Basketball

17U - Boys

2024 OSA / MAYB Spring Tip Off - Sponsored by Pella Windows & Doors

Apr 12 - 14, 2024
Bennington, NE • Elkhorn, NE
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
Play 4 Him Academy 17U

17U - Boys Champion

Fri Apr 12, 2024 - Sun Apr 14, 2024

Pool Standings

Badgers A
Team W L
PD
PS
PA
Play 4 Him Academy 17U 3 0 24 197 145
Lincoln Supreme Regional 1 2 1 19 152 130
NW Elite 1 2 -2 134 136
MBB 17U 0 3 -41 94 166
Badgers B
Team W L
PD
PS
PA
Play 4 Him Academy 16U White 3 0 31 181 123
Bakers 2 1 29 199 132
OSA 17U Schimonitz 1 2 -27 141 213
Impact Regional 0 3 -33 128 181

Schedule

Filter by:

Friday, April 12, 2024
Game Time Location Team Score Team
P7 7:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 5 OSA 17U Schimonitz
48 95 Bakers
P3 9:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 5 Impact Regional
54 57 OSA 17U Schimonitz
Saturday, April 13, 2024
Game Time Location Team Score Team
P1 4:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 4 Lincoln Supreme Regional 1
42 36 NW Elite
P11 4:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 5 Play 4 Him Academy 16U White
64 36 OSA 17U Schimonitz
P12 4:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 3 Impact Regional
35 56 Bakers
P4 6:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 1 Bakers
48 49 Play 4 Him Academy 16U White
P5 6:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 5 Lincoln Supreme Regional 1
60 62 Play 4 Him Academy 17U
P6 6:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 2 NW Elite
43 32 MBB 17U
P2 8:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 2 Play 4 Him Academy 17U
73 30 MBB 17U
P8 8:00 PM UBT Sports Complex - South - Court 5 Impact Regional
39 68 Play 4 Him Academy 16U White
Sunday, April 14, 2024
Game Time Location Team Score Team
P9 9:00 AM UBT Sports Complex - North - Court 5 Lincoln Supreme Regional 1
50 32 MBB 17U
P10 9:00 AM UBT Sports Complex - North - Court 3 NW Elite
55 62 Play 4 Him Academy 17U
B1 1:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 3 [3] NW Elite
47 56 [3] OSA 17U Schimonitz
B2 1:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 2 [2] Lincoln Supreme Regional 1
38 57 [2] Bakers
B3 1:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 1 [1] Play 4 Him Academy 17U
53 48 [1] Play 4 Him Academy 16U White
B5 1:00 PM UBT Sports Complex - North - Court 4 [4] MBB 17U
30 62 [4] Impact Regional

Bracket

[3] OSA 17U Schimonitz
5th Place
[2] Bakers
3rd Place
[1] Play 4 Him Academy 17U
Champion
[4] Impact Regional
7th Place
[3] NW Elite - 47
B1 - Sun 4/14 1:00PM UBT Sports Complex - North - Court 3
[3] OSA 17U Schimonitz - 56
[2] Lincoln Supreme Regional 1 - 38
B2 - Sun 4/14 1:00PM UBT Sports Complex - North - Court 2
[2] Bakers - 57
[1] Play 4 Him Academy 17U - 53
B3 - Sun 4/14 1:00PM UBT Sports Complex - North - Court 1
[1] Play 4 Him Academy 16U White - 48
[4] MBB 17U - 30
B5 - Sun 4/14 1:00PM UBT Sports Complex - North - Court 4
[4] Impact Regional - 62