Basketball

10th Grade Girls D1

Summer Finale (Girls LIVE)

Jul 19 - 21, 2024
Ames, IA • Huxley, IA
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Pool A
Team W L
PD
PS
PA
All Missouri Attack 16U 0 0 0 0 0
Ambush North Stars Hooks 0 0 0 0 0
MN Stars 10th Miller 0 0 0 0 0
TEAM Warwick 16U- Pankonen 0 0 0 0 0
Pool B
Team W L
PD
PS
PA
WI Dynasty 0 0 0 0 0
Legacy Hoops East Gold 0 0 0 0 0
MN Stars 2026 Nilsen 0 0 0 0 0
St Louis Gators 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Friday, July 19, 2024
Game Time Location Team Score Team
P1 6:15 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 1 Ambush North Stars Hooks
TEAM Warwick 16U- Pankonen
P2 6:15 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 2 MN Stars 10th Miller
All Missouri Attack 16U
P3 6:15 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 3 MN Stars 2026 Nilsen
St Louis Gators
P4 6:15 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 4 Legacy Hoops East Gold
WI Dynasty
P5 8:25 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 1 TEAM Warwick 16U- Pankonen
MN Stars 10th Miller
P6 8:25 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 2 Ambush North Stars Hooks
All Missouri Attack 16U
P7 8:25 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 3 St Louis Gators
Legacy Hoops East Gold
P8 8:25 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 4 MN Stars 2026 Nilsen
WI Dynasty
Saturday, July 20, 2024
Game Time Location Team Score Team
P9 1:55 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 4 All Missouri Attack 16U
TEAM Warwick 16U- Pankonen
P10 1:55 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 3 Ambush North Stars Hooks
MN Stars 10th Miller
P11 1:55 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 2 WI Dynasty
St Louis Gators
P12 1:55 PM Canyon Hopkins Courts - Court 1 MN Stars 2026 Nilsen
Legacy Hoops East Gold
B1 4:05 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 4 Pool A 1st Place
Pool B 2nd Place
B2 4:05 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 3 Pool A 2nd Place
Pool B 1st Place
B6 5:10 PM Canyon Hopkins Courts - Court 1 Pool A 4th Place
Pool B 3rd Place
B5 6:15 PM Canyon Hopkins Courts - Court 1 Pool A 3rd Place
Pool B 4th Place
Sunday, July 21, 2024
Game Time Location Team Score Team
B8 9:35 AM Ballard High School - Court 2 Bracket Loser B5
Bracket Loser B6
B4 11:45 AM Ballard High School - Court 2 Bracket Loser B1
Bracket Loser B2
B3 1:55 PM Zachary Jensen Fieldhouse - Court 2 Bracket Winner B1
Bracket Winner B2
B7 1:55 PM Ballard High School - Court 2 Bracket Winner B5
Bracket Winner B6