Basketball

13U - Boys

2024 OSA / MAYB Spring Tip Off - Sponsored by Pella Windows & Doors

Apr 12 - 14, 2024
Bennington, NE • Elkhorn, NE
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
CMA All Stars 7th Elite

13U - Boys Champion

Fri Apr 12, 2024 - Sun Apr 14, 2024

Pool Standings

Badgers A
Team W L
PD
PS
PA
Express United 7th I 3 0 27 130 103
OSA 7th Cemer/Dutoit 1 2 5 128 123
Unity Stars Red 1 2 -11 108 119
Iowa Battlers 1 2 -21 98 119
Badgers B
Team W L
PD
PS
PA
CMA All Stars 7th Elite 3 0 26 165 136
Impact Gold 2 1 11 145 137
PVB 7th 1 1 2 -14 109 123
7th Supreme Black 1 0 3 -23 129 152
Boilermakers
Team W L
PD
PS
PA
Play 4 Him Academy 4 0 20 141 121
Skilled Hoops 13U Gilespie 2 2 -4 134 138
7th Supreme Black 2 2 2 18 129 111
Future Elite Black 1 3 -24 124 148
OSA 7th Drazic/Handke 1 3 -10 119 129
Bruins
Team W L
PD
PS
PA
PVB 7th 2 4 0 60 203 90
OSA 7th Davis 2 1 -2 92 104
Impact Silver 1 2 -13 90 123
Express United 7th II 1 2 -14 96 124
7th Supreme Silver 0 3 -31 84 124

Schedule

Filter by:

Friday, April 12, 2024
Game Time Location Team Score Team
P3 6:00 PM Bennington Middle School OSA 7th Drazic/Handke
25 37 Skilled Hoops 13U Gilespie
P14 6:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 1 Impact Silver
34 37 OSA 7th Davis
P23 6:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 3 Impact Gold
48 37 7th Supreme Black 1
P19 7:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 6 7th Supreme Black 2
31 32 Future Elite Black
P24 7:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 1 PVB 7th 1
31 39 CMA All Stars 7th Elite
P2 8:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 1 Unity Stars Red
37 50 OSA 7th Cemer/Dutoit
P8 9:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 5 Impact Gold
47 65 CMA All Stars 7th Elite
P27 9:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 6 PVB 7th 2
43 18 OSA 7th Davis
P29 9:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 6 Skilled Hoops 13U Gilespie
41 40 Future Elite Black
Saturday, April 13, 2024
Game Time Location Team Score Team
P9 9:00 AM UBT Sports Complex - North - Court 5 Express United 7th I
42 36 Unity Stars Red
P6 10:00 AM UBT Sports Complex - North - Court 3 7th Supreme Silver
27 37 OSA 7th Davis
P1 1:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 3 Iowa Battlers
29 44 Express United 7th I
P30 3:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 5 7th Supreme Black 2
36 25 OSA 7th Drazic/Handke
P31 3:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 1 Impact Silver
21 56 PVB 7th 2
P10 4:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 2 Iowa Battlers
42 40 OSA 7th Cemer/Dutoit
P4 5:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 1 7th Supreme Black 2
25 29 Play 4 Him Academy
P11 5:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 3 Future Elite Black
21 35 OSA 7th Drazic/Handke
P13 5:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 5 PVB 7th 2
56 27 Express United 7th II
P7 6:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 6 7th Supreme Black 1
34 43 PVB 7th 1
P20 7:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 1 Play 4 Him Academy
35 34 OSA 7th Drazic/Handke
P32 7:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 5 7th Supreme Silver
33 39 Express United 7th II
P15 8:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 4 7th Supreme Black 1
58 61 CMA All Stars 7th Elite
P16 8:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 1 Impact Gold
50 35 PVB 7th 1
Sunday, April 14, 2024
Game Time Location Team Score Team
P12 8:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 2 Skilled Hoops 13U Gilespie
31 36 Play 4 Him Academy
P17 8:00 AM Bennington High School OSA 7th Cemer/Dutoit
38 44 Express United 7th I
P18 9:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 5 Iowa Battlers
27 35 Unity Stars Red
P25 10:00 AM UBT Sports Complex - North - Court 3 Future Elite Black
31 41 Play 4 Him Academy
P26 10:00 AM UBT Sports Complex - North - Court 2 7th Supreme Black 2
37 25 Skilled Hoops 13U Gilespie
B1 11:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 3 [3] Unity Stars Red
41 56 [3] PVB 7th 1
B2 11:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 2 [2] OSA 7th Cemer/Dutoit
49 43 [2] Impact Gold
B3 11:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 1 [1] Express United 7th I
27 33 [1] CMA All Stars 7th Elite
B5 11:00 AM UBT Sports Complex - South - Court 4 [4] Iowa Battlers
30 43 [4] 7th Supreme Black 1
P5 3:00 PM Bennington High School Impact Silver
35 30 Express United 7th II
P21 3:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 1 7th Supreme Silver
24 48 PVB 7th 2
P22 5:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 6 OSA 7th Davis
Express United 7th II
P28 5:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 1 7th Supreme Silver
Impact Silver

Bracket

[2] OSA 7th Cemer/Dutoit
3rd Place
[3] PVB 7th 1
5th Place
[1] CMA All Stars 7th Elite
Champion
[4] 7th Supreme Black 1
7th Place
[2] OSA 7th Cemer/Dutoit - 49
B2 - Sun 4/14 11:00AM UBT Sports Complex - South - Court 2
[2] Impact Gold - 43
[1] Express United 7th I - 27
B3 - Sun 4/14 11:00AM UBT Sports Complex - South - Court 1
[1] CMA All Stars 7th Elite - 33
[3] Unity Stars Red - 41
B1 - Sun 4/14 11:00AM UBT Sports Complex - South - Court 3
[3] PVB 7th 1 - 56
[4] Iowa Battlers - 30
B5 - Sun 4/14 11:00AM UBT Sports Complex - South - Court 4
[4] 7th Supreme Black 1 - 43