MIXED DOUBLES 3.5 (40+)

THE MILE HIGH GOLD CUP @ APEX

Sep 16 - 17, 2023
Arvada, CO
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
Richard Thompson/Bettina Wolpow

MIXED DOUBLES 3.5 (40+) Champion

Sat Sep 16, 2023 - Sun Sep 17, 2023

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Sunday, September 17, 2023
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM APEX - Court 15 Richard Thompson/Bettina Wolpow
12 10 Steve Leintz/Laura Dunbar
P2 8:00 AM APEX - Court 16 David Suleski/Antoinette Miller
6 11 Robert Seeley/Karen Seeley
P3 8:00 AM APEX - Court 8 Bill Bangs/Shayna Deferme
11 2 Christophe Grimault/Erin Knaub
P4 8:20 AM APEX - Court 15 Mike Paze/Lauren Bitz
3 11 Richard Thompson/Bettina Wolpow
P5 8:20 AM APEX - Court 8 Steve Leintz/Laura Dunbar
3 11 Bill Bangs/Shayna Deferme
P6 8:20 AM APEX - Court 16 Robert Seeley/Karen Seeley
11 4 Christophe Grimault/Erin Knaub
P7 8:40 AM APEX - Court 15 David Suleski/Antoinette Miller
11 3 Mike Paze/Lauren Bitz
P8 8:40 AM APEX - Court 8 Bill Bangs/Shayna Deferme
11 8 Richard Thompson/Bettina Wolpow
P9 8:40 AM APEX - Court 16 Robert Seeley/Karen Seeley
11 1 Steve Leintz/Laura Dunbar
P10 9:00 AM APEX - Court 8 Mike Paze/Lauren Bitz
5 11 Bill Bangs/Shayna Deferme
P11 9:00 AM APEX - Court 15 David Suleski/Antoinette Miller
11 3 Christophe Grimault/Erin Knaub
P12 9:00 AM APEX - Court 16 Richard Thompson/Bettina Wolpow
11 5 Robert Seeley/Karen Seeley
P13 9:20 AM APEX - Court 8 Christophe Grimault/Erin Knaub
7 11 Mike Paze/Lauren Bitz
P14 9:20 AM APEX - Court 16 Robert Seeley/Karen Seeley
7 11 Bill Bangs/Shayna Deferme
P15 9:20 AM APEX - Court 15 Steve Leintz/Laura Dunbar
3 11 David Suleski/Antoinette Miller
P16 9:40 AM APEX - Court 16 Mike Paze/Lauren Bitz
4 11 Robert Seeley/Karen Seeley
P17 9:40 AM APEX - Court 8 Christophe Grimault/Erin Knaub
4 11 Steve Leintz/Laura Dunbar
P18 9:40 AM APEX - Court 15 David Suleski/Antoinette Miller
11 9 Richard Thompson/Bettina Wolpow
P19 10:00 AM APEX - Court 16 Steve Leintz/Laura Dunbar
11 4 Mike Paze/Lauren Bitz
P20 10:00 AM APEX - Court 8 Richard Thompson/Bettina Wolpow
12 10 Christophe Grimault/Erin Knaub
P21 10:00 AM APEX - Court 15 David Suleski/Antoinette Miller
10 12 Bill Bangs/Shayna Deferme
B1 10:20 AM APEX - Court 15 [1] Bill Bangs/Shayna Deferme
0 2 [4] Richard Thompson/Bettina Wolpow
10-12 11-7 11-9
B2 10:20 AM APEX - Court 16 [2] Robert Seeley/Karen Seeley
2 1 [3] David Suleski/Antoinette Miller
11-4 10-12 11-7
B3 11:00 AM APEX - Court 16 [1] Bill Bangs/Shayna Deferme
8 15 [3] David Suleski/Antoinette Miller
B4 11:00 AM APEX - Court 15 [4] Richard Thompson/Bettina Wolpow
2 0 [2] Robert Seeley/Karen Seeley
11-3 11-6

Bracket

[4] Richard Thompson/Bettina Wolpow
Gold
[3] David Suleski/Antoinette Miller
Bronze
[4] Richard Thompson/Bettina Wolpow - 2
B4 - Sun 9/17 11:00AM APEX - Court 15
[2] Robert Seeley/Karen Seeley - 0
[1] Bill Bangs/Shayna Deferme - 0
B1 - Sun 9/17 10:20AM APEX - Court 15
[4] Richard Thompson/Bettina Wolpow - 2
[2] Robert Seeley/Karen Seeley - 2
B2 - Sun 9/17 10:20AM APEX - Court 16
[3] David Suleski/Antoinette Miller - 1
[1] Bill Bangs/Shayna Deferme - 8
B3 - Sun 9/17 11:00AM APEX - Court 16
[3] David Suleski/Antoinette Miller - 15