Lacrosse

Girls 8U

2024 GNLL Boys & Girls Spring Field League

Apr 13 - Jun 9, 2024
MN • WI
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

8U B1
Team W L T
GS
GA
Minnetonka 8U Black 0 0 0 0 0
Minnetonka 8U Blue 0 0 0 0 0
Valkyries 8U 0 0 0 0 0
St. Louis Park 8U 0 0 0 0 0
Wayzata 8U Gold 0 0 0 0 0
Wayzata 8U Blue 0 0 0 0 0
Delano 8U 0 0 0 0 0
Monticello 8U 0 0 0 0 0
White Bear Lake 8U Black 0 0 0 0 0
White Bear Lake 8U Orange 0 0 0 0 0
MVI 8U Green 0 0 0 0 0
MVI 8U Maroon 0 0 0 0 0
Orono 8U Blue 0 0 0 0 0
Orono 8U Red 0 0 0 0 0
ACYLA 8U 0 0 0 0 0
Chisago Lakes 8U 0 0 0 0 0
Forest Lake 8U 0 0 0 0 0
Mahtomedi 8U 0 0 0 0 0
Westonka 8U 0 0 0 0 0
Anoka 8U 0 0 0 0 0
Stillwater 8U Red 0 0 0 0 0
Stillwater 8U White 0 0 0 0 0
Duluth 8U 0 0 0 0 0
Minnetonka 8U White 0 0 0 0 0
Rochester 8U 0 0 0 0 0
Grand Rapids 8U 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Sunday, April 21, 2024
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM Stillwater Area High School - Field 1 Small Turf North Stillwater 8U Red
White Bear Lake 8U Black
P0 10:00 AM Stillwater Area High School - Field 1 Small Turf North White Bear Lake 8U Black
Orono 8U Blue
P0 11:00 AM Stillwater Area High School - Field 1 Small Turf North Orono 8U Red
Stillwater 8U Red
P0 12:00 PM Stillwater Area High School - Field 1 Small Turf North Orono 8U Blue
Stillwater 8U White
P0 1:00 PM Stillwater Area High School - Field 1 Small Turf North Rochester 8U
Orono 8U Red
P0 2:00 PM Stillwater Area High School - Field 1 Small Turf North Stillwater 8U White
Rochester 8U
Sunday, April 28, 2024
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 4 (10U) Monticello 8U
Anoka 8U
P0 12:00 PM Duluth Heritage Center Duluth 8U
Valkyries 8U
P0 1:00 PM Duluth Heritage Center Valkyries 8U
Grand Rapids 8U
P0 2:00 PM Duluth Heritage Center Grand Rapids 8U
Duluth 8U
Saturday, May 04, 2024
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 1 MVI 8U Green
Anoka 8U
P0 9:00 AM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 2 Stillwater 8U White
Forest Lake 8U
P0 9:00 AM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) St. Louis Park 8U
Wayzata 8U Blue
P0 10:00 AM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 1 Anoka 8U
Stillwater 8U Red
P0 10:00 AM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 2 Forest Lake 8U
MVI 8U Maroon
P0 10:00 AM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) Wayzata 8U Blue
Minnetonka 8U Blue
P0 11:00 AM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 1 Stillwater 8U Red
MVI 8U Green
P0 11:00 AM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 2 MVI 8U Maroon
Stillwater 8U White
P0 11:00 AM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) Minnetonka 8U Blue
St. Louis Park 8U
P0 12:00 PM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) Wayzata 8U Gold
Minnetonka 8U Black
P0 1:00 PM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) Minnetonka 8U White
Wayzata 8U Gold
P0 2:00 PM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) Minnetonka 8U Black
ACYLA 8U
P0 3:00 PM St. Louis Park- SLP Middle School Lamplighter Park - Grass Field Small 1 (North) ACYLA 8U
Minnetonka 8U White
Sunday, May 05, 2024
Game Time Location Team Score Team
P0 5:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas 1 (Far Side of Short Turf) White Bear Lake 8U Black
Orono 8U Blue
P0 5:30 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas 1 (Far Side of Short Turf) Monticello 8U
Orono 8U Red
P0 6:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas 1 (Far Side of Short Turf) Orono 8U Blue
Monticello 8U
P0 6:30 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas 1 (Far Side of Short Turf) Orono 8U Red
White Bear Lake 8U Black
Sunday, May 12, 2024
Game Time Location Team Score Team
P0 8:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 8U Blue
Minnetonka 8U Black
P0 9:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North St. Louis Park 8U
Wayzata 8U Blue
P0 10:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North Minnetonka 8U Black
St. Louis Park 8U
P0 11:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North MVI 8U Green
Minnetonka 8U Blue
P0 12:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Minnetonka 8U Blue
MVI 8U Maroon
P0 1:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Minnetonka 8U White
MVI 8U Green
P0 2:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North MVI 8U Maroon
Orono 8U Blue
P0 3:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Orono 8U Red
Minnetonka 8U White
P0 3:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas 1 (Far Side of Short Turf) Rochester 8U
Duluth 8U
P0 4:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Orono 8U Blue
Wayzata 8U Gold
P0 4:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas 1 (Far Side of Short Turf) Duluth 8U
White Bear Lake 8U Black
P0 5:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 8U Gold
Orono 8U Red
P0 5:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas 1 (Far Side of Short Turf) Valkyries 8U
Rochester 8U
P0 5:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas 2 (Middle Turf) Stillwater 8U Red
Duluth 8U
P0 5:30 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas 1 (Far Side of Short Turf) Forest Lake 8U
Valkyries 8U
P0 5:30 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas 2 (Middle Turf) Rochester 8U
Stillwater 8U White
P0 7:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas 1 (Far Side of Short Turf) Stillwater 8U White
Forest Lake 8U
P0 7:00 PM White Bear Lake North Campus - Louiricas 2 (Middle Turf) White Bear Lake 8U Black
Stillwater 8U Red
Saturday, May 18, 2024
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 1 Small Field North Anoka 8U
Forest Lake 8U
P0 9:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 1 Small Field South Stillwater 8U Red
ACYLA 8U
P0 10:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 1 Small Field North Forest Lake 8U
Chisago Lakes 8U
P0 10:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 1 Small Field South Stillwater 8U White
Anoka 8U
P0 11:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 1 Small Field North Chisago Lakes 8U
Stillwater 8U Red
P0 11:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 1 Small Field South ACYLA 8U
Valkyries 8U
P0 12:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 1 Small Field North Valkyries 8U
Stillwater 8U White
P0 6:30 PM Orono HS - Field 1 Orono 8U Blue
Monticello 8U
P0 7:00 PM Orono HS - Field 1 Monticello 8U
Delano 8U
P0 7:30 PM Orono HS - Field 1 Delano 8U
Orono 8U Blue

Bracket

No Bracket Games for this Division