Basketball

Tournament Note

ADMISSIONS:
- 5 years and older $5 per day
- Pella Pass $35 (Good for the OSA Fall Pella League duration)

Important Information:

FOR LEAGUE RULES AND ADMISSION GUIDELINES: https://assets.tourneymachine.com/Tournament/h202307262006204427a95f8a91f274b/OSA-League-Rules-and-Policies.pdf

PRE-K – 8th Grade Boys and Girls (Registration Deadline: September 22nd)

Pre-K / Kindergarten Co-Ed League
- Cost: $450/team
- Dates: October 28 – December 9 (Saturdays from 8am - 1pm)
- Note: 6 weeks of games - Games consist of five 8-minute periods, and the 4 v 4 format allows for increased ball handling, passing, and shooting opportunities. Scores are not kept at the PreK/K grade level.

1st / 2nd Grade Boys & Girls:
- $585/team
- Dates: October 28 – December 10
- Note: Teams are guaranteed eight 5 on 5 games

3rd / 8th Grade Boys & Girls:
- Cost: $650/team
- Dates: October 14 – December 17

New Tournament Format – December 15-17: All 3rd-8th boys and girls teams playing in the OSA Pella Basketball League – Fall 2023 will have a 3 game guarantee league tournament on December 15-17, 2023. No more weekends where teams are concerned that they will only play 1 or 2 games in the league tournament. Also involved in the league tournament will be all teams from the Supreme Basketball league in Lincoln. Please note that 100% of regular season games in the OSA Pella Basketball League will be played in the Omaha metro area (we are combining with Supreme Basketball for the tournament only and NOT any regular season games). This joint event will provide the following:
- Like-skilled competition - No more 1 seed games vs 8 seed games in the first round as the top 2-4 teams in Omaha will be bracketed with the top 2-4 teams from Lincoln. This should provide a very competitive environment for this tournament.
- Limited Re-Matches – With the format there will still be some rematches that occur but no longer should those league re-matches occur three times on the same weekend. New competition will lead to a more fun/competitive atmosphere for all teams.
- Largest Tournament in the Midwest / State Championship action: By combining the two leagues, this event will be expected to feature between 800-900 teams playing for a true state championship for boys and girls programs in Nebraska. As a result of the sheer size of this event, the tournament will feature the majority of games being played in Omaha but there will also be some divisions played in Lincoln.

Tournament Discount: All teams registering for the OSA Pella Basketball League – Fall 2023 will receive entry into the OSA Thanksgiving Classic for $100/team (Promo Code: PELLA)

No OSA Pella League games over Thanksgiving weekend due to the OSA Thanksgiving Classic

Multi-Team Discount:
- 5 Teams - $20 off per team (Promo Code: 5PLUS)
- 10 Teams - $40 off per team (Promo Code: 10PLUS)
- 20 Teams - $60 off per team (Promo Code: 20PLUS)
- Early Bird - $25 Off Per Team if registered before Labor Day (Promo Code: EARLYBIRD). Please note that Early Bird discounts are not available with multiple team discounts

3rd - Boys

OSA Pella Youth Basketball League - Fall 2023

Oct 14 - Dec 17, 2023
Bellevue, NE • Elkhorn, NE
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Bronze A/B - Dunkers
Team W L
PD
PS
PA
GBOD Family Black 7 1 75 240 90
Elkhorn Attack Warriors 3rd (Sexton) 6 2 59 188 122
Elkhorn Attack Buckets 3rd (Frey) 6 2 58 172 98
OSA 3rd Select Davis 5 3 4 113 110
Jr. Warriors Huebert 3 5 -41 129 175
Spartans 2 6 -44 111 170
3rd Grade MBA Black Team 1 7 -42 105 157
Dragons 0 8 -89 57 213
Bronze A/B - Slammers
Team W L
PD
PS
PA
Express United 3rd 8 0 112 264 53
GBA 3rd Select Froehlich 7 1 35 163 130
3rd Grade MBA White Team 6 2 37 177 130
Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Miller) 5 3 43 188 130
Elkhorn Attack Rage 3rd (Poulsen/Hammer) 4 4 -2 139 152
Jr Titans 3rd White 2 6 -56 115 217
JCC Lions 1 7 -70 109 218
3rd Jr. Monarchs White 1 7 -79 105 210
Bronze C/D - Dunkers
Team W L
PD
PS
PA
Elkhorn Attack Grizzlies 3rd (Sohns) 8 0 92 255 115
GBOD Family Orange 6 2 69 213 131
3rd Jr. Monarchs Maroon 5 3 45 207 150
Jr Mustangs 3rd WHITE 4 4 -12 122 139
North Bend Black 4 4 -13 187 183
3rd Grade MBA Wildcats 2 6 -46 101 170
OSA 3rd Select Andrews 2 6 -64 89 171
Elkhorn Attack Vipers 3rd (Grummert) 1 7 -75 79 179
Bronze C/D - Slammers
Team W L
PD
PS
PA
Elkhorn Attack Jays 3rd (Mueting) 7 1 41 194 115
Elkhorn Attack Heat 3rd (Doria) 6 2 71 247 131
North Bend Orange 6 2 54 231 120
Bennington Ballers 5 3 49 149 88
Jr. Cougars 5 3 40 205 110
Elkhorn Attack Wolfpack 3rd (Brummels) 2 6 -74 79 222
Jr. Warriors Stanton 1 7 -89 56 252
NLA Boys Sweitzer 0 8 -88 66 204
Silver Dunkers
Team W L
PD
PS
PA
OSA 3rd Elite Murphy 8 0 95 291 157
Jr Mustangs 3rd BLUE 5 3 16 185 154
Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Whitefoot) 5 3 -10 161 173
Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Hobson) 4 4 -19 165 199
LES Bulldogs 3rd Grade 3 5 10 178 158
OSA 3rd Select Price 2 6 -52 124 214
BBA 3rd - Hulm 1 7 -40 138 187
Silver Slammers
Team W L
PD
PS
PA
3rd Grade MBA Green Team 8 0 120 332 87
Jr. T-Birds Gold 7 1 75 248 142
Jr Titans 3rd Blue 6 2 42 190 143
Elkhorn Attack 3rd (Dorcey) 5 3 37 213 166
GBA 3rd Elite Chatelain 4 4 24 197 163
Elkhorn Attack 3rd (Eccker) 4 4 -14 172 202
Elkhorn Attack All-Stars 3rd (McShane) 3 5 -27 139 175
BBA 3rd - Saltzman 2 6 -58 121 208
SMM Spartans 1 7 -96 96 263
Jr Mustangs 3rd SILVER 0 8 -103 90 249

Schedule

Filter by:

Saturday, October 14, 2023
Game Time Location Team Score Team
P92 8:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 BBA 3rd - Saltzman
18 35 Elkhorn Attack 3rd (Dorcey)
P172 8:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A Elkhorn Attack All-Stars 3rd (McShane)
17 29 Elkhorn Attack 3rd (Eccker)
P20 10:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A Jr. T-Birds Gold
34 13 BBA 3rd - Saltzman
P149 5:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 Elkhorn Attack Jays 3rd (Mueting)
30 3 Elkhorn Attack Wolfpack 3rd (Brummels)
Sunday, October 15, 2023
Game Time Location Team Score Team
P51 8:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 LES Bulldogs 3rd Grade
13 17 Jr Mustangs 3rd BLUE
P56 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A Elkhorn Attack Vipers 3rd (Grummert)
6 18 OSA 3rd Select Andrews
P178 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A Spartans
12 21 Elkhorn Attack Rage 3rd (Poulsen/Hammer)
P145 10:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A Jr Mustangs 3rd BLUE
18 33 OSA 3rd Elite Murphy
P67 1:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 4A GBOD Family Black
26 12 Elkhorn Attack Buckets 3rd (Frey)
P123 1:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 OSA 3rd Select Price
9 13 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Whitefoot)
P71 3:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 SMM Spartans
9 7 Jr Mustangs 3rd SILVER
Saturday, October 21, 2023
Game Time Location Team Score Team
P57 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 4A GBOD Family Orange
28 14 North Bend Black
P104 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 Jr Mustangs 3rd WHITE
27 9 OSA 3rd Select Andrews
P175 10:00 AM Bellevue Lied Center - Court 2 Dragons
15 18 3rd Jr. Monarchs White
P52 11:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 Elkhorn Attack Heat 3rd (Doria)
29 22 Jr. Cougars
P31 12:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 Elkhorn Attack Wolfpack 3rd (Brummels)
12 11 NLA Boys Sweitzer
P62 12:00 PM Bellevue Lied Center - Court 2 3rd Jr. Monarchs White
18 23 JCC Lions
P110 12:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 Express United 3rd
27 10 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Miller)
P152 12:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 4A Elkhorn Attack Grizzlies 3rd (Sohns)
31 6 OSA 3rd Select Andrews
P154 12:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A North Bend Black
15 25 Jr Mustangs 3rd WHITE
P4 1:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 Elkhorn Attack Jays 3rd (Mueting)
14 12 Jr. Cougars
P70 2:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (McShane)
10 28 Jr. T-Birds Gold
P174 2:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A GBOD Family Black
18 25 Express United 3rd
P79 3:00 PM Bellevue Lied Center - Court 4 Elkhorn Attack Jays 3rd (Mueting)
10 8 Bennington Ballers
Sunday, October 22, 2023
Game Time Location Team Score Team
P94 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 Elkhorn Attack 3rd (Eccker)
35 10 SMM Spartans
P121 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 OSA 3rd Elite Murphy
30 23 LES Bulldogs 3rd Grade
P41 10:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A Spartans
7 19 OSA 3rd Select Davis
P42 10:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A Elkhorn Attack Buckets 3rd (Frey)
24 2 Dragons
P99 10:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 Jr Mustangs 3rd BLUE
32 9 OSA 3rd Select Price
P69 11:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A Elkhorn Attack 3rd (Dorcey)
36 18 Elkhorn Attack 3rd (Eccker)
P97 11:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Hobson)
16 40 OSA 3rd Elite Murphy
P98 12:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 4A LES Bulldogs 3rd Grade
18 16 BBA 3rd - Hulm
P122 1:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Hobson)
13 34 Jr Mustangs 3rd BLUE
Saturday, October 28, 2023
Game Time Location Team Score Team
P15 8:00 AM Bellevue Lied Center - Court 3 GBA 3rd Select Froehlich
26 14 3rd Jr. Monarchs White
P48 8:00 AM Bellevue Lied Center - Court 2 GBA 3rd Elite Chatelain
28 19 SMM Spartans
P169 8:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 BBA 3rd - Saltzman
9 34 3rd Grade MBA Green Team
P132 9:00 AM Bellevue Lied Center - Court 3 Elkhorn Attack Rage 3rd (Poulsen/Hammer)
17 23 3rd Grade MBA White Team
P150 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 North Bend Orange
41 5 NLA Boys Sweitzer
P188 9:00 AM Bellevue Lied Center - Court 4 3rd Jr. Monarchs Maroon
23 26 Elkhorn Attack Jays 3rd (Mueting)
P19 10:00 AM Bellevue Lied Center - Court 3 Dragons
4 28 Jr. Warriors Huebert
P8 11:00 AM Bellevue Lied Center - Court 3 3rd Jr. Monarchs Maroon
18 2 OSA 3rd Select Andrews
P82 11:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 North Bend Black
17 14 3rd Grade MBA Wildcats
P86 11:00 AM Bellevue Lied Center - Court 4 Jr Titans 3rd White
6 31 3rd Grade MBA White Team
P162 12:00 PM Bellevue Lied Center - Court 2 3rd Grade MBA Black Team
11 16 Jr. Warriors Huebert
P111 1:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 JCC Lions
21 31 Jr Titans 3rd White
P45 4:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 Jr. T-Birds Gold
30 32 Jr Titans 3rd Blue
P46 5:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A Jr Mustangs 3rd SILVER
8 30 Elkhorn Attack 3rd (Dorcey)
P93 6:00 PM Bellevue Lied Center - Court 2 Jr Titans 3rd Blue
28 8 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (McShane)
P185 7:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A Elkhorn Attack Vipers 3rd (Grummert)
11 18 Jr. Cougars
Sunday, October 29, 2023
Game Time Location Team Score Team
P34 8:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 Elkhorn Attack Grizzlies 3rd (Sohns)
25 24 GBOD Family Orange
P16 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 Spartans
11 22 Elkhorn Attack Warriors 3rd (Sexton)
P18 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A OSA 3rd Select Davis
6 12 GBOD Family Black
P182 10:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 GBOD Family Orange
32 8 NLA Boys Sweitzer
P3 1:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A BBA 3rd - Hulm
19 28 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Hobson)
P2 3:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A OSA 3rd Select Price
16 14 LES Bulldogs 3rd Grade
P44 5:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 4A BBA 3rd - Saltzman
15 18 Elkhorn Attack 3rd (Eccker)
P205 5:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A OSA 3rd Select Price
14 30 Jr Mustangs 3rd BLUE
Saturday, November 04, 2023
Game Time Location Team Score Team
P35 8:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 3rd Grade MBA Wildcats
10 12 Jr Mustangs 3rd WHITE
P139 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 OSA 3rd Select Davis
18 17 3rd Grade MBA Black Team
P165 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 3rd Grade MBA Green Team
64 6 SMM Spartans
P59 10:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 3rd Grade MBA Wildcats
12 42 Elkhorn Attack Grizzlies 3rd (Sohns)
P103 10:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 4 Elkhorn Attack Jays 3rd (Mueting)
20 40 North Bend Orange
P187 10:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 6 Jr Mustangs 3rd WHITE
16 14 Elkhorn Attack Wolfpack 3rd (Brummels)
P106 12:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 6 Elkhorn Attack Grizzlies 3rd (Sohns)
38 11 Elkhorn Attack Vipers 3rd (Grummert)
P109 12:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 3rd Grade MBA White Team
17 21 GBA 3rd Select Froehlich
P127 12:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 4 Elkhorn Attack Heat 3rd (Doria)
35 17 North Bend Orange
P126 1:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 4 Jr. Warriors Stanton
6 52 Elkhorn Attack Jays 3rd (Mueting)
P131 4:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 4 Elkhorn Attack Vipers 3rd (Grummert)
6 29 North Bend Black
P161 4:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 6 Spartans
5 38 GBOD Family Black
P60 5:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 4 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Miller)
22 12 Elkhorn Attack Rage 3rd (Poulsen/Hammer)
Sunday, November 05, 2023
Game Time Location Team Score Team
P88 8:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 4 Elkhorn Attack Warriors 3rd (Sexton)
36 6 Dragons
P164 8:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 5 GBA 3rd Elite Chatelain
35 9 BBA 3rd - Saltzman
P166 8:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 6 Jr Mustangs 3rd SILVER
7 26 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (McShane)
P73 9:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 6 OSA 3rd Elite Murphy
27 11 BBA 3rd - Hulm
P74 9:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 5 OSA 3rd Select Price
19 16 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Hobson)
P75 9:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 4 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Whitefoot)
18 34 LES Bulldogs 3rd Grade
P113 10:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 4 GBOD Family Black
52 4 Dragons
P170 10:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 6 GBA 3rd Elite Chatelain
30 10 Jr Mustangs 3rd SILVER
P26 12:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 5 Jr Mustangs 3rd BLUE
16 14 BBA 3rd - Hulm
P203 12:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 4 OSA 3rd Elite Murphy
31 24 LES Bulldogs 3rd Grade
P77 3:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 6 Elkhorn Attack Heat 3rd (Doria)
38 11 NLA Boys Sweitzer
P186 3:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 4 OSA 3rd Select Andrews
6 18 Bennington Ballers
Saturday, November 11, 2023
Game Time Location Team Score Team
P108 8:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 3rd Jr. Monarchs White
7 23 Elkhorn Attack Rage 3rd (Poulsen/Hammer)
P119 8:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 3rd Grade MBA Green Team
42 9 Elkhorn Attack 3rd (Eccker)
P203 8:00 AM Bellevue Lied Center - Court 2 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Whitefoot)
3 27 LES Bulldogs 3rd Grade
P90 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 3rd Grade MBA Black Team
7 32 GBOD Family Black
P128 9:00 AM Bellevue Lied Center - Court 2 OSA 3rd Select Andrews
15 13 3rd Grade MBA Wildcats
P142 10:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 Elkhorn Attack 3rd (Dorcey)
12 33 3rd Grade MBA Green Team
P146 10:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Whitefoot)
20 19 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Hobson)
P115 11:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 Spartans
16 14 3rd Grade MBA Black Team
P10 12:00 PM Bellevue Lied Center - Court 2 Elkhorn Attack Vipers 3rd (Grummert)
9 14 3rd Grade MBA Wildcats
P63 12:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 3rd Grade MBA White Team
10 29 Express United 3rd
P101 12:00 PM Bellevue Lied Center - Court 4 Elkhorn Attack Wolfpack 3rd (Brummels)
16 14 Jr. Warriors Stanton
P200 1:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Hobson)
22 20 BBA 3rd - Hulm
P124 2:00 PM Bellevue Lied Center - Court 3 Jr. Cougars
43 9 Elkhorn Attack Wolfpack 3rd (Brummels)
P38 3:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 Express United 3rd
25 7 GBA 3rd Select Froehlich
P76 4:00 PM Bellevue Lied Center - Court 3 Jr. Cougars
48 4 Jr. Warriors Stanton
P140 4:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 BBA 3rd - Saltzman
28 14 SMM Spartans
P141 4:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (McShane)
26 24 GBA 3rd Elite Chatelain
P24 6:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (McShane)
30 10 SMM Spartans
P95 6:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 Jr. T-Birds Gold
30 27 GBA 3rd Elite Chatelain
Sunday, November 12, 2023
Game Time Location Team Score Team
P180 8:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 OSA 3rd Select Davis
18 12 JCC Lions
P80 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 OSA 3rd Select Andrews
11 30 GBOD Family Orange
P107 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 3rd Jr. Monarchs Maroon
44 31 North Bend Black
P37 10:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 JCC Lions
8 33 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Miller)
P160 11:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 Elkhorn Attack Buckets 3rd (Frey)
35 11 Elkhorn Attack Warriors 3rd (Sexton)
P163 11:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A OSA 3rd Select Davis
18 10 Dragons
P32 12:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 OSA 3rd Select Andrews
22 28 North Bend Black
P83 12:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 3rd Jr. Monarchs Maroon
17 34 Elkhorn Attack Grizzlies 3rd (Sohns)
P155 12:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 Elkhorn Attack Vipers 3rd (Grummert)
11 25 GBOD Family Orange
P5 1:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 North Bend Orange
17 16 Bennington Ballers
P112 1:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 Jr. Warriors Huebert
10 23 Elkhorn Attack Warriors 3rd (Sexton)
P159 1:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Miller)
10 15 GBA 3rd Select Froehlich
P66 3:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 4A Jr. Warriors Huebert
24 22 Spartans
P148 3:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 Bennington Ballers
12 18 Jr. Cougars
P189 3:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A Elkhorn Attack Grizzlies 3rd (Sohns)
19 18 North Bend Orange
Saturday, November 18, 2023
Game Time Location Team Score Team
P143 4:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A Jr Titans 3rd Blue
27 10 Jr Mustangs 3rd SILVER
P72 5:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 GBA 3rd Elite Chatelain
12 33 3rd Grade MBA Green Team
P96 7:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 Jr Mustangs 3rd SILVER
18 58 3rd Grade MBA Green Team
P118 7:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 4A GBA 3rd Elite Chatelain
20 10 Jr Titans 3rd Blue
Sunday, November 19, 2023
Game Time Location Team Score Team
P6 8:00 AM The MARK (Bowlero) - Court 1 Elkhorn Attack Heat 3rd (Doria)
48 15 Elkhorn Attack Wolfpack 3rd (Brummels)
P7 9:00 AM The MARK (Bowlero) - Court 1 Jr. Warriors Stanton
13 10 NLA Boys Sweitzer
P91 9:00 AM The MARK (Bowlero) - Court 2 Spartans
14 26 Elkhorn Attack Buckets 3rd (Frey)
P129 9:00 AM The MARK (Bowlero) - Court 3 Jr Mustangs 3rd WHITE
5 28 Elkhorn Attack Grizzlies 3rd (Sohns)
P29 10:00 AM The MARK (Bowlero) - Court 2 Elkhorn Attack Jays 3rd (Mueting)
25 15 Elkhorn Attack Heat 3rd (Doria)
P9 11:00 AM The MARK (Bowlero) - Court 1 North Bend Black
22 38 Elkhorn Attack Grizzlies 3rd (Sohns)
P61 3:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A GBA 3rd Select Froehlich
26 10 Jr Titans 3rd White
P168 3:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A Elkhorn Attack 3rd (Eccker)
10 30 Jr Titans 3rd Blue
P135 5:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Miller)
30 8 Jr Titans 3rd White
P156 5:00 PM The MARK (Bowlero) - Court 3 Express United 3rd
32 5 Elkhorn Attack Rage 3rd (Poulsen/Hammer)
P173 5:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 4A Elkhorn Attack 3rd (Dorcey)
17 26 Jr Titans 3rd Blue
P28 6:00 PM The MARK (Bowlero) - Court 1 Jr. Cougars
19 28 North Bend Orange
P12 7:00 PM The MARK (Bowlero) - Court 3 JCC Lions
15 21 Elkhorn Attack Rage 3rd (Poulsen/Hammer)
P64 7:00 PM The MARK (Bowlero) - Court 1 OSA 3rd Select Davis
12 28 Elkhorn Attack Warriors 3rd (Sexton)
Saturday, December 02, 2023
Game Time Location Team Score Team
P22 8:00 AM Bellevue Lied Center - Court 4 Jr Titans 3rd Blue
11 33 3rd Grade MBA Green Team
P33 8:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 3rd Jr. Monarchs Maroon
29 9 Elkhorn Attack Vipers 3rd (Grummert)
P177 8:00 AM Bellevue Lied Center - Court 2 Elkhorn Attack Warriors 3rd (Sexton)
28 16 Jr Titans 3rd White
P65 9:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 Dragons
10 13 3rd Grade MBA Black Team
P105 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 3rd Grade MBA Wildcats
17 16 GBOD Family Orange
P120 9:00 AM Bellevue Lied Center - Court 3 Jr Mustangs 3rd SILVER
7 35 Jr. T-Birds Gold
P58 10:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 Jr Mustangs 3rd WHITE
12 18 3rd Jr. Monarchs Maroon
P68 10:00 AM Bellevue Lied Center - Court 4 Jr Titans 3rd Blue
26 15 BBA 3rd - Saltzman
P157 10:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 JCC Lions
12 29 3rd Grade MBA White Team
P40 11:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 Elkhorn Attack Warriors 3rd (Sexton)
22 12 3rd Grade MBA Black Team
P47 11:00 AM Bellevue Lied Center - Court 3 3rd Grade MBA Green Team
35 10 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (McShane)
P144 11:00 AM Bellevue Lied Center - Court 4 Elkhorn Attack 3rd (Eccker)
19 29 Jr. T-Birds Gold
P183 11:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 3rd Grade MBA Wildcats
14 29 Elkhorn Attack Heat 3rd (Doria)
P39 12:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 3rd Grade MBA White Team
28 11 3rd Jr. Monarchs White
P25 1:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 OSA 3rd Elite Murphy
32 20 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Whitefoot)
P134 1:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 GBA 3rd Select Froehlich
24 16 JCC Lions
P151 1:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 Elkhorn Attack Heat 3rd (Doria)
35 8 Jr. Warriors Stanton
P85 2:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Miller)
30 19 3rd Jr. Monarchs White
P53 3:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 Jr. Warriors Stanton
0 34 North Bend Orange
P84 4:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A Elkhorn Attack Rage 3rd (Poulsen/Hammer)
19 23 GBA 3rd Select Froehlich
P137 4:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A Jr. Warriors Huebert
14 26 Elkhorn Attack Buckets 3rd (Frey)
P43 6:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A GBOD Family Black
42 13 Jr. Warriors Huebert
P114 6:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A Elkhorn Attack Buckets 3rd (Frey)
16 5 OSA 3rd Select Davis
P49 7:00 PM Bellevue Lied Center - Court 4 OSA 3rd Select Price
21 65 OSA 3rd Elite Murphy
P50 7:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 4A BBA 3rd - Hulm
19 42 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Whitefoot)
P100 7:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 NLA Boys Sweitzer
3 25 Jr. Cougars
Sunday, December 03, 2023
Game Time Location Team Score Team
P13 9:00 AM Bellevue Lied Center - Court 4 Jr Titans 3rd White
0 43 Express United 3rd
P116 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (McShane)
12 14 BBA 3rd - Saltzman
P117 10:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A SMM Spartans
16 35 Elkhorn Attack 3rd (Dorcey)
P27 12:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 LES Bulldogs 3rd Grade
25 27 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Hobson)
P102 3:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 Bennington Ballers
19 18 Elkhorn Attack Heat 3rd (Doria)
P55 5:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 Elkhorn Attack Wolfpack 3rd (Brummels)
4 24 Bennington Ballers
Saturday, December 09, 2023
Game Time Location Team Score Team
P136 8:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 Elkhorn Attack Warriors 3rd (Sexton)
18 20 GBOD Family Black
P153 8:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 3rd Jr. Monarchs Maroon
30 7 3rd Grade MBA Wildcats
P167 8:00 AM Bellevue Lied Center - Court 2 Jr. T-Birds Gold
26 22 Elkhorn Attack 3rd (Dorcey)
P54 9:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 NLA Boys Sweitzer
8 17 Elkhorn Attack Jays 3rd (Mueting)
P176 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 3rd Grade MBA Black Team
19 21 GBA 3rd Select Froehlich
P181 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 Elkhorn Attack Buckets 3rd (Frey)
11 14 3rd Grade MBA White Team
P23 10:00 AM Bellevue Lied Center - Court 3 Elkhorn Attack 3rd (Dorcey)
26 21 GBA 3rd Elite Chatelain
P130 10:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 GBOD Family Orange
29 28 3rd Jr. Monarchs Maroon
P171 10:00 AM Bellevue Lied Center - Court 2 SMM Spartans
12 36 Jr. T-Birds Gold
P14 11:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 2 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Miller)
23 25 3rd Grade MBA White Team
P17 11:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 3rd Grade MBA Black Team
12 22 Elkhorn Attack Buckets 3rd (Frey)
P11 12:00 PM Bellevue Lied Center - Court 1 GBOD Family Orange
29 17 Jr Mustangs 3rd WHITE
P81 2:00 PM Bellevue Lied Center - Court 3 Elkhorn Attack Vipers 3rd (Grummert)
16 8 Jr Mustangs 3rd WHITE
P89 2:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 OSA 3rd Select Davis
17 8 Jr. Warriors Huebert
P179 4:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 4A Jr. Warriors Huebert
16 30 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Miller)
P1 5:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 4A Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Whitefoot)
25 14 Jr Mustangs 3rd BLUE
P133 5:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A 3rd Jr. Monarchs White
1 39 Express United 3rd
P87 7:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A JCC Lions
2 44 Express United 3rd
P204 7:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 4A Jr Mustangs 3rd BLUE
24 33 OSA 3rd Elite Murphy
Sunday, December 10, 2023
Game Time Location Team Score Team
P21 9:00 AM Bellevue Lied Center - Court 2 Elkhorn Attack 3rd (Eccker)
34 23 Jr Mustangs 3rd SILVER
P36 9:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 Elkhorn Attack Rage 3rd (Poulsen/Hammer)
21 18 Jr Titans 3rd White
P184 9:00 AM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 North Bend Black
31 6 Jr. Warriors Stanton
P138 10:00 AM Bellevue Lied Center - Court 1 Dragons
6 24 Spartans
P30 12:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 3 Bennington Ballers
26 5 Jr. Warriors Stanton
P158 1:00 PM Bellevue Lied Center - Court 2 Jr Titans 3rd White
26 17 3rd Jr. Monarchs White
P125 2:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 6A NLA Boys Sweitzer
10 26 Bennington Ballers
P202 2:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A OSA 3rd Select Price
22 24 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Hobson)
P147 4:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 5A OSA 3rd Select Price
14 20 BBA 3rd - Hulm
P78 5:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 North Bend Orange
36 6 Elkhorn Attack Wolfpack 3rd (Brummels)
P201 6:00 PM Union Bank and Trust Sports Complex - North - Court 1 BBA 3rd - Hulm
19 20 Elkhorn Attack All-Stars 3rd (Whitefoot)

Bracket

No Bracket Games for this Division