Lacrosse

Boys 14U

2024 GNLL Boys & Girls Spring Field League

Apr 13 - Jun 9, 2024
MN • WI
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

14U A
Team W L T
GS
GA
Blaine 14U A Navy 22 0 0 290 38
Maple Grove 14U A Crimson 9 2 0 97 34
Delano 14U A 8 2 2 97 32
Wayzata 14U A 7 2 1 89 46
Rosemount 14U A 3 1 0 30 7
White Bear Lake 14U A 1 3 0 18 26
Champlin Park 14U A 1 6 0 31 49
14U B
Team W L T
GS
GA
Minnetonka 14U B White 6 4 0 56 30
Champlin Park 14U B 4 3 0 35 41
Rosemount 14U B 1 1 0 8 8
Blaine 14U B White 6 9 0 66 87
STMA B Gold 3 5 2 44 48
Minnetonka 14U B Black 3 5 0 40 42
Maple Grove 14U B Gold 3 7 1 32 67
Delano 14U B 3 8 1 42 82
Elk River 14U B White 1 5 2 17 46
Wayzata 14U B 2 8 0 25 74
Forest Lake 14U B 1 8 1 3 57
White Bear Lake 14U B Black 0 8 0 10 51
14U B1
Team W L T
GS
GA
Minnetonka 14U B1 Blue 7 0 0 79 8
Eden Prairie 14U B1 5 0 0 55 5
Cambridge-Isanti 14U B1 5 0 1 38 11
Duluth 14U B1 Grey 9 1 0 66 26
Elk River 14U B1 Red 7 1 0 78 21
Mahtomedi 14U B1 5 1 0 66 30
Orono 14U B1 5 1 1 39 17
Moorhead 14U B1 3 1 0 22 15
Chisago Lakes 14U B1 9 3 1 74 48
New Prague 14U B1 8 3 1 72 35
Grand Rapids 14U B1 5 2 1 48 20
Centennial 14U B1 Red 6 3 0 78 33
Eastview 14U B1 Blue 5 3 0 26 47
Anoka 14U B1 White 8 5 0 63 44
Buffalo 14U B1 5 3 2 39 40
Andover 14U B1 6 4 2 64 58
Forest Lake 14U B1 4 3 1 28 36
Monticello 14U B1 4 3 1 56 48
Sartell Sauk Rapids 14U B1 9 8 1 81 87
Rochester 14U B1 6 6 0 56 74
Farmington 14U B1 5 5 1 48 69
RRVLA 14U B1 2 2 0 15 24
Becker 14U B1 Blue 4 5 3 46 53
Becker 14U B1 White 5 6 0 63 55
Anoka 14U B1 Maroon 5 6 0 48 62
Superior 14U B1 2 3 0 12 11
Owatonna 14U B1 5 8 1 52 79
Waconia 14U B1 3 5 0 26 43
Mankato 14U B1 Purple 2 4 2 35 55
Centennial 14U B1 White 3 6 0 44 60
CDH 14U B1 1 2 0 10 14
STMA 14U B1 Blue 2 6 1 40 46
Eastview 14U B1 White 2 7 1 28 84
TriMac 14U B1 1 5 0 9 55
Minneapolis 14U B1 1 14 1 28 127
Mounds View Irondale 14U B1 1 10 0 13 98
Arrowhead Titans 14U B1 0 0 0 0 0
Lightning 14U B1 0 1 0 4 6
Hudson 14U B1 0 2 0 3 11
Cloquet Esko Carleton 14U B1 0 4 0 1 58
Rocori 14U B1 0 10 0 5 110

Schedule

Filter by:

Saturday, April 13, 2024
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Farmington 14U B1
3 1 New Prague 14U B1
P2 10:00 AM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Buffalo 14U B1
1 15 Blaine 14U A Navy
P3 10:00 AM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Owatonna 14U B1
2 10 Farmington 14U B1
P4 11:00 AM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Blaine 14U A Navy
13 0 Becker 14U B1 Blue
P5 11:00 AM New Prague HS- Turf - Stadium Turf New Prague 14U B1
10 2 Owatonna 14U B1
P6 12:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Blaine 14U B White
3 4 Buffalo 14U B1
P7 1:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Becker 14U B1 Blue
5 5 Monticello 14U B1
P8 2:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Monticello 14U B1
Blaine 14U B White
P9 2:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Minnetonka 14U B1 Blue
12 0 Waconia 14U B1
P10 3:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Waconia 14U B1
2 6 Minnetonka 14U B White
P11 4:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf TriMac 14U B1
1 15 Minnetonka 14U B1 Blue
P12 5:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Eastview 14U B1 White
2 13 Minnetonka 14U B White
P13 6:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf TriMac 14U B1
1 5 Minnetonka 14U B Black
P14 7:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Eastview 14U B1 White
12 7 Minnetonka 14U B Black
Sunday, April 14, 2024
Game Time Location Team Score Team
P15 9:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Delano 14U A
5 5 Wayzata 14U A
P16 9:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 4 Maple Grove 14U A Crimson
5 1 STMA 14U B1 Blue
P17 10:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Wayzata 14U A
1 13 Blaine 14U A Navy
P18 10:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 4 STMA 14U B1 Blue
10 0 Rocori 14U B1
P21 10:00 AM Mounds View HS - Stadium Mounds View Irondale 14U B1
2 5 CDH 14U B1
P19 11:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Blaine 14U A Navy
15 1 Becker 14U B1 White
P20 11:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 4 Rocori 14U B1
0 19 Maple Grove 14U A Crimson
P22 11:00 AM Owatonna High School - East Practice Turf Owatonna 14U B1
4 10 Rochester 14U B1
P26 11:00 AM Mounds View HS - Stadium CDH 14U B1
Superior 14U B1
P23 12:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Delano 14U A
3 3 Orono 14U B1
P24 12:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 3 Sartell Sauk Rapids 14U B1
5 1 STMA B Gold
P25 12:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 4 Maple Grove 14U B Gold
1 10 Grand Rapids 14U B1
P27 12:00 PM Owatonna High School - East Practice Turf Rochester 14U B1
2 12 Farmington 14U B1
P30 12:00 PM Mounds View HS - Stadium Eastview 14U B1 Blue
5 2 Mounds View Irondale 14U B1
P28 1:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Delano 14U B
2 12 Becker 14U B1 White
P29 1:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 4 Grand Rapids 14U B1
3 5 Sartell Sauk Rapids 14U B1
P31 1:00 PM Owatonna High School - East Practice Turf Farmington 14U B1
7 3 Owatonna 14U B1
P34 1:00 PM Mounds View HS - Stadium Superior 14U B1
3 4 Eastview 14U B1 Blue
P32 2:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Orono 14U B1
5 1 Blaine 14U B White
P33 2:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 4 STMA B Gold
0 2 Maple Grove 14U B Gold
P35 3:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Forest Lake 14U B
0 5 Delano 14U B
P36 4:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Blaine 14U B White
7 1 Wayzata 14U B
P37 5:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Wayzata 14U B
3 1 Forest Lake 14U B
Saturday, April 20, 2024
Game Time Location Team Score Team
P38 9:00 AM Waconia HS West Complex - Field 5 (12U) New Prague 14U B1
5 3 Minnetonka 14U B White
P39 9:00 AM Waconia HS West Complex - Field 6 (14U) Anoka 14U B1 White
5 0 Minnetonka 14U B Black
P40 10:00 AM Waconia HS West Complex - Field 5 (12U) Anoka 14U B1 Maroon
4 6 New Prague 14U B1
P41 10:00 AM Waconia HS West Complex - Field 6 (14U) Waconia 14U B1
3 2 Buffalo 14U B1
P42 11:00 AM Waconia HS West Complex - Field 5 (12U) Minnetonka 14U B White
7 5 Anoka 14U B1 Maroon
P43 11:00 AM Waconia HS West Complex - Field 6 (14U) Buffalo 14U B1
8 0 Minnetonka 14U B Black
P44 12:00 PM Waconia HS West Complex - Field 6 (14U) Anoka 14U B1 White
0 3 Waconia 14U B1
P45 2:00 PM Wayzata Central MS - Turf Duluth 14U B1 Grey
6 5 Wayzata 14U B
P46 3:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Stadium Turf Minneapolis 14U B1
3 2 Delano 14U B
P47 3:00 PM Wayzata Central MS - Turf Maple Grove 14U B Gold
5 3 Owatonna 14U B1
P48 4:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Stadium Turf Delano 14U A
12 0 Minneapolis 14U B1
P49 4:00 PM Wayzata Central MS - Turf Owatonna 14U B1
2 3 Duluth 14U B1 Grey
P50 5:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Stadium Turf Orono 14U B1
6 1 Delano 14U B
P51 5:00 PM Wayzata Central MS - Turf Wayzata 14U B
9 3 Maple Grove 14U B Gold
P52 6:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Stadium Turf Delano 14U A
14 0 TriMac 14U B1
P53 6:00 PM Wayzata Central MS - Turf RRVLA 14U B1
1 13 Wayzata 14U A
P54 7:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Stadium Turf TriMac 14U B1
0 6 Orono 14U B1
P55 7:00 PM Wayzata Central MS - Turf Maple Grove 14U A Crimson
8 0 RRVLA 14U B1
P56 8:00 PM Wayzata Central MS - Turf Maple Grove 14U A Crimson
5 6 Wayzata 14U A
Sunday, April 21, 2024
Game Time Location Team Score Team
P57 9:00 AM Anoka HS- Back Turf - Turf Anoka 14U B1 White
10 2 Rocori 14U B1
P58 9:00 AM Minnetonka- Badger Park - Turf Minnetonka 14U B1 Blue
11 2 Eastview 14U B1 Blue
P59 10:00 AM Anoka HS- Back Turf - Turf Rocori 14U B1
0 11 Duluth 14U B1 Grey
P60 10:00 AM Cambridge-Sandquist Fields - Field 2 Cambridge-Isanti 14U B1
7 0 Forest Lake 14U B
P61 10:00 AM Cambridge-Sandquist Fields - Field 3 Blaine 14U A Navy
10 3 Centennial 14U B1 Red
P62 10:00 AM Minnetonka- Badger Park - Turf Minneapolis 14U B1
0 13 Minnetonka 14U B1 Blue
P63 11:00 AM Anoka HS- Back Turf - Turf STMA B Gold
1 3 Anoka 14U B1 White
P64 11:00 AM Cambridge-Sandquist Fields - Field 2 Forest Lake 14U B
0 7 Blaine 14U B White
P65 11:00 AM Cambridge-Sandquist Fields - Field 3 Centennial 14U B1 Red
9 1 Forest Lake 14U B1
P66 11:00 AM Minnetonka- Badger Park - Turf Eastview 14U B1 Blue
5 4 Orono 14U B1
P67 12:00 PM Anoka HS- Back Turf - Turf Duluth 14U B1 Grey
6 5 STMA B Gold
P68 12:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Field 2 Elk River 14U B White
2 8 Cambridge-Isanti 14U B1
P69 12:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Field 3 Centennial 14U B1 White
1 14 Blaine 14U A Navy
P70 12:00 PM Eden Prairie - Central Middle School Mankato 14U B1 Purple
4 4 Farmington 14U B1
P71 12:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Eastview 14U B1 White
6 1 Minneapolis 14U B1
P72 1:00 PM Anoka HS- Back Turf - Turf STMA 14U B1 Blue
2 5 Sartell Sauk Rapids 14U B1
P73 1:00 PM Becker High School - Turf RRVLA 14U B1
11 2 Champlin Park 14U B
P74 1:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Field 2 Blaine 14U B White
4 2 Elk River 14U B White
P75 1:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Field 3 Forest Lake 14U B1
7 3 Centennial 14U B1 White
P76 1:00 PM Eden Prairie - Central Middle School Farmington 14U B1
0 12 Eden Prairie 14U B1
P77 1:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Orono 14U B1
9 2 Eastview 14U B1 White
P78 2:00 PM Anoka HS- Back Turf - Turf Grand Rapids 14U B1
3 2 STMA 14U B1 Blue
P79 2:00 PM Becker High School - Turf Becker 14U B1 Blue
1 3 RRVLA 14U B1
P80 2:00 PM Eden Prairie - Central Middle School New Prague 14U B1
9 3 Mankato 14U B1 Purple
P81 3:00 PM Anoka HS- Back Turf - Turf Sartell Sauk Rapids 14U B1
2 1 Anoka 14U B1 Maroon
P82 3:00 PM Becker High School - Turf Champlin Park 14U B
0 12 Becker 14U B1 Blue
P83 3:00 PM Eden Prairie - Central Middle School Eden Prairie 14U B1
11 1 Rochester 14U B1
P84 4:00 PM Anoka HS- Back Turf - Turf Anoka 14U B1 Maroon
3 2 Grand Rapids 14U B1
P85 4:00 PM Becker High School - Turf Monticello 14U B1
Superior 14U B1
P86 4:00 PM Chisago Lakes High School-Stadium Chisago Lakes 14U B1
1 8 Elk River 14U B1 Red
P93 4:00 PM Eden Prairie - Central Middle School Rochester 14U B1
2 5 New Prague 14U B1
P88 5:00 PM Becker High School - Turf Superior 14U B1
4 1 Becker 14U B1 White
P89 5:00 PM Chisago Lakes High School-Stadium Elk River 14U B1 Red
15 0 Mounds View Irondale 14U B1
P91 6:00 PM Becker High School - Turf Becker 14U B1 White
6 7 Monticello 14U B1
P92 6:00 PM Chisago Lakes High School-Stadium Mounds View Irondale 14U B1
0 10 Chisago Lakes 14U B1
Saturday, April 27, 2024
Game Time Location Team Score Team
P96 9:45 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Delano 14U B
1 9 Sartell Sauk Rapids 14U B1
P99 10:45 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Sartell Sauk Rapids 14U B1
4 3 Duluth 14U B1 Grey
P97 11:00 AM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Minnetonka 14U B1 Blue
12 2 Centennial 14U B1 White
P101 11:45 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) STMA B Gold
9 9 Delano 14U B
P100 12:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Centennial 14U B1 Red
12 0 Mankato 14U B1 Purple
P102 12:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 2 (12U) Blaine 14U A Navy
12 1 Moorhead 14U B1
P103 1:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Mankato 14U B1 Purple
1 11 Minnetonka 14U B1 Blue
P104 1:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Duluth 14U B1 Grey
8 7 Monticello 14U B1
P105 1:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 2 (12U) Moorhead 14U B1
9 1 STMA B Gold
P106 2:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Minnetonka 14U B White
1 3 Superior 14U B1
P107 2:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Delano 14U A
16 0 Cloquet Esko Carleton 14U B1
P108 2:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 2 (12U) STMA 14U B1 Blue
2 15 Blaine 14U A Navy
P109 3:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Superior 14U B1
Minnetonka 14U B Black
P110 3:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Monticello 14U B1
1 13 Delano 14U A
P111 4:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Minnetonka 14U B White
2 6 Andover 14U B1
P112 4:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Cloquet Esko Carleton 14U B1
0 18 STMA 14U B1 Blue
P113 5:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Minnetonka 14U B Black
3 6 Rochester 14U B1
P114 6:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Wayzata 14U B
0 10 Andover 14U B1
P115 6:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Stadium Turf Mounds View Irondale 14U B1
1 4 Eastview 14U B1 Blue
P116 7:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Rochester 14U B1
7 2 Wayzata 14U B
P117 7:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Stadium Turf Eastview 14U B1 Blue
5 3 Minneapolis 14U B1
P118 8:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Stadium Turf Minneapolis 14U B1
3 4 Mounds View Irondale 14U B1
Sunday, April 28, 2024
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM Lexington Athletic Complex - Blaine -Grass Field 2 Anoka 14U B1 Maroon
0 14 Wayzata 14U A
P120 9:00 AM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Blaine 14U A Navy
16 1 Minneapolis 14U B1
P0 10:00 AM Lexington Athletic Complex - Blaine -Grass Field 2 Wayzata 14U A
8 6 Champlin Park 14U A
P122 10:00 AM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Minneapolis 14U B1
0 4 Anoka 14U B1 Maroon
P121 11:00 AM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Champlin Park 14U A
12 1 Mounds View Irondale 14U B1
P123 11:00 AM Lexington Athletic Complex - Blaine -Grass Field 2 Farmington 14U B1
4 7 Forest Lake 14U B1
P124 12:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Mounds View Irondale 14U B1
0 16 Blaine 14U A Navy
P125 12:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine -Grass Field 2 Forest Lake 14U B1
5 5 Becker 14U B1 Blue
P126 1:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Anoka 14U B1 White
5 7 Blaine 14U B White
P127 1:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine -Grass Field 2 Mahtomedi 14U B1
13 0 Farmington 14U B1
P128 2:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Forest Lake 14U B
0 9 Anoka 14U B1 White
P129 2:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine -Grass Field 2 New Prague 14U B1
3 4 Becker 14U B1 Blue
P130 3:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Blaine 14U B White
3 12 Cambridge-Isanti 14U B1
P131 3:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Rocori 14U B1
0 5 Moorhead 14U B1
P132 3:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine -Grass Field 2 Eastview 14U B1 White
0 19 Mahtomedi 14U B1
P133 4:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Andover 14U B1
0 0 Forest Lake 14U B
weather cancellation
P134 4:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Grand Rapids 14U B1
9 0 Rocori 14U B1
P135 4:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine -Grass Field 2 Chisago Lakes 14U B1
New Prague 14U B1
P136 5:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Cambridge-Isanti 14U B1
0 0 Andover 14U B1
weather cancellation
P137 5:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Moorhead 14U B1
7 2 Sartell Sauk Rapids 14U B1
P138 5:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine -Grass Field 2 Chisago Lakes 14U B1
0 0 Eastview 14U B1 White
weather cancellation
P139 6:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Buffalo 14U B1
3 3 Grand Rapids 14U B1
P140 7:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Sartell Sauk Rapids 14U B1
0 7 Buffalo 14U B1
Saturday, May 04, 2024
Game Time Location Team Score Team
P142 9:00 AM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - Grass Field 2 (East) Champlin Park 14U B
7 2 Elk River 14U B White
P0 10:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Mounds View Irondale 14U B1
2 9 Anoka 14U B1 Maroon
P144 10:00 AM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - Grass Field 2 (East) Forest Lake 14U B
0 10 Champlin Park 14U B
P141 11:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Anoka 14U B1 Maroon
2 16 Blaine 14U A Navy
P146 11:00 AM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - Grass Field 2 (East) Elk River 14U B White
3 1 Forest Lake 14U B
P147 12:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Anoka 14U B1 White
4 1 Mounds View Irondale 14U B1
P148 12:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - Grass Field 2 (East) Blaine 14U B White
3 16 Elk River 14U B1 Red
P0 1:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Blaine 14U A Navy
14 4 Mahtomedi 14U B1
P153 1:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - Grass Field 2 (East) Maple Grove 14U B Gold
1 9 Blaine 14U B White
P0 2:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - Grass Field 2 (East) Elk River 14U B1 Red
13 4 Monticello 14U B1
P149 2:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Chisago Lakes 14U B1
7 2 Anoka 14U B1 White
P152 2:00 PM Benilde-Stadium Turf - Turf Minneapolis 14U B1
4 4 New Prague 14U B1
P150 3:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - Grass Field 2 (East) Monticello 14U B1
12 1 Maple Grove 14U B Gold
P154 3:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Mahtomedi 14U B1
9 5 Chisago Lakes 14U B1
P155 3:00 PM Benilde-Stadium Turf - Turf New Prague 14U B1
9 1 Eastview 14U B1 White
P156 3:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Minnetonka 14U B1 Blue
Owatonna 14U B1
P157 4:00 PM Benilde-Stadium Turf - Turf Eden Prairie 14U B1
Minneapolis 14U B1
P158 4:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Owatonna 14U B1
4 3 Becker 14U B1 White
P159 5:00 PM Benilde-Stadium Turf - Turf Eastview 14U B1 White
0 14 Eden Prairie 14U B1
P160 5:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Becker 14U B1 White
2 5 Minnetonka 14U B1 Blue
P161 5:00 PM Rocori - Rocori HS Stadium - Stadium Turf Rocori 14U B1
1 12 Grand Rapids 14U B1
P162 6:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Wayzata 14U B
1 13 Minnetonka 14U B White
P163 6:00 PM Rocori - Rocori HS Stadium - Stadium Turf Grand Rapids 14U B1
6 5 Sartell Sauk Rapids 14U B1
P164 7:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Minnetonka 14U B White
7 4 Minnetonka 14U B Black
P165 7:00 PM Rocori - Rocori HS Stadium - Stadium Turf Sartell Sauk Rapids 14U B1
10 1 Rocori 14U B1
P166 8:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Minnetonka 14U B Black
8 3 Wayzata 14U B
Sunday, May 05, 2024
Game Time Location Team Score Team
P167 9:00 AM STMA HS - Turf STMA 14U B1 Blue
0 6 Delano 14U A
P168 9:00 AM White Bear Lake North Campus - Price Field (Near Central MS) Maple Grove 14U A Crimson
7 5 White Bear Lake 14U A
P169 10:00 AM Rosemount-Flint Hills Recreation Complex - Grass Field 2 Eastview 14U B1 Blue
0 18 Blaine 14U A Navy
P170 10:00 AM STMA HS - Turf Sartell Sauk Rapids 14U B1
3 3 STMA 14U B1 Blue
P171 10:00 AM White Bear Lake North Campus - Price Field (Near Central MS) Centennial 14U B1 Red
3 5 Maple Grove 14U A Crimson
P172 11:00 AM Rosemount-Flint Hills Recreation Complex - Grass Field 2 Rosemount 14U A
2 4 Blaine 14U A Navy
P173 11:00 AM STMA HS - Turf Delano 14U A
12 1 Sartell Sauk Rapids 14U B1
P174 11:00 AM White Bear Lake North Campus - Price Field (Near Central MS) White Bear Lake 14U A
6 2 Champlin Park 14U A
P175 12:00 PM Duluth-Denfeld HS - Turf Duluth 14U B1 Grey
3 1 Superior 14U B1
P176 12:00 PM Rosemount-Flint Hills Recreation Complex - Grass Field 2 Blaine 14U B White
Eastview 14U B1 Blue
P177 12:00 PM STMA HS - Turf Becker 14U B1 Blue
2 3 Buffalo 14U B1
P178 12:00 PM White Bear Lake North Campus - Price Field (Near Central MS) Champlin Park 14U A
5 8 Centennial 14U B1 Red
P0 1:00 PM Forest Lake HS Stadium - Stadium Hudson 14U B1
3 10 Chisago Lakes 14U B1
P179 1:00 PM Duluth-Denfeld HS - Turf Superior 14U B1
Cloquet Esko Carleton 14U B1
P181 1:00 PM Mankato - Caswell North Soccer Complex - Turf Field 2 Owatonna 14U B1
5 5 Mankato 14U B1 Purple
P182 1:00 PM Rosemount-Flint Hills Recreation Complex - Grass Field 2 Farmington 14U B1
1 17 Rosemount 14U A
P183 1:00 PM STMA HS - Turf Anoka 14U B1 Maroon
6 4 Becker 14U B1 Blue
P180 2:00 PM Forest Lake HS Stadium - Stadium Forest Lake 14U B1
1 0 Hudson 14U B1
P184 2:00 PM White Bear Lake North Campus - Price Field (Near Central MS) White Bear Lake 14U B Black
0 6 Centennial 14U B1 White
P185 2:00 PM Duluth-Denfeld HS - Turf Cloquet Esko Carleton 14U B1
1 11 Duluth 14U B1 Grey
P187 2:00 PM Mankato - Caswell North Soccer Complex - Turf Field 2 New Prague 14U B1
Owatonna 14U B1
P188 2:00 PM Rosemount-Flint Hills Recreation Complex - Grass Field 2 Rosemount 14U B
Blaine 14U B White
P189 2:00 PM STMA HS - Turf Buffalo 14U B1
6 4 Anoka 14U B1 Maroon
P186 3:00 PM Forest Lake HS Stadium - Stadium CDH 14U B1
4 6 Chisago Lakes 14U B1
P190 3:00 PM White Bear Lake North Campus - Price Field (Near Central MS) Cambridge-Isanti 14U B1
5 4 Centennial 14U B1 White
P192 3:00 PM Mankato - Caswell North Soccer Complex - Turf Field 2 Mankato 14U B1 Purple
9 5 Rochester 14U B1
P193 3:00 PM Orono HS - Stadium Turf Waconia 14U B1
12 0 Minneapolis 14U B1
P194 3:00 PM Rosemount-Flint Hills Recreation Complex - Grass Field 2 Farmington 14U B1
5 4 Rosemount 14U B
P195 3:00 PM STMA HS - Turf Delano 14U B
2 12 STMA B Gold
P191 4:00 PM Forest Lake HS Stadium - Stadium CDH 14U B1
1 6 Forest Lake 14U B1
P196 4:00 PM White Bear Lake North Campus - Price Field (Near Central MS) Cambridge-Isanti 14U B1
6 2 White Bear Lake 14U B Black
P197 4:00 PM Mankato - Caswell North Soccer Complex - Turf Field 2 Rochester 14U B1
1 11 New Prague 14U B1
P198 4:00 PM Orono HS - Stadium Turf Minneapolis 14U B1
Orono 14U B1
P199 4:00 PM STMA HS - Turf Anoka 14U B1 White
5 1 Delano 14U B
P200 5:00 PM Orono HS - Stadium Turf Orono 14U B1
6 5 Waconia 14U B1
P201 5:00 PM STMA HS - Turf STMA B Gold
4 3 Anoka 14U B1 White
Saturday, May 11, 2024
Game Time Location Team Score Team
P202 8:00 AM Wayzata Central MS - Turf Wayzata 14U A
12 2 Andover 14U B1
P203 9:00 AM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Blaine 14U A Navy
12 3 Champlin Park 14U A
P204 9:00 AM Wayzata Central MS - Turf Wayzata 14U A
8 9 Mahtomedi 14U B1
P205 10:00 AM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Champlin Park 14U A
2 8 Delano 14U A
P206 10:00 AM Wayzata Central MS - Turf Mahtomedi 14U B1
12 3 Andover 14U B1
P207 11:00 AM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Delano 14U A
1 8 Centennial 14U B1 Red
P208 11:00 AM Wayzata Central MS - Turf Monticello 14U B1
11 0 Wayzata 14U B
P211 11:00 AM Hutchinson MS - Grass Field 1 Rocori 14U B1
0 14 Becker 14U B1 White
P209 12:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Centennial 14U B1 Red
5 11 Blaine 14U A Navy
P210 12:00 PM Wayzata Central MS - Turf Sartell Sauk Rapids 14U B1
8 1 Wayzata 14U B
P213 1:00 PM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 2(12/14U) Rochester 14U B1
6 4 Lightning 14U B1
P214 1:00 PM Wayzata Central MS - Turf Monticello 14U B1
9 2 Sartell Sauk Rapids 14U B1
P216 1:00 PM Hutchinson MS - Grass Field 2 Becker 14U B1 White
8 3 Mankato 14U B1 Purple
P217 1:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Chisago Lakes 14U B1
9 0 TriMac 14U B1
P212 2:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 TriMac 14U B1
7 6 Delano 14U B
P215 2:00 PM Eastview High School - Practice Turf Eastview 14U B1 White
2 8 New Prague 14U B1
P218 2:00 PM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 2(12/14U) Owatonna 14U B1
8 0 Minneapolis 14U B1
P220 2:00 PM Hutchinson MS - Grass Field 2 Mankato 14U B1 Purple
10 1 Rocori 14U B1
P223 2:00 PM Superior-Superior HS - Turf Superior 14U B1
1 2 Duluth 14U B1 Grey
P0 3:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Blaine 14U B White
0 8 Chisago Lakes 14U B1
P219 3:00 PM Eastview High School - Practice Turf Rosemount 14U A
6 1 New Prague 14U B1
P222 3:00 PM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 2(12/14U) Farmington 14U B1
2 4 Owatonna 14U B1
P228 3:00 PM Superior-Superior HS - Turf Cloquet Esko Carleton 14U B1
0 13 Duluth 14U B1 Grey
P221 4:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Delano 14U B
3 13 Centennial 14U B1 White
P224 4:00 PM Eastview High School - Practice Turf Rosemount 14U B
4 3 Eastview 14U B1 White
P226 4:00 PM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 1 (12/14U) Lightning 14U B1
Farmington 14U B1
P227 4:00 PM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 2(12/14U) Minneapolis 14U B1
4 6 Rochester 14U B1
P230 4:00 PM Superior-Superior HS - Turf Arrowhead Titans 14U B1
Superior 14U B1
P225 5:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Centennial 14U B1 White
9 0 Blaine 14U B White