Lacrosse

Boys 10U

2024 GNLL Boys & Girls Spring Field League

Apr 13 - Jun 9, 2024
MN • WI
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Boys 10U
Team W L T
GS
GA
Wayzata 10U Gold 3 10 0 0 165 25
Wayzata 10U Gray 5 10 0 0 142 57
Arrowhead Titans 10U 1 0 0 10 4
Owatonna 10U Blue 12 1 0 222 56
Wayzata 10U Blue 2 9 1 0 127 33
STMA 10U 9 1 0 145 57
Owatonna 10U White 12 1 1 192 51
New Prague 10U 7 1 0 60 34
Chisago Lakes 10U Gold 7 1 0 82 41
White Bear Lake 10U Black 5 1 0 62 36
Grand Rapids 10U Orange 6 1 1 76 39
Blaine 10U White 12 3 0 165 82
Maple Grove 10U Gold 9 2 1 139 77
Rochester 10U Green 5 1 1 84 50
Andover 10U 9 3 0 120 78
Grand Rapids 10U Black 6 2 0 93 34
Rosemount 10U Gold 3 1 0 34 40
Centennial 10U White 7 3 0 98 67
Orono 10U White 8 4 0 95 96
Mahtomedi 10U 4 2 0 52 45
Maple Grove 10U Crimson 6 3 1 111 79
Buffalo 10U 6 3 1 90 57
Elk River 10U Black 5 3 0 63 54
Duluth 10U Grey 5 3 1 84 69
MVI 10U Black 6 4 0 74 63
Minnetonka 10U Blue 6 4 0 91 72
Centennial 10U Red 4 3 1 68 54
Minnetonka 10U White 4 3 1 64 66
Wayzata 10U White 4 5 4 1 81 71
Monticello 10U 6 5 1 103 71
Blaine 10U Navy 7 7 1 117 127
Rochester 10U Black 4 4 0 57 70
Chisago Lakes 10U Green 3 3 2 57 48
Moorhead 10U 2 2 0 27 36
Rogers 10U Black 2 2 0 28 42
Woodbury 10U 1 1 0 10 17
Duluth 10U Maroon 4 5 1 59 81
Wayzata 10U Green 6 4 5 1 73 94
Wayzata 10U Black 1 4 5 0 76 69
Minneapolis 10U White 3 4 0 39 67
Becker 10U 4 6 2 103 115
Rogers 10U Blue 2 3 1 48 45
White Bear Lake 10U Orange 2 3 1 50 46
Forest Lake 10U 4 6 0 57 73
Superior 10U 3 5 2 74 89
MVI 10U White 3 5 2 80 97
Anoka 10U 5 8 1 102 115
Elk River 10U White 1 2 1 31 44
Mankato 10U 2 4 0 33 70
Elk River 10U Red 1 3 1 29 59
Orono 10U Red 3 9 0 75 103
Cloquet Esko Carleton 10U White 1 3 0 18 28
Rosemount 10U Navy 1 3 0 28 46
Rosemount 10U Green 1 3 0 14 47
MVI 10U Gold 2 8 0 59 97
Minneapolis 10U Black 2 8 0 63 99
Delano 10U 2 8 0 59 111
Waconia 10U 1 5 0 22 66
Rocori 10U 1 9 2 65 139
Farmington 10U 1 6 0 22 91
Sartell-Sauk Rapids 10U Blue 1 7 0 28 91
Cloquet Esko Carleton 10U Purple 0 3 1 15 45
Sartell-Sauk Rapids 10U White 1 12 1 55 150
Big Lake 10U 1 10 0 32 139
Orono 10U Blue 1 11 0 66 128
Champlin Park 10U 0 6 1 43 98
Edina 10U 0 0 0 0 0
Westonka 10U 0 0 0 0 0
Lightning 10U 0 1 0 2 19
Hutchinson 10U 0 7 0 10 100
Cambridge Isanti 10U 0 8 0 40 96
Armstrong Cooper Hopkins Park 10U 0 10 0 37 140

Schedule

Filter by:

Saturday, April 13, 2024
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Becker High School - Small Turf East Anoka 10U
13 1 Sartell-Sauk Rapids 10U Blue
P2 9:00 AM Becker High School - Small Turf West Sartell-Sauk Rapids 10U White
3 12 Delano 10U
P3 9:00 AM Owatonna High School - NE Small Turf Owatonna 10U White
19 0 Farmington 10U
P10 9:00 AM Owatonna High School - SE Small Turf Rochester 10U Black
6 4 MVI 10U Black
P4 10:00 AM Becker High School - Small Turf East Sartell-Sauk Rapids 10U Blue
7 14 Superior 10U
P6 10:00 AM Owatonna High School - NE Small Turf Blaine 10U White
12 6 Rochester 10U Black
P7 10:00 AM Owatonna High School - SE Small Turf MVI 10U Black
3 9 Owatonna 10U White
P9 10:00 AM Becker High School - Small Turf West Delano 10U
1 12 Grand Rapids 10U Black
P5 11:00 AM Becker High School - Small Turf West Big Lake 10U
3 10 Sartell-Sauk Rapids 10U White
P8 11:00 AM Becker High School - Small Turf East Grand Rapids 10U Orange
15 2 Anoka 10U
P11 11:00 AM Owatonna High School - NE Small Turf Farmington 10U
6 16 Blaine 10U White
P15 11:00 AM Owatonna High School - SE Small Turf Owatonna 10U Blue
16 6 MVI 10U White
P12 12:00 PM Becker High School - Small Turf East Superior 10U
7 7 Becker 10U
P17 12:00 PM Becker High School - Small Turf West Grand Rapids 10U Black
14 2 Rocori 10U
P18 12:00 PM Owatonna High School - NE Small Turf MVI 10U White
8 17 Rochester 10U Green
P19 12:00 PM Owatonna High School - SE Small Turf MVI 10U Gold
2 16 Owatonna 10U Blue
P13 1:00 PM Becker High School - Small Turf West Rocori 10U
10 4 Big Lake 10U
P14 1:00 PM Owatonna High School - SE Small Turf Rochester 10U Green
16 4 MVI 10U Gold
P16 1:00 PM Becker High School - Small Turf East Becker 10U
10 11 Grand Rapids 10U Orange
Sunday, April 14, 2024
Game Time Location Team Score Team
P20 12:00 PM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Small Field 1 Orono 10U White
10 9 Minnetonka 10U White
P21 12:00 PM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Small Field 2 Waconia 10U
1 14 Owatonna 10U White
P22 1:00 PM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Small Field 1 Farmington 10U
9 8 Orono 10U Blue
P23 1:00 PM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Small Field 2 Owatonna 10U White
16 2 Orono 10U White
P24 2:00 PM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Small Field 1 Orono 10U Red
13 4 Farmington 10U
P25 2:00 PM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Small Field 2 Minnetonka 10U White
5 7 Waconia 10U
P26 3:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 4 Small Field 1 Buffalo 10U
11 6 Anoka 10U
P27 3:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 4 Small Field 2 Maple Grove 10U Crimson
15 2 Monticello 10U
P28 3:00 PM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Small Field 1 Owatonna 10U Blue
19 6 Orono 10U Red
P29 3:00 PM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Small Field 2 New Prague 10U
10 3 Minnetonka 10U Blue
P30 4:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 4 Small Field 1 Buffalo 10U
6 12 Maple Grove 10U Crimson
P31 4:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 4 Small Field 2 Monticello 10U
1 9 Maple Grove 10U Gold
P32 4:00 PM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Small Field 1 Minnetonka 10U Blue
2 19 Owatonna 10U Blue
P33 4:00 PM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Small Field 2 Orono 10U Blue
5 7 New Prague 10U
P34 5:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 4 Small Field 2 Anoka 10U
9 6 Maple Grove 10U Gold
Saturday, April 20, 2024
Game Time Location Team Score Team
P35 10:00 AM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 1 Cambridge Isanti 10U
4 8 Sartell-Sauk Rapids 10U Blue
P36 10:00 AM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 2 Chisago Lakes 10U Green
4 5 Blaine 10U Navy
P37 11:00 AM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 1 Duluth 10U Grey
7 5 Cambridge Isanti 10U
P38 11:00 AM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 2 Sartell-Sauk Rapids 10U Blue
1 12 Chisago Lakes 10U Green
P39 12:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 1 Duluth 10U Maroon
2 10 Andover 10U
P40 12:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 2 Blaine 10U Navy
10 2 Duluth 10U Grey
P41 12:00 PM Waconia HS West Complex - Field 5 (12U) Waconia 10U
4 17 New Prague 10U
P42 1:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 1 Sartell-Sauk Rapids 10U White
0 8 Chisago Lakes 10U Gold
P43 1:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 2 Blaine 10U White
12 0 Duluth 10U Maroon
P44 1:00 PM Waconia HS West Complex - Field 5 (12U) New Prague 10U
5 4 Rochester 10U Black
P45 2:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 1 Chisago Lakes 10U Gold
11 3 Blaine 10U White
P46 2:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 2 Andover 10U
10 4 Sartell-Sauk Rapids 10U White
P47 2:00 PM Waconia HS West Complex - Field 5 (12U) Big Lake 10U
4 8 Rochester 10U Black
P48 3:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 1 South Minnetonka 10U Blue
4 9 Owatonna 10U White
P49 3:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North Owatonna 10U Blue
19 6 Maple Grove 10U Crimson
P50 3:00 PM Waconia HS West Complex - Field 5 (12U) Rochester 10U Green
8 6 Waconia 10U
P51 4:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 1 South Armstrong Cooper Hopkins Park 10U
0 18 Minnetonka 10U Blue
P52 4:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North Maple Grove 10U Crimson
8 8 Minnetonka 10U White
P53 4:00 PM Waconia HS West Complex - Field 5 (12U) Rochester 10U Green
18 3 Big Lake 10U
P54 5:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 1 South Owatonna 10U White
19 0 Armstrong Cooper Hopkins Park 10U
P55 5:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North Owatonna 10U Blue
9 11 Wayzata 10U Gold 3
P56 6:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North Wayzata 10U Gold 3
17 1 Minnetonka 10U White
Sunday, April 21, 2024
Game Time Location Team Score Team
P57 8:00 AM Mounds View HS - Small Stadium North Orono 10U White
3 8 MVI 10U Gold
P58 8:00 AM Mounds View HS - Small Stadium South MVI 10U White
9 6 Orono 10U Red
P60 9:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Wayzata 10U Gold 3
15 1 Orono 10U Blue
P61 9:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Buffalo 10U
9 2 Delano 10U
P62 9:00 AM Mounds View HS - Small Stadium North Orono 10U White
9 7 MVI 10U White
P63 9:00 AM Mounds View HS - Small Stadium South MVI 10U Black
10 3 Superior 10U
P64 9:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field North Wayzata 10U Blue 2
10 3 Centennial 10U Red
P59 10:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field South Elk River 10U Red
6 6 Duluth 10U Grey
P65 10:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field North Andover 10U
3 16 Wayzata 10U Blue 2
P66 10:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Maple Grove 10U Gold
2 19 Wayzata 10U Gold 3
P67 10:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Delano 10U
9 8 Monticello 10U
P68 10:00 AM Mounds View HS - Small Stadium North MVI 10U Gold
8 9 Superior 10U
P69 10:00 AM Mounds View HS - Small Stadium South Orono 10U Red
2 5 MVI 10U Black
P70 11:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field North Centennial 10U Red
13 3 Elk River 10U Red
P71 11:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field South Wayzata 10U Black 1
9 17 STMA 10U
P72 11:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Blaine 10U Navy
4 8 Buffalo 10U
P73 11:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Orono 10U Blue
4 10 Becker 10U
P74 12:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field North Duluth 10U Grey
6 12 Andover 10U
P75 12:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field South STMA 10U
13 6 Duluth 10U Maroon
P76 12:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Monticello 10U
5 5 Wayzata 10U White 4
P77 12:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Mankato 10U
4 14 Maple Grove 10U Gold
P78 1:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field North Centennial 10U White
9 8 Wayzata 10U Black 1
P79 1:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field South Rocori 10U
8 8 Champlin Park 10U
P80 1:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Wayzata 10U White 4
5 11 Blaine 10U Navy
P81 1:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Becker 10U
15 5 Mankato 10U
P82 2:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field North Elk River 10U Black
8 7 Grand Rapids 10U Black
P83 2:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field South Duluth 10U Maroon
4 8 Centennial 10U White
P84 3:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field North Champlin Park 10U
7 9 Grand Rapids 10U Orange
P85 3:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field South Wayzata 10U Gray 5
19 4 Rocori 10U
P86 4:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field North Grand Rapids 10U Orange
4 8 Elk River 10U Black
P87 4:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field South Grand Rapids 10U Black
9 11 Wayzata 10U Gray 5
P88 5:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field North Elk River 10U White
9 9 Wayzata 10U Green 6
P89 5:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field South Anoka 10U
4 9 Mahtomedi 10U
P90 6:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field North Mahtomedi 10U
13 4 Elk River 10U White
P91 6:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Small Field South Wayzata 10U Green 6
9 5 Anoka 10U
Saturday, April 27, 2024
Game Time Location Team Score Team
P92 9:00 AM New Prague HS- Turf - Stadium Turf New Prague 10U
7 1 Farmington 10U
P93 10:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 3 (10U) STMA 10U
17 0 Hutchinson 10U
P94 10:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 4 (10U) Duluth 10U Maroon
8 7 Sartell-Sauk Rapids 10U White
P95 10:00 AM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Maple Grove 10U Crimson
11 1 New Prague 10U
P96 11:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 3 (10U) Blaine 10U White
8 5 Rocori 10U
P97 11:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 4 (10U) Sartell-Sauk Rapids 10U White
2 11 Monticello 10U
P98 11:00 AM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Farmington 10U
0 12 Maple Grove 10U Gold
P99 12:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 3 (10U) Moorhead 10U
6 13 STMA 10U
P100 12:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 4 (10U) Hutchinson 10U
1 12 Duluth 10U Maroon
P101 12:00 PM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Wayzata 10U Green 6
3 12 Maple Grove 10U Crimson
P102 1:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 3 (10U) Rocori 10U
6 7 Moorhead 10U
P103 1:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 4 (10U) Monticello 10U
5 4 Blaine 10U White
P104 1:00 PM New Prague HS- Turf - Stadium Turf Maple Grove 10U Gold
18 3 Wayzata 10U Green 6
P105 2:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 3 (10U) Duluth 10U Grey
10 13 Wayzata 10U Gray 5
P107 2:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Rosemount 10U Navy
2 19 Owatonna 10U Blue
P111 2:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 4 (10U) Blaine 10U Navy
17 4 Sartell-Sauk Rapids 10U Blue
P0 3:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 3 (10U) Blaine 10U Navy
9 18 Wayzata 10U Gray 5
P108 3:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Small Turf North Minneapolis 10U Black
8 10 Minnetonka 10U Blue
P109 3:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Small Turf South Minneapolis 10U White
Minnetonka 10U White
P112 3:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 10U Black 1
11 10 Rosemount 10U Navy
P113 3:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Wayzata 10U Gold 3
15 5 Owatonna 10U White
P116 3:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 4 (10U) Sartell-Sauk Rapids 10U Blue
4 14 Duluth 10U Grey
P114 4:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Small Turf North Minnetonka 10U Blue
15 2 Armstrong Cooper Hopkins Park 10U
P115 4:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Small Turf South Minnetonka 10U White
7 5 Orono 10U Red
P117 4:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Owatonna 10U Blue
19 0 Rosemount 10U Green
P118 4:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Owatonna 10U White
13 1 Wayzata 10U White 4
P119 5:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Small Turf North Armstrong Cooper Hopkins Park 10U
6 8 Minneapolis 10U White
P120 5:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Small Turf South Orono 10U Red
9 1 Minneapolis 10U Black
P121 5:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Orono 10U White
11 6 Wayzata 10U Black 1
P122 5:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Rosemount 10U Gold
2 19 Wayzata 10U Gold 3
P123 6:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Rosemount 10U Green
0 12 Wayzata 10U Blue 2
P124 6:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Delano 10U
8 13 Rosemount 10U Gold
P125 7:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 10U Blue 2
7 8 Orono 10U White
P126 7:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Wayzata 10U White 4
11 6 Delano 10U
Sunday, April 28, 2024
Game Time Location Team Score Team
P127 10:00 AM Anoka HS- Back Turf - Small Turf- North Anoka 10U
10 8 Rogers 10U Blue
P128 10:00 AM Anoka HS- Back Turf - Small Turf-South MVI 10U Black
5 9 Chisago Lakes 10U Gold
P129 11:00 AM Anoka HS- Back Turf - Small Turf- North Chisago Lakes 10U Gold
7 4 Anoka 10U
P130 11:00 AM Anoka HS- Back Turf - Small Turf-South Rogers 10U Blue
11 6 MVI 10U Black
P131 12:00 PM Anoka HS- Back Turf - Small Turf- North Chisago Lakes 10U Green
6 6 MVI 10U White
P132 12:00 PM Anoka HS- Back Turf - Small Turf-South Rogers 10U Black
0 12 Big Lake 10U
P133 12:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Moorhead 10U
3 14 Grand Rapids 10U Black
P0 1:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Buffalo 10U
14 3 Sartell-Sauk Rapids 10U White
P0 1:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Sartell-Sauk Rapids 10U Blue
3 11 Moorhead 10U
P134 1:00 PM Anoka HS- Back Turf - Small Turf- North Becker 10U
6 6 Chisago Lakes 10U Green
P135 1:00 PM Anoka HS- Back Turf - Small Turf-South MVI 10U Gold
5 12 Rogers 10U Black
P138 1:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small North Cloquet Esko Carleton 10U Purple
1 11 Centennial 10U Red
P139 2:00 PM Anoka HS- Back Turf - Small Turf- North MVI 10U White
12 11 Becker 10U
P140 2:00 PM Anoka HS- Back Turf - Small Turf-South Big Lake 10U
1 14 MVI 10U Gold
P141 2:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Sartell-Sauk Rapids 10U Blue
0 6 Grand Rapids 10U Orange
P142 2:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Grand Rapids 10U Black
7 2 Sartell-Sauk Rapids 10U White
P143 2:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small North Orono 10U Blue
12 3 Cloquet Esko Carleton 10U Purple
P144 2:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small South Cloquet Esko Carleton 10U White
8 7 Blaine 10U Navy
P145 3:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Grand Rapids 10U Orange
5 5 Buffalo 10U
P147 3:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small North Centennial 10U White
12 3 Cloquet Esko Carleton 10U White
P148 3:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small South Centennial 10U Red
12 3 Orono 10U Blue
P149 4:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small North Blaine 10U White
13 4 Forest Lake 10U
P150 4:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small South Blaine 10U Navy
9 9 Superior 10U
P151 5:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small North Mahtomedi 10U
16 6 Cambridge Isanti 10U
P152 5:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small South Superior 10U
4 10 Centennial 10U White
P153 6:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small North Forest Lake 10U
6 8 Mahtomedi 10U
P154 6:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small South Cambridge Isanti 10U
3 15 Blaine 10U White
Saturday, May 04, 2024
Game Time Location Team Score Team
P156 9:00 AM Rocori - Rocori HS Stadium - Stadium South Half Grand Rapids 10U Orange
9 4 Rocori 10U
P159 10:00 AM Rocori - Rocori HS Stadium - Stadium South Half Sartell-Sauk Rapids 10U White
3 17 Grand Rapids 10U Orange
P160 10:00 AM Rosemount-Shannon Park Elementary - Small Field 1 (North) New Prague 10U
Rosemount 10U Navy
cancelled - weather
P161 10:00 AM Rosemount-Shannon Park Elementary - Small Field 2 (South) Farmington 10U
Rochester 10U Black
P157 11:00 AM Rosemount-Shannon Park Elementary - Small Field 2 (South) Rochester 10U Green
Farmington 10U
P164 11:00 AM Rosemount-Shannon Park Elementary - Small Field 1 (North) Owatonna 10U White
New Prague 10U
P166 11:00 AM Rocori - Rocori HS Stadium - Stadium South Half Rocori 10U
4 17 Grand Rapids 10U Black
P155 12:00 PM Forest Lake HS Stadium - Stadium-Small South Forest Lake 10U
8 9 Blaine 10U Navy
P167 12:00 PM Rocori - Rocori HS Stadium - Stadium South Half Grand Rapids 10U Black
13 3 Sartell-Sauk Rapids 10U White
P168 12:00 PM Rosemount-Shannon Park Elementary - Small Field 1 (North) Rosemount 10U Navy
Owatonna 10U White
cancelled - weather
P169 12:00 PM Rosemount-Shannon Park Elementary - Small Field 2 (South) Rochester 10U Black
Rosemount 10U Gold
cancelled - weather
P158 1:00 PM Forest Lake HS Stadium - Stadium-Small South Blaine 10U Navy
10 5 Mahtomedi 10U
P170 1:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - GF 1 Small Grass Field North Elk River 10U White
Anoka 10U
P171 1:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - GF 2 Small Grass Field South Elk River 10U Black
2 11 Maple Grove 10U Gold
P173 1:00 PM Rosemount-Shannon Park Elementary - Small Field 1 (North) Rosemount 10U Green
Rochester 10U Green
cancelled - weather
P174 1:00 PM Rosemount-Shannon Park Elementary - Small Field 2 (South) Owatonna 10U Blue
Woodbury 10U
P162 2:00 PM Forest Lake HS Stadium - Stadium-Small South Andover 10U
8 2 Forest Lake 10U
P175 2:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - GF 1 Small Grass Field North Elk River 10U Red
10 9 Anoka 10U
P176 2:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - GF 2 Small Grass Field South Monticello 10U
4 6 Elk River 10U Black
P177 2:00 PM Rosemount-Shannon Park Elementary - Small Field 1 (North) Rosemount 10U Gold
Owatonna 10U Blue
P178 2:00 PM Rosemount-Shannon Park Elementary - Small Field 2 (South) Woodbury 10U
Rosemount 10U Green
cancelled - weather
P179 2:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Hutchinson 10U
0 15 Wayzata 10U Blue 2
P165 3:00 PM Forest Lake HS Stadium - Stadium-Small South Mahtomedi 10U
1 15 Blaine 10U White
P180 3:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - GF 1 Small Grass Field North Maple Grove 10U Crimson
Elk River 10U White
P181 3:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - GF 2 Small Grass Field South Maple Grove 10U Gold
17 9 Elk River 10U Red
P182 3:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 10U Blue 2
13 4 Minnetonka 10U Blue
P183 3:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Wayzata 10U White 4
15 2 Hutchinson 10U
P172 4:00 PM Forest Lake HS Stadium - Stadium-Small South Blaine 10U White
7 17 Andover 10U
P184 4:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - GF 1 Small Grass Field North Monticello 10U
15 5 Maple Grove 10U Crimson
P185 4:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Minnetonka 10U Blue
13 3 Wayzata 10U White 4
P186 4:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Wayzata 10U Gray 5
14 4 Wayzata 10U Green 6
P187 5:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Armstrong Cooper Hopkins Park 10U
6 10 Wayzata 10U Black 1
P188 5:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Wayzata 10U Green 6
6 11 Minnetonka 10U White
P189 6:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Minneapolis 10U White
4 3 Wayzata 10U Black 1
P190 6:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Armstrong Cooper Hopkins Park 10U
1 19 Wayzata 10U Gray 5
P191 7:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Minnetonka 10U White
10 4 Minneapolis 10U White
Sunday, May 05, 2024
Game Time Location Team Score Team
P192 8:00 AM Orono HS - Stadium Turf Small Field 2 Wayzata 10U Green 6
11 8 Orono 10U Red
P193 9:00 AM Duluth - Lincoln Park MS - Small East Turf Duluth 10U Maroon
9 9 Cloquet Esko Carleton 10U Purple
P194 9:00 AM Duluth - Lincoln Park MS - Small West Turf Duluth 10U Grey
10 8 Superior 10U
P195 9:00 AM Orono HS - Stadium Turf Small Field 2 Orono 10U Red
4 11 Wayzata 10U Gray 5
P196 9:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 1 (8U) Rogers 10U Black
Blaine 10U Navy
P197 9:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 (8U) Becker 10U
11 13 STMA 10U
P198 9:00 AM White Bear Lake North Campus - Louiricas 2 (Middle Turf) MVI 10U Gold
6 13 White Bear Lake 10U Orange
P199 9:00 AM White Bear Lake North Campus - Louiricas Short MVI 10U White
7 8 Forest Lake 10U
P200 10:00 AM Duluth - Lincoln Park MS - Small East Turf Cloquet Esko Carleton 10U Purple
2 13 Duluth 10U Grey
P201 10:00 AM Duluth - Lincoln Park MS - Small West Turf Superior 10U
4 3 Cloquet Esko Carleton 10U White
P202 10:00 AM Mankato - Caswell North Soccer Complex - Turf 1 Small South Owatonna 10U Blue
13 5 Rochester 10U Green
P203 10:00 AM Orono HS - Stadium Turf Small Field 2 Wayzata 10U Green 6
13 5 Orono 10U Blue
P204 10:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 1 (8U) STMA 10U
10 13 Maple Grove 10U Gold
P205 10:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 (8U) Blaine 10U Navy
9 4 Anoka 10U
P206 10:00 AM White Bear Lake North Campus - Louiricas 2 (Middle Turf) Centennial 10U White
12 5 MVI 10U Gold
P207 10:00 AM White Bear Lake North Campus - Louiricas Short Forest Lake 10U
12 6 Chisago Lakes 10U Green
P208 11:00 AM Duluth - Lincoln Park MS - Small East Turf Cloquet Esko Carleton 10U White
4 5 Duluth 10U Maroon
P209 11:00 AM Mankato - Caswell North Soccer Complex - Turf 1 Small North Rochester 10U Black
4 16 Owatonna 10U White
P210 11:00 AM Mankato - Caswell North Soccer Complex - Turf 1 Small South Owatonna 10U Blue
19 4 Mankato 10U
P211 11:00 AM Orono HS - Stadium Turf Small Field 2 Orono 10U Blue
6 14 Wayzata 10U Gray 5
P212 11:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 1 (8U) Maple Grove 10U Crimson
19 6 Rogers 10U Black
P213 11:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 (8U) Blaine 10U White
18 4 Becker 10U
P214 11:00 AM White Bear Lake North Campus - Louiricas 2 (Middle Turf) White Bear Lake 10U Orange
4 10 MVI 10U White
P215 11:00 AM White Bear Lake North Campus - Louiricas Short Chisago Lakes 10U Green
5 9 Centennial 10U White
P216 12:00 PM Champlin - Northland Park - Grass Field Small 1 Big Lake 10U
0 18 Wayzata 10U White 4
P217 12:00 PM Champlin - Northland Park - Grass Field Small 2 Andover 10U
4 9 Wayzata 10U Blue 2
P218 12:00 PM Mankato - Caswell North Soccer Complex - Turf 1 Small North Mankato 10U
6 15 Rochester 10U Black
P219 12:00 PM Mankato - Caswell North Soccer Complex - Turf 1 Small South Rochester 10U Green
9 9 Owatonna 10U White
P220 12:00 PM Orono HS - Stadium Turf Small Field 2 Waconia 10U
3 9 Orono 10U White
P221 12:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 1 (8U) Anoka 10U
13 5 Delano 10U
P222 12:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 (8U) Maple Grove 10U Gold
8 8 Rogers 10U Blue
P223 12:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas 2 (Middle Turf) Centennial 10U Red
10 4 Chisago Lakes 10U Gold
P224 1:00 PM Champlin - Northland Park - Grass Field Small 1 Wayzata 10U Black 1
Champlin Park 10U
P225 1:00 PM Champlin - Northland Park - Grass Field Small 2 Wayzata 10U Blue 2
18 1 Big Lake 10U
P226 1:00 PM Orono HS - Stadium Turf Small Field 2