Softball

12A

Metro Championships 10,12,14U

Jun 8 - 9, 2024
Federal Way, WA • Kent, WA
Hotels
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Saturday, June 08, 2024
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Service Club - Field 1 Blue Thunder 12U
9 0 PNW Force -
P3 9:00 AM Service Club - Field 2 Ai Bandits Purple
1 5 Fury 12 Black - Jones
P2 11:00 AM Service Club - Field 1 Ai Bandits Orange
7 2 Blue Thunder 12U
P4 11:00 AM Service Club - Field 2 Ai Bandits Purple
2 3 WA Acers Meyers 12U
P5 1:00 PM Service Club - Field 1 Ai Bandits Orange
6 1 PNW Force -
P6 1:00 PM Service Club - Field 2 Fury 12 Black - Jones
9 10 WA Acers Meyers 12U
P7 3:00 PM Service Club - Field 1 NLS Crusaders 12A
3 4 NW Bullets 12U - 2012
P8 3:00 PM Service Club - Field 2 NW Grapettes 12U - Fleury
2 3 Nw Illusion
P9 5:00 PM Service Club - Field 1 WA Acers 12u Matlick
3 2 Flame 12U Black - Usher
P10 5:00 PM Service Club - Field 2 Snohomish Shock 12u 2011
2 4 White Rock Renegades 2011
P11 5:00 PM Service Club - Field 4 NLS Crusaders 12A
2 4 NW Grapettes 12U - Fleury
P12 7:00 PM Service Club - Field 1 Flame 12U Black - Usher
17 3 Snohomish Shock 12u 2011
P13 7:00 PM Service Club - Field 2 White Rock Renegades 2011
4 3 WA Acers 12u Matlick
P14 7:00 PM Service Club - Field 4 NW Bullets 12U - 2012
14 5 Nw Illusion
Sunday, June 09, 2024
Game Time Location Team Score Team
B1 9:00 AM Service Club - Field 1 NW Grapettes 12U - Fleury
5 1 Blue Thunder 12U
B3 9:00 AM Service Club - Field 3 Ai Bandits Purple
4 6 WA Acers 12u Matlick
B4 9:00 AM Service Club - Field 4 NW Bullets 12U - 2012
6 4 Snohomish Shock 12u 2011
B6 9:00 AM Service Club - Field 2 PNW Force -
6 1 Nw Illusion
B2 11:00 AM Service Club - Field 2 Ai Bandits Orange
3 1 NLS Crusaders 12A
B5 11:00 AM Service Club - Field 1 Fury 12 Black - Jones
8 17 Flame 12U Black - Usher
B7 1:00 PM Service Club - Field 1 WA Acers Meyers 12U
2 10 NW Grapettes 12U - Fleury
B10 1:00 PM Service Club - Field 2 White Rock Renegades 2011
8 9 PNW Force -
B8 3:00 PM Service Club - Field 1 Ai Bandits Orange
5 2 WA Acers 12u Matlick
B9 3:00 PM Service Club - Field 2 NW Bullets 12U - 2012
7 1 Flame 12U Black - Usher
B11 5:00 PM Service Club - Field 1 NW Grapettes 12U - Fleury
4 6 Ai Bandits Orange
B12 5:00 PM Service Club - Field 2 NW Bullets 12U - 2012
7 4 PNW Force -
B13 7:00 PM Service Club - Field 2 Ai Bandits Orange
4 3 NW Bullets 12U - 2012

Bracket

Ai Bandits Orange
Champions
Fury 12 Black - Jones - 8
B5 - Sun 6/9 11:00AM Service Club - Field 1
Flame 12U Black - Usher - 17
NW Grapettes 12U - Fleury - 5
B1 - Sun 6/9 9:00AM Service Club - Field 1
Blue Thunder 12U - 1
Ai Bandits Orange - 5
B8 - Sun 6/9 3:00PM Service Club - Field 1
WA Acers 12u Matlick - 2
WA Acers Meyers 12U - 2
B7 - Sun 6/9 1:00PM Service Club - Field 1
NW Grapettes 12U - Fleury - 10
NW Grapettes 12U - Fleury - 4
B11 - Sun 6/9 5:00PM Service Club - Field 1
Ai Bandits Orange - 6
Ai Bandits Purple - 4
B3 - Sun 6/9 9:00AM Service Club - Field 3
WA Acers 12u Matlick - 6
NW Bullets 12U - 2012 - 7
B12 - Sun 6/9 5:00PM Service Club - Field 2
PNW Force - - 4
Ai Bandits Orange - 4
B13 - Sun 6/9 7:00PM Service Club - Field 2
NW Bullets 12U - 2012 - 3
Ai Bandits Orange - 3
B2 - Sun 6/9 11:00AM Service Club - Field 2
NLS Crusaders 12A - 1
NW Bullets 12U - 2012 - 7
B9 - Sun 6/9 3:00PM Service Club - Field 2
Flame 12U Black - Usher - 1
White Rock Renegades 2011 - 8
B10 - Sun 6/9 1:00PM Service Club - Field 2
PNW Force - - 9
PNW Force - - 6
B6 - Sun 6/9 9:00AM Service Club - Field 2
Nw Illusion - 1
NW Bullets 12U - 2012 - 6
B4 - Sun 6/9 9:00AM Service Club - Field 4
Snohomish Shock 12u 2011 - 4