
Game Time Location Team Score Team
P8 8:50 AM Legacy Park - Field 6 Brady's Bunch
6 6 Southside LC
P9 8:50 AM Legacy Park - Field 15 Snake River Selects
13 4 Oro Valley
P10 8:50 AM Legacy Park - Field 5 Arcadia Titans
4 4 Corona
P3 10:30 AM Legacy Park - Field 6 Brady's Bunch
8 5 Boulder Creek LC
P6 10:30 AM Legacy Park - Field 5 Oro Valley
4 10 Southside LC
P11 10:30 AM Legacy Park - Field 15 Snake River Selects
6 5 Corona
P2 12:10 PM Legacy Park - Field 6 Arcadia Titans
4 5 Snake River Selects
P5 12:10 PM Legacy Park - Field 5 Boulder Creek LC
11 5 Oro Valley
P7 12:10 PM Legacy Park - Field 15 Corona
2 3 Brady's Bunch
P1 2:40 PM Legacy Park - Field 15 Boulder Creek LC
12 5 Snake River Selects*
P4 2:40 PM Legacy Park - Field 16 Arcadia Titans
2 6 Southside LC
Sunday, February 04, 2024
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Legacy Park - Field 16 [6] Arcadia Titans
11 5 [7] Oro Valley
B3 8:00 AM Legacy Park - Field 18 [5] Corona
1 8 [2] Southside LC
B2 8:50 AM Legacy Park - Field 18 [3] Brady's Bunch
3 4 [4] Boulder Creek LC
B4 9:40 AM Legacy Park - Field 16 [1] Snake River Selects
6 4 [6] Arcadia Titans
B5 10:30 AM Legacy Park - Field 18 [4] Boulder Creek LC
5 4 [2] Southside LC
B6 10:30 AM Legacy Park - Field 16 [3] Brady's Bunch
5 3 [5] Corona
B7 12:10 PM Legacy Park - Field 16 [7] Oro Valley
7 10 [2] Southside LC
B8 12:10 PM Legacy Park - Field 18 [6] Arcadia Titans
3 6 [3] Brady's Bunch
B10 1:00 PM Legacy Park - Field 16 [1] Snake River Selects
2 6 [4] Boulder Creek LC
B9 1:50 PM Legacy Park - Field 18 [2] Southside LC
[3] Brady's Bunch

Bracket

Bracket Winner B9
3rd Place
[4] Boulder Creek LC
CHAMPION
[1] Snake River Selects - 6
B4 - Sun 2/4 9:40AM Legacy Park - Field 16
[6] Arcadia Titans - 4
[6] Arcadia Titans - 11
B1 - Sun 2/4 8:00AM Legacy Park - Field 16
[7] Oro Valley - 5
[4] Boulder Creek LC - 5
B5 - Sun 2/4 10:30AM Legacy Park - Field 18
[2] Southside LC - 4
[1] Snake River Selects - 2
B10 - Sun 2/4 1:00PM Legacy Park - Field 16
[4] Boulder Creek LC - 6
[3] Brady's Bunch - 5
B6 - Sun 2/4 10:30AM Legacy Park - Field 16
[5] Corona - 3
[6] Arcadia Titans - 3
B8 - Sun 2/4 12:10PM Legacy Park - Field 18
[3] Brady's Bunch - 6
[5] Corona - 1
B3 - Sun 2/4 8:00AM Legacy Park - Field 18
[2] Southside LC - 8
[3] Brady's Bunch - 3
B2 - Sun 2/4 8:50AM Legacy Park - Field 18
[4] Boulder Creek LC - 4
[7] Oro Valley - 7
B7 - Sun 2/4 12:10PM Legacy Park - Field 16
[2] Southside LC - 10
[2] Southside LC
B9 - Sun 2/4 1:50PM Legacy Park - Field 18
[3] Brady's Bunch