Basketball

2nd - Boys

SCB - Holiday Hoops Festival

Dec 1 - 3, 2023
Lincoln, NE
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

2nd Denver Nuggets
Team W L
PD
PS
PA
Thunder Supreme White 3 0 34 74 39
Freeman Falcons 2 1 3 84 81
Graditude Camps Warriors 1 2 -15 52 67
Thunder Supreme Gold 0 3 -22 63 86
2nd Miami Heat - Pool A
Team W L
PD
PS
PA
Thunder Supreme Green 2 0 30 67 21
Griddy City (Gretna) 1 1 -10 30 50
East Supreme Blue 0 2 -20 28 54
2nd Miami Heat - Pool B
Team W L
PD
PS
PA
Silver Hawks Supreme Green 2 0 18 44 22
East Supreme White 1 1 12 43 31
NLU 2034u 0 2 -30 18 52

Schedule

Filter by:

Friday, December 01, 2023
Game Time Location Team Score Team
P6 5:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 Thunder Supreme Gold
20 21 Graditude Camps Warriors
P3 6:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 East Supreme Blue
12 33 Thunder Supreme Green
P9 7:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 2 Graditude Camps Warriors
22 33 Freeman Falcons
P10 7:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 Thunder Supreme Gold
14 30 Thunder Supreme White
P4 8:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 2 NLU 2034u
6 25 Silver Hawks Supreme Green
Saturday, December 02, 2023
Game Time Location Team Score Team
P1 10:00 AM Kinetic Sports Complex - Court 1 Thunder Supreme Gold
29 35 Freeman Falcons
P11 10:00 AM Kinetic Sports Complex - Court 2 Thunder Supreme Green
34 9 Griddy City (Gretna)
P5 11:00 AM Kinetic Sports Complex - Court 1 Freeman Falcons
16 30 Thunder Supreme White
P7 12:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 2 Griddy City (Gretna)
21 16 East Supreme Blue
P12 1:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 Silver Hawks Supreme Green
19 16 East Supreme White
P2 2:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 Thunder Supreme White
14 9 Graditude Camps Warriors
Sunday, December 03, 2023
Game Time Location Team Score Team
P8 10:45 AM Kinetic Sports Complex - Court 8 East Supreme White
27 12 NLU 2034u
B3 1:00 PM Speedway Village - Court 1 [1] Thunder Supreme Green
33 12 [1] Silver Hawks Supreme Green
B1 2:00 PM Speedway Village - Court 1 [3] East Supreme Blue
14 7 [3] NLU 2034u
B2 3:00 PM Speedway Village - Court 1 [2] Griddy City (Gretna)
25 32 [2] East Supreme White

Bracket

2nd Miami Heat
[1] Thunder Supreme Green
Champion
[2] East Supreme White
3rd Place
[3] East Supreme Blue
5th Place
[3] East Supreme Blue - 14
B1 - Sun 12/3 2:00PM Speedway Village - Court 1
[3] NLU 2034u - 7
[1] Thunder Supreme Green - 33
B3 - Sun 12/3 1:00PM Speedway Village - Court 1
[1] Silver Hawks Supreme Green - 12
[2] Griddy City (Gretna) - 25
B2 - Sun 12/3 3:00PM Speedway Village - Court 1
[2] East Supreme White - 32