Lacrosse

Boys 8U

2024 GNLL Boys & Girls Spring Field League

Apr 13 - Jun 9, 2024
MN • WI
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Boys 8U
Team W L T
GS
GA
Becker 8U 0 0 0 0 0
Big Lake 8U 0 0 0 0 0
Blaine 8U Navy 0 0 0 0 0
Blaine 8U White 0 0 0 0 0
Buffalo 8U 0 0 0 0 0
Cambridge Isanti 8U 0 0 0 0 0
Centennial 8U 0 0 0 0 0
Champlin Park 8U 0 0 0 0 0
Chisago Lakes 8U 0 0 0 0 0
Delano 8U Orange 0 0 0 0 0
Duluth 8U 0 0 0 0 0
Elk River 8U 0 0 0 0 0
Farmington 8U 0 0 0 0 0
Forest Lake 8U 0 0 0 0 0
Armstrong Cooper Hopkins Park 8U 0 0 0 0 0
Maple Grove 8U Crimson 0 0 0 0 0
Maple Grove 8U Gold 0 0 0 0 0
Maple Grove 8U White 0 0 0 0 0
Minnetonka 8U Blue 0 0 0 0 0
Minnetonka 8U White 0 0 0 0 0
Monticello 8U Black 0 0 0 0 0
Monticello 8U Red 0 0 0 0 0
MVI 8U White 0 0 0 0 0
MVI 8U Gold 0 0 0 0 0
New Prague 8U 0 0 0 0 0
Orono 8U Blue 0 0 0 0 0
Rocori 8U 0 0 0 0 0
Rogers 8U 0 0 0 0 0
Rochester 8U 0 0 0 0 0
Superior 8U Blue 0 0 0 0 0
Superior 8U White 0 0 0 0 0
STMA 8U 0 0 0 0 0
Wayzata 8U Gold 0 0 0 0 0
Wayzata 8U Blue 0 0 0 0 0
Wayzata 8U White 0 0 0 0 0
Wayzata 8U Black 0 0 0 0 0
White Bear Lake 8U 0 0 0 0 0
Woodbury 8U 0 0 0 0 0
Owatonna 8U 0 0 0 0 0
Hutchinson 8U 0 0 0 0 0
Sartell Sauk Rapids 8U 0 0 0 0 0
Delano 8U White 0 0 0 0 0
CEC 8U 0 0 0 0 0
Arrowhead Titans 8U Black 0 0 0 0 0
Arrowhead Titans 8U Gold 0 0 0 0 0
Moorhead 8U Black 0 0 0 0 0
MVI 8U Black 0 0 0 0 0
Eden Prairie 8U 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, April 20, 2024
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North Maple Grove 8U Crimson
Wayzata 8U Blue
P2 10:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 1 South Maple Grove 8U Gold
Armstrong Cooper Hopkins Park 8U
P3 10:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North Minnetonka 8U Blue
Maple Grove 8U Crimson
P4 11:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 1 South Armstrong Cooper Hopkins Park 8U
New Prague 8U
P5 11:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North Wayzata 8U Blue
Farmington 8U
P6 12:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 1 South New Prague 8U
Maple Grove 8U Gold
P7 12:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North Farmington 8U
Minnetonka 8U Blue
P8 1:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 1 South Big Lake 8U
Wayzata 8U Black
P9 1:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North Maple Grove 8U White
Minnetonka 8U White
P10 2:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 1 South Wayzata 8U Black
Maple Grove 8U White
P11 2:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North Minnetonka 8U White
Big Lake 8U
Sunday, April 21, 2024
Game Time Location Team Score Team
P12 9:00 AM Becker High School - Small Turf East Becker 8U
STMA 8U
P13 9:00 AM Becker High School - Small Turf West Monticello 8U Red
Champlin Park 8U
P0 10:00 AM Becker High School - Small Turf East Sartell Sauk Rapids 8U
Monticello 8U Red
P0 10:00 AM Becker High School - Small Turf West Champlin Park 8U
Rocori 8U
P16 11:00 AM Becker High School - Small Turf East STMA 8U
Monticello 8U Black
P18 11:00 AM Mounds View HS - Small Stadium North Superior 8U Blue
MVI 8U Gold
P19 11:00 AM Mounds View HS - Small Stadium South Centennial 8U
MVI 8U White
P21 11:00 AM Becker High School - Small Turf West Rocori 8U
Becker 8U
P0 12:00 PM Mounds View HS - Small Stadium South MVI 8U Black
Centennial 8U
P20 12:00 PM Becker High School - Small Turf East Monticello 8U Black
Sartell Sauk Rapids 8U
P22 12:00 PM Mounds View HS - Small Stadium North MVI 8U Gold
Superior 8U White
P0 1:00 PM Mounds View HS - Small Stadium South MVI 8U Black
Superior 8U White
P24 1:00 PM Mounds View HS - Small Stadium North MVI 8U White
Superior 8U Blue
P26 2:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Delano 8U Orange
Wayzata 8U Gold
P27 2:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Blaine 8U White
Wayzata 8U White
P28 3:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Blaine 8U Navy
Delano 8U Orange
P29 3:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Wayzata 8U White
Delano 8U White
P30 4:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Wayzata 8U Gold
Buffalo 8U
P31 4:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Orono 8U Blue
Blaine 8U White
P32 5:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Buffalo 8U
Blaine 8U Navy
P33 5:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Delano 8U White
Orono 8U Blue
Saturday, April 27, 2024
Game Time Location Team Score Team
P34 8:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North Armstrong Cooper Hopkins Park 8U
Minnetonka 8U White
P35 8:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf South Minnetonka 8U Blue
Wayzata 8U Blue
P36 9:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North Delano 8U White
Armstrong Cooper Hopkins Park 8U
P37 9:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf South Wayzata 8U White
Minnetonka 8U Blue
P38 10:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 1 (8U) Monticello 8U Red
Maple Grove 8U Crimson
P39 10:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 (8U) Rogers 8U
Becker 8U
P40 10:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North Minnetonka 8U White
Blaine 8U Navy
P41 10:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf South Wayzata 8U Blue
Delano 8U White
P42 11:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 1 (8U) Maple Grove 8U Crimson
Rogers 8U
P43 11:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 (8U) Becker 8U
Monticello 8U Red
P44 11:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North Blaine 8U Navy
Delano 8U Orange
P45 11:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf South Wayzata 8U White
Champlin Park 8U
P46 12:00 PM Farmington HS - Field 8 Farmington 8U
Owatonna 8U
P48 12:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 (8U) STMA 8U
Moorhead 8U Black
P49 12:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 8U Black
Delano 8U Orange
P50 12:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Wayzata 8U Gold
Blaine 8U White
P52 12:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 1 (8U) Maple Grove 8U Gold
Chisago Lakes 8U
P0 1:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 (8U) Moorhead 8U Black
Elk River 8U
P51 1:00 PM Farmington HS - Field 8 Owatonna 8U
New Prague 8U
P54 1:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Champlin Park 8U
Orono 8U Blue
P55 1:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Blaine 8U White
Wayzata 8U Black
P57 1:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 1 (8U) Chisago Lakes 8U
STMA 8U
P53 2:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 1 (8U) Hutchinson 8U
Big Lake 8U
P56 2:00 PM Farmington HS - Field 8 Rochester 8U
Farmington 8U
P58 2:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 (8U) Elk River 8U
Monticello 8U Black
P59 2:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Orono 8U Blue
Wayzata 8U Gold
P0 3:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 1 (8U) Big Lake 8U
Maple Grove 8U Gold
P60 3:00 PM Farmington HS - Field 8 New Prague 8U
Rochester 8U
P62 3:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 (8U) Monticello 8U Black
Hutchinson 8U
Sunday, April 28, 2024
Game Time Location Team Score Team
P63 9:00 AM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small North Centennial 8U
Maple Grove 8U White
P64 9:00 AM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small South Forest Lake 8U
MVI 8U White
P0 10:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Blaine 8U Navy
Moorhead 8U Black
P66 10:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Blaine 8U White
Buffalo 8U
P67 10:00 AM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small North MVI 8U White
Centennial 8U
P68 10:00 AM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small South Cambridge Isanti 8U
MVI 8U Gold
P0 11:00 AM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small South MVI 8U Black
Forest Lake 8U
P69 11:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Moorhead 8U Black
Buffalo 8U
P70 11:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Sartell Sauk Rapids 8U
Blaine 8U Navy
P71 11:00 AM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small North Maple Grove 8U White
Superior 8U White
P0 12:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Blaine 8U White
Sartell Sauk Rapids 8U
P74 12:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small North Superior 8U White
Cambridge Isanti 8U
P75 12:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small South Superior 8U Blue
MVI 8U Gold
P0 1:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial - Grass Field 4 Small South MVI 8U Black
Superior 8U Blue
Saturday, May 04, 2024
Game Time Location Team Score Team
P78 9:00 AM Rocori - Rocori HS Stadium - Stadium North Half Rocori 8U
Sartell Sauk Rapids 8U
P79 9:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 8U Gold
Wayzata 8U White
P80 9:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf South Hutchinson 8U
Wayzata 8U Black
P82 10:00 AM Rocori - Rocori HS Stadium - Stadium North Half Sartell Sauk Rapids 8U
Big Lake 8U
P83 10:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 8U White
Rochester 8U
P84 10:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf South Farmington 8U
Wayzata 8U Black
P86 10:00 AM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - GF 2 Small Grass Field South Blaine 8U White
Elk River 8U
P85 11:00 AM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - GF 1 Small Grass Field North Blaine 8U Navy
Becker 8U
P88 11:00 AM Rocori - Rocori HS Stadium - Stadium North Half Big Lake 8U
Rocori 8U
P89 11:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North Rochester 8U
Wayzata 8U Blue
P90 11:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf South Wayzata 8U Gold
Hutchinson 8U
P0 12:00 PM Forest Lake HS Stadium - Stadium-Small North Cambridge Isanti 8U
Centennial 8U
P91 12:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - GF 1 Small Grass Field North Elk River 8U
Blaine 8U Navy
P92 12:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - GF 2 Small Grass Field South Becker 8U
Blaine 8U White
P94 12:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 8U Blue
Farmington 8U
P95 12:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Monticello 8U Black
New Prague 8U
P81 1:00 PM Forest Lake HS Stadium - Stadium-Small North Forest Lake 8U
Cambridge Isanti 8U
P97 1:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Woodbury 8U
Monticello 8U Black
P0 2:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South New Prague 8U
Woodbury 8U
P93 2:00 PM Forest Lake HS Stadium - Stadium-Small North Chisago Lakes 8U
Centennial 8U
P96 3:00 PM Forest Lake HS Stadium - Stadium-Small North Forest Lake 8U
Chisago Lakes 8U
Sunday, May 05, 2024
Game Time Location Team Score Team
P100 9:00 AM Champlin - Northland Park - Grass Field Small 1 MVI 8U Gold
Champlin Park 8U
P101 9:00 AM Champlin - Northland Park - Grass Field Small 2 Maple Grove 8U Crimson
MVI 8U White
P102 9:00 AM Orono HS - Stadium Turf Small Field 1 Orono 8U Blue
Minnetonka 8U Blue
P0 10:00 AM Champlin - Northland Park - Grass Field Small 1 Champlin Park 8U
MVI 8U Black
P104 10:00 AM Champlin - Northland Park - Grass Field Small 2 Maple Grove 8U White
MVI 8U White
P105 10:00 AM Orono HS - Stadium Turf Small Field 1 Delano 8U Orange
Orono 8U Blue
P0 11:00 AM Champlin - Northland Park - Grass Field Small 1 MVI 8U Black
Maple Grove 8U Crimson
P107 11:00 AM Champlin - Northland Park - Grass Field Small 2 MVI 8U Gold
Maple Grove 8U White
P108 11:00 AM Orono HS - Stadium Turf Small Field 1 Minnetonka 8U Blue
Wayzata 8U Gold
P109 12:00 PM Duluth Heritage Center Superior 8U White
Duluth 8U
P110 12:00 PM Orono HS - Stadium Turf Small Field 1 Minnetonka 8U White
Delano 8U Orange
P111 12:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas Short White Bear Lake 8U
Blaine 8U Navy
P112 1:00 PM Duluth Heritage Center Superior 8U Blue
Duluth 8U
P113 1:00 PM Orono HS - Stadium Turf Small Field 1 Wayzata 8U Gold
Delano 8U White
P114 1:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas Short Blaine 8U Navy
Cambridge Isanti 8U
P115 2:00 PM Duluth Heritage Center CEC 8U
Superior 8U White
P116 2:00 PM Orono HS - Stadium Turf Small Field 1 Delano 8U White
Minnetonka 8U White
P117 2:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 1 (8U) Maple Grove 8U Gold
Buffalo 8U
P118 2:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 (8U) Monticello 8U Red
STMA 8U
P119 2:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas Short Blaine 8U White
White Bear Lake 8U
P120 3:00 PM Duluth Heritage Center Superior 8U Blue
CEC 8U
P121 3:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 1 (8U) Buffalo 8U
Monticello 8U Red
P122 3:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 (8U) Rogers 8U
Maple Grove 8U Gold
P123 3:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas Short Cambridge Isanti 8U
Forest Lake 8U
P124 4:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 1 (8U) STMA 8U
Rogers 8U
P125 4:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas Short Forest Lake 8U
Blaine 8U White
Saturday, May 11, 2024
Game Time Location Team Score Team
P126 9:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field North Maple Grove 8U White
STMA 8U
P127 9:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field South Maple Grove 8U Crimson
Elk River 8U
P128 9:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 1 South Minnetonka 8U White
Minnetonka 8U Blue
P129 10:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field North Maple Grove 8U White
Monticello 8U Black
P130 10:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field South Elk River 8U
Monticello 8U Red
P131 10:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 1 South Minnetonka 8U White
Wayzata 8U White
P132 10:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North Minnetonka 8U Blue
Wayzata 8U Black
P133 10:00 AM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 3 (8/10U) Rochester 8U
Owatonna 8U
P134 11:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field North STMA 8U
Maple Grove 8U Gold
P135 11:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field South Big Lake 8U
Maple Grove 8U Crimson
P136 11:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 1 South Wayzata 8U White
Woodbury 8U
P137 11:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North New Prague 8U
Wayzata 8U Black
P138 11:00 AM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 3 (8/10U) Owatonna 8U
Farmington 8U
P139 12:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field North Monticello 8U Red
Maple Grove 8U Gold
P140 12:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field South Monticello 8U Black
Big Lake 8U
P141 12:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 1 South Woodbury 8U
Wayzata 8U Blue
P142 12:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North Orono 8U Blue
Hutchinson 8U
P143 12:00 PM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 3 (8/10U) Farmington 8U
Rochester 8U
P144 1:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 1 South Wayzata 8U Blue
Orono 8U Blue
P145 1:00 PM Minnetonka- Badger Park - Small Turf 2 North Hutchinson 8U
New Prague 8U
P146 1:00 PM Superior-Superior HS - Baseball Turf CEC 8U
Superior 8U Blue
P147 2:00 PM Superior-Superior HS - Baseball Turf CEC 8U
Superior 8U White
P148 3:00 PM Superior-Superior HS - Baseball Turf Superior 8U Blue
Arrowhead Titans 8U Gold
P149 4:00 PM Superior-Superior HS - Baseball Turf Superior 8U White
Arrowhead Titans 8U Black
P150 5:00 PM Superior-Superior HS - Baseball Turf Arrowhead Titans 8U Gold
Duluth 8U
P151 6:00 PM Superior-Superior HS - Baseball Turf Arrowhead Titans 8U Black
Duluth 8U
Sunday, May 12, 2024
Game Time Location Team Score Team
P152 9:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Delano 8U Orange
Becker 8U
P153 9:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Sartell Sauk Rapids 8U
Wayzata 8U Black
P154 9:00 AM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) Armstrong Cooper Hopkins Park 8U
Blaine 8U White
P155 9:00 AM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 2 (South) MVI 8U Gold
Wayzata 8U Gold
P156 9:00 AM White Bear Lake North Campus - Louiricas 2 (Middle Turf) Centennial 8U
White Bear Lake 8U
P0 10:00 AM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) Blaine 8U White
MVI 8U Black
P157 10:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Becker 8U
Wayzata 8U Blue
P158 10:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Buffalo 8U
Sartell Sauk Rapids 8U
P160 10:00 AM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 2 (South) Blaine 8U Navy
Wayzata 8U White
P161 10:00 AM White Bear Lake North Campus - Louiricas 2 (Middle Turf) White Bear Lake 8U
Forest Lake 8U
P0 11:00 AM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) MVI 8U Black
Armstrong Cooper Hopkins Park 8U
P162 11:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small North Wayzata 8U Blue
Delano 8U Orange
P163 11:00 AM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Wayzata 8U Black
MVI 8U White
P165 11:00 AM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 2 (South) Wayzata 8U Gold
Blaine 8U Navy
P166 11:00 AM White Bear Lake North Campus - Louiricas 2 (Middle Turf) Forest Lake 8U
Centennial 8U
P168 12:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South Delano 8U White
Buffalo 8U
P169 12:00 PM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 2 (South) Wayzata 8U White
MVI 8U Gold
P0 1:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Small South MVI 8U White
Delano 8U White
Saturday, May 18, 2024
Game Time Location Team Score Team
P171 9:00 AM Big Lake - Liberty Elementary - Grass Field 1 Big Lake 8U
Becker 8U
P0 10:00 AM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 1 Chisago Lakes 8U
White Bear Lake 8U
P172 10:00 AM Big Lake - Liberty Elementary - Grass Field 1 Becker 8U
Sartell Sauk Rapids 8U
P0 11:00 AM Big Lake - Liberty Elementary - Grass Field 1 STMA 8U
Big Lake 8U
P173 11:00 AM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 1 Cambridge Isanti 8U
Chisago Lakes 8U
P175 12:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 1 White Bear Lake 8U
Forest Lake 8U
P176 12:00 PM Big Lake - Liberty Elementary - Grass Field 1 Sartell Sauk Rapids 8U
STMA 8U
P177 1:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 1 Centennial 8U
Cambridge Isanti 8U
P179 2:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Grass Field 1 Small 1 Forest Lake 8U
Centennial 8U
Sunday, May 19, 2024
Game Time Location Team Score Team
P180 10:00 AM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Small 1 Woodbury 8U
Hutchinson 8U
P0 11:00 AM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Small 1 Chisago Lakes 8U
Champlin Park 8U
P0 11:00 AM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Small 2 Elk River 8U
Buffalo 8U
P185 12:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Small 2 Hutchinson 8U
Elk River 8U
P186 12:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Small 1 Maple Grove 8U White
Chisago Lakes 8U
P182 1:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Small 1 Champlin Park 8U
Monticello 8U Black
P184 1:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Small 2 Buffalo 8U
Woodbury 8U
P0 2:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Small 1 Maple Grove 8U White
Rocori 8U
P187 2:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Small 2 Monticello 8U Red
Rogers 8U
P0 3:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Small 2 Rogers 8U
Monticello 8U Black
P192 3:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Small 1 Rocori 8U
Monticello 8U Red
Saturday, June 01, 2024
Game Time Location Team Score Team
P195 9:00 AM Chisago Lakes MS - Grass Field Small 1 Chisago Lakes 8U
Blaine 8U White
P194 10:00 AM Chisago Lakes MS - Grass Field Small 1 Blaine 8U White
White Bear Lake 8U
P196 11:00 AM Chisago Lakes MS - Grass Field Small 1 Blaine 8U Navy
Chisago Lakes 8U
P198 12:00 PM Chisago Lakes MS - Grass Field Small 1 White Bear Lake 8U
Blaine 8U Navy
Sunday, June 02, 2024
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM Rogers- Reservoir Fields - Field 3 B (Small Field East) Wayzata 8U Gold
Monticello 8U Red
P199 9:00 AM Rogers- Reservoir Fields - Field 1 A (Small Field West) Becker 8U
Chisago Lakes 8U
P200 9:00 AM Rogers- Reservoir Fields - Field 1 B (Small Field East) Monticello 8U Black
Wayzata 8U White
P201 9:00 AM Rogers- Reservoir Fields - Field 3 A (Small Field West) Maple Grove 8U Crimson
Buffalo 8U
P0 10:00 AM Spring Lake Park- Northpoint Elementary - Grass Field 1 Small North Maple Grove 8U Gold
MVI 8U Black
P204 10:00 AM Rogers- Reservoir Fields - Field 1 B (Small Field East) Wayzata 8U White
Becker 8U
P205 10:00 AM Rogers- Reservoir Fields - Field 3 A (Small Field West) Buffalo 8U
Rogers 8U
P206 10:00 AM Rogers- Reservoir Fields - Field 3 B (Small Field East) Monticello 8U Red
Sartell Sauk Rapids 8U
P208 10:00 AM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) Orono 8U Blue
Wayzata 8U Black
P209 10:00 AM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 2 (South) Armstrong Cooper Hopkins Park 8U
Delano 8U Orange
P213 10:00 AM Spring Lake Park- Northpoint Elementary - Grass Field 1 Small South Blaine 8U White
Centennial 8U
P0 11:00 AM Rogers- Reservoir Fields - Field 3 A (Small Field West) Rogers 8U
Maple Grove 8U Crimson
P203 11:00 AM Rogers- Reservoir Fields - Field 1 B (Small Field East) Chisago Lakes 8U
Monticello 8U Black
P211 11:00 AM Rogers- Reservoir Fields - Field 3 B (Small Field East) Sartell Sauk Rapids 8U
Wayzata 8U Gold
P212 11:00 AM Spring Lake Park- Northpoint Elementary - Grass Field 1 Small North MVI 8U White
Maple Grove 8U Gold
P214 11:00 AM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) Delano 8U Orange
Orono 8U Blue
P218 11:00 AM Spring Lake Park- Northpoint Elementary - Grass Field 1 Small South MVI 8U Gold
Blaine 8U White
P0 12:00 PM Spring Lake Park- Northpoint Elementary - Grass Field 1 Small North MVI 8U Black
Blaine 8U Navy
P219 12:00 PM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) Wayzata 8U Black
Armstrong Cooper Hopkins Park 8U
P221 12:00 PM Spring Lake Park- Northpoint Elementary - Grass Field 1 Small South Centennial 8U
MVI 8U Gold
P220 1:00 PM Spring Lake Park- Northpoint Elementary - Grass Field 1 Small North Blaine 8U Navy
MVI 8U White
P222 1:00 PM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) New Prague 8U
Wayzata 8U Blue
P223 2:00 PM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) Wayzata 8U Blue
Eden Prairie 8U
P224 3:00 PM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) Delano 8U White
New Prague 8U
P225 4:00 PM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) Eden Prairie 8U
Delano 8U White

Bracket

No Bracket Games for this Division