Softball

14A

Young Sluggers NW Classic/Exposure Camp and Showcase Games

Jun 1 - 2, 2024
Federal Way, WA • Kent, WA • Mount Vernon, WA
Hotels
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Saturday, June 01, 2024
Game Time Location Team Score Team
P26 8:00 AM Skagit Valley Playfields - Field 1 Maniacs Stevens-14u
9 3 Okanagan Elite 2009
P27 8:00 AM Skagit Valley Playfields - Field 2 Fusion 09 Appleton
6 4 ai Bandits Rabb
P32 8:30 AM Skagit Valley Playfields - Field 4 Fireballs Bryant/Moore
6 14 Elevate NW Premier 14U - Bowman
P33 8:30 AM Skagit Valley Playfields - Field 3 White Rock Renegades 09
3 4 Puget Sound Havoc
P4 9:30 AM Skagit Valley Playfields - Field 1 Fusion 09 Appleton
16 5 Okanagan Elite 2009
P5 9:30 AM Skagit Valley Playfields - Field 2 ai Bandits Rabb
5 4 Maniacs Stevens-14u
P21 10:00 AM Skagit Valley Playfields - Field 4 Elevate NW Premier 14U - Bowman
6 16 Puget Sound Havoc
P22 10:00 AM Skagit Valley Playfields - Field 3 White Rock Renegades 09
2 2 Fireballs Bryant/Moore
P19 11:00 AM Skagit Valley Playfields - Field 1 TriCity Titans 09
6 1 Lady Rebels
P20 11:00 AM Skagit Valley Playfields - Field 2 Fraser Valley Fusion 09 MacDonald
6 3 Absolute Blast 14U Pettitt
P15 11:30 AM Skagit Valley Playfields - Field 3 Okanagan Elite 2009
3 9 ai Bandits Rabb
P16 11:30 AM Skagit Valley Playfields - Field 4 Fusion 09 Appleton
4 11 Maniacs Stevens-14u
P10 1:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 1 White Rock Renegades 09
13 5 Elevate NW Premier 14U - Bowman
P11 1:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 2 Puget Sound Havoc
3 6 Fireballs Bryant/Moore
P28 1:30 PM Skagit Valley Playfields - Field 3 PAC Fastpitch
3 1 Washington Ladyhawks 14u Riley
P29 1:30 PM Skagit Valley Playfields - Field 4 Fury 14U Black - Gillespie
1 11 Cloverdale Fury 2009B
P1 2:30 PM Skagit Valley Playfields - Field 1 Ridge Meadows Pride 2009A - Ross
0 2 Washington Ladyhawks Miller/Wicker 14U
P3 2:30 PM Skagit Valley Playfields - Field 2 Blue Thunder 14U
4 1 Langley Xtreme 09
P2 3:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 3 Greenberry Lady A's 14A Chambers
10 5 Abbotsford Outlaws 09A
P30 3:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 4 Absolute Blast 14U Pettitt
1 0 TriCity Titans 09
P7 4:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 2 Cloverdale Fury 2009B
7 11 PAC Fastpitch
P31 4:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 1 Fraser Valley Fusion 09 MacDonald
1 0 Lady Rebels
P6 4:30 PM Skagit Valley Playfields - Field 4 Fury 14U Black - Gillespie
4 5 Washington Ladyhawks 14u Riley
P14 4:30 PM Skagit Valley Playfields - Field 3 Langley Xtreme 09
2 14 Greenberry Lady A's 14A Chambers
P9 6:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 3 Lady Rebels
0 1 Absolute Blast 14U Pettitt
P12 6:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 1 Washington Ladyhawks Miller/Wicker 14U
8 9 Abbotsford Outlaws 09A
P13 6:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 2 Blue Thunder 14U
0 1 Ridge Meadows Pride 2009A - Ross
P8 6:30 PM Skagit Valley Playfields - Field 4 Fraser Valley Fusion 09 MacDonald
1 0 TriCity Titans 09
P23 7:30 PM Skagit Valley Playfields - Field 1 Langley Xtreme 09
1 16 Washington Ladyhawks Miller/Wicker 14U
P24 7:30 PM Skagit Valley Playfields - Field 2 Ridge Meadows Pride 2009A - Ross
0 3 Greenberry Lady A's 14A Chambers
P25 7:30 PM Skagit Valley Playfields - Field 3 Abbotsford Outlaws 09A
1 0 Blue Thunder 14U
Sunday, June 02, 2024
Game Time Location Team Score Team
P17 8:00 AM Skagit Valley Playfields - Field 1 Washington Ladyhawks 14u Riley
0 1 Cloverdale Fury 2009B
P18 8:00 AM Skagit Valley Playfields - Field 2 Fury 14U Black - Gillespie
0 1 PAC Fastpitch
B1 8:30 AM Skagit Valley Playfields - Field 4 [2] White Rock Renegades 09
11 4 [2] Absolute Blast 14U Pettitt
B12 8:30 AM Skagit Valley Playfields - Field 3 [4] Okanagan Elite 2009
4 8 [5] Blue Thunder 14U
B11 10:00 AM Skagit Valley Playfields - Field 2 [4] Fury 14U Black - Gillespie
[4] Elevate NW Premier 14U - Bowman
B13 10:00 AM Skagit Valley Playfields - Field 1 [6] Langley Xtreme 09
[4] Lady Rebels
B2 10:15 AM Skagit Valley Playfields - Field 3 [2] Fusion 09 Appleton
[2] Abbotsford Outlaws 09A
B3 10:15 AM Skagit Valley Playfields - Field 4 [3] Washington Ladyhawks Miller/Wicker 14U
[2] Cloverdale Fury 2009B
B16 12:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 1 [3] Fireballs Bryant/Moore
[5] Blue Thunder 14U
B17 12:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 2 [3] Washington Ladyhawks 14u Riley
Bracket Winner B13
B5 12:30 PM Skagit Valley Playfields - Field 3 [1] Maniacs Stevens-14u
[2] White Rock Renegades 09
B7 12:30 PM Skagit Valley Playfields - Field 4 [1] Fraser Valley Fusion 09 MacDonald
Bracket Winner B3
B14 1:45 PM Skagit Valley Playfields - Field 2 [3] ai Bandits Rabb
[3] TriCity Titans 09
B15 1:45 PM Skagit Valley Playfields - Field 1 [4] Ridge Meadows Pride 2009A - Ross
Bracket Winner B11
B4 2:15 PM Skagit Valley Playfields - Field 4 [1] PAC Fastpitch
[1] Greenberry Lady A's 14A Chambers
B6 2:15 PM Skagit Valley Playfields - Field 3 [1] Puget Sound Havoc
Bracket Winner B2
B18 4:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 2 Bracket Winner B15
Bracket Winner B14
B19 4:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 1 Bracket Winner B16
Bracket Winner B17
B8 4:15 PM Skagit Valley Playfields - Field 4 Bracket Winner B5
Bracket Winner B4
B9 4:15 PM Skagit Valley Playfields - Field 3 Bracket Winner B6
Bracket Winner B7
B10 6:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 1 Bracket Winner B8
Bracket Winner B9
B20 6:00 PM Skagit Valley Playfields - Field 2 Bracket Winner B18
Bracket Winner B19

Bracket

14U Gold
14U Silver
Bracket Winner B10
CHAMPIONS
Bracket Winner B20
CHAMPIONS
Bracket Winner B8
B10 - Sun 6/2 6:00PM Skagit Valley Playfields - Field 1
Bracket Winner B9
[4] Ridge Meadows Pride 2009A - Ross
B15 - Sun 6/2 1:45PM Skagit Valley Playfields - Field 1
Bracket Winner B11
Bracket Winner B16
B19 - Sun 6/2 4:00PM Skagit Valley Playfields - Field 1
Bracket Winner B17
[3] Fireballs Bryant/Moore
B16 - Sun 6/2 12:00PM Skagit Valley Playfields - Field 1
[5] Blue Thunder 14U
[6] Langley Xtreme 09
B13 - Sun 6/2 10:00AM Skagit Valley Playfields - Field 1
[4] Lady Rebels
[4] Fury 14U Black - Gillespie
B11 - Sun 6/2 10:00AM Skagit Valley Playfields - Field 2
[4] Elevate NW Premier 14U - Bowman
[3] ai Bandits Rabb
B14 - Sun 6/2 1:45PM Skagit Valley Playfields - Field 2
[3] TriCity Titans 09
Bracket Winner B15
B18 - Sun 6/2 4:00PM Skagit Valley Playfields - Field 2
Bracket Winner B14
[3] Washington Ladyhawks 14u Riley
B17 - Sun 6/2 12:00PM Skagit Valley Playfields - Field 2
Bracket Winner B13
Bracket Winner B18
B20 - Sun 6/2 6:00PM Skagit Valley Playfields - Field 2
Bracket Winner B19
[1] Maniacs Stevens-14u
B5 - Sun 6/2 12:30PM Skagit Valley Playfields - Field 3
[2] White Rock Renegades 09
[2] Fusion 09 Appleton
B2 - Sun 6/2 10:15AM Skagit Valley Playfields - Field 3
[2] Abbotsford Outlaws 09A
Bracket Winner B6
B9 - Sun 6/2 4:15PM Skagit Valley Playfields - Field 3
Bracket Winner B7
[1] Puget Sound Havoc
B6 - Sun 6/2 2:15PM Skagit Valley Playfields - Field 3
Bracket Winner B2
[4] Okanagan Elite 2009 - 4
B12 - Sun 6/2 8:30AM Skagit Valley Playfields - Field 3
[5] Blue Thunder 14U - 8
Bracket Winner B5
B8 - Sun 6/2 4:15PM Skagit Valley Playfields - Field 4
Bracket Winner B4
[1] Fraser Valley Fusion 09 MacDonald
B7 - Sun 6/2 12:30PM Skagit Valley Playfields - Field 4
Bracket Winner B3
[1] PAC Fastpitch
B4 - Sun 6/2 2:15PM Skagit Valley Playfields - Field 4
[1] Greenberry Lady A's 14A Chambers
[3] Washington Ladyhawks Miller/Wicker 14U
B3 - Sun 6/2 10:15AM Skagit Valley Playfields - Field 4
[2] Cloverdale Fury 2009B
[2] White Rock Renegades 09 - 11
B1 - Sun 6/2 8:30AM Skagit Valley Playfields - Field 4
[2] Absolute Blast 14U Pettitt - 4