Lacrosse

Girls 12U

2024 GNLL Boys & Girls Spring Field League

Apr 13 - Jun 9, 2024
MN • WI
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

12U A
Team W L T
GS
GA
Centennial 12U A 8 0 0 67 26
Minnetonka 12U White A 7 1 0 79 43
MVI 12U Green A 7 2 1 83 61
Stillwater 12U Black A 4 2 0 51 37
Wayzata 12U Blue A 5 5 0 78 69
12U B
Team W L T
GS
GA
Wayzata 12U Gold B 6 2 2 75 46
Stillwater 12U Red B 3 3 0 46 39
Centennial 12U B 3 4 1 41 62
MVI 12U Maroon B 1 8 1 30 93
Minnetonka 12U Blue B 1 7 0 44 71
12U B1
Team W L T
GS
GA
ACYLA 12U B1 6 1 1 65 42
Orono 12U Red B1 6 2 0 70 31
St. Louis Park 12U B1 6 2 0 71 36
Grand Rapids 12U B1 6 2 0 55 38
Valkyries 12U B1 5 2 0 52 32
Orono 12U Blue B1 6 3 0 65 51
Rosemount 12U B1 4 2 0 47 30
Rochester 12U B1 4 2 0 51 25
Anoka 12U B1 3 2 1 39 33
Maple Grove 12U B1 4 3 0 51 54
White Bear Lake 12U B1 4 3 1 58 58
Blaine 12U B1 3 3 0 36 41
Delano 12U B1 3 5 0 54 58
Elk River 12U Red B1 2 4 0 32 31
Elk River 12U White B1 2 4 0 33 39
Buffalo 12U B1 1 8 1 47 78
Duluth 12U B1 1 8 0 49 88
Owatonna 12U B1 0 7 1 17 73
Andover 12U B1 0 6 0 26 70
STMA 12U B1 0 8 0 31 88

Schedule

Filter by:

Saturday, April 13, 2024
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Delano High School-Turf - Turf 2 (Tiger Stadium) 12/14U Delano 12U B1
4 12 Orono 12U Red B1
P2 10:00 AM Delano High School-Turf - Turf 2 (Tiger Stadium) 12/14U Orono 12U Red B1
7 8 Blaine 12U B1
P3 11:00 AM Delano High School-Turf - Turf 2 (Tiger Stadium) 12/14U Buffalo 12U B1
2 10 Delano 12U B1
P0 12:00 PM Delano High School-Turf - Turf 2 (Tiger Stadium) 12/14U Blaine 12U B1
8 6 Orono 12U Blue B1
P5 12:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Wayzata 12U Gold B
5 5 Anoka 12U B1
P0 1:00 PM Delano High School-Turf - Turf 2 (Tiger Stadium) 12/14U ACYLA 12U B1
5 2 Buffalo 12U B1
P7 1:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Grand Rapids 12U B1
7 4 Wayzata 12U Gold B
P6 2:00 PM Delano High School-Turf - Turf 2 (Tiger Stadium) 12/14U Orono 12U Blue B1
7 5 ACYLA 12U B1
P9 2:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Anoka 12U B1
6 7 Grand Rapids 12U B1
Sunday, April 14, 2024
Game Time Location Team Score Team
P11 12:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Minnetonka 12U White A
9 7 Wayzata 12U Blue A
P12 1:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Wayzata 12U Blue A
5 6 MVI 12U Green A
P13 2:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf MVI 12U Green A
6 10 Minnetonka 12U White A
P14 3:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Grand Rapids 12U B1
10 2 Minnetonka 12U Blue B
P15 4:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf MVI 12U Maroon B
2 9 Grand Rapids 12U B1
P16 5:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Minnetonka 12U Blue B
5 7 MVI 12U Maroon B
Saturday, April 20, 2024
Game Time Location Team Score Team
P17 9:00 AM Delano High School-Turf - Turf 2 (Tiger Stadium) 12/14U Delano 12U B1
5 6 Orono 12U Blue B1
P18 10:00 AM Delano High School-Turf - Turf 2 (Tiger Stadium) 12/14U Orono 12U Blue B1
3 11 MVI 12U Green A
P19 11:00 AM Delano High School-Turf - Turf 2 (Tiger Stadium) 12/14U MVI 12U Maroon B
4 9 Delano 12U B1
P20 12:00 PM Delano High School-Turf - Turf 2 (Tiger Stadium) 12/14U MVI 12U Green A
6 3 Orono 12U Red B1
P21 1:00 PM Delano High School-Turf - Turf 2 (Tiger Stadium) 12/14U Orono 12U Red B1
8 0 MVI 12U Maroon B
P22 2:00 PM St. Louis Park HS - Stadium Turf St. Louis Park 12U B1
7 8 Wayzata 12U Blue A
P23 3:00 PM St. Louis Park HS - Stadium Turf Wayzata 12U Blue A
11 2 Owatonna 12U B1
P24 4:00 PM St. Louis Park HS - Stadium Turf Owatonna 12U B1
2 11 St. Louis Park 12U B1
Sunday, April 21, 2024
Game Time Location Team Score Team
P25 9:00 AM Anoka HS - Front Field 1 Elk River 12U Red B1
2 7 Rochester 12U B1
P26 9:00 AM Stillwater Area High School - Field 2 Stillwater 12U Black A
5 8 Centennial 12U A
P31 9:00 AM Anoka HS - Front Field 2 Duluth 12U B1
8 2 Andover 12U B1
P27 10:00 AM Anoka HS - Front Field 1 Rochester 12U B1
8 3 Valkyries 12U B1
P28 10:00 AM Anoka HS - Front Field 2 Elk River 12U White B1
9 1 Duluth 12U B1
P29 10:00 AM Stillwater Area High School - Field 2 Centennial 12U A
9 3 White Bear Lake 12U B1
P0 11:00 AM Anoka HS - Front Field 2 Andover 12U B1
5 13 Anoka 12U B1
P30 11:00 AM Anoka HS - Front Field 1 Valkyries 12U B1
5 3 Elk River 12U Red B1
P32 11:00 AM Stillwater Area High School - Field 2 Centennial 12U B
1 9 Stillwater 12U Black A
P33 12:00 PM Anoka HS - Front Field 2 Anoka 12U B1
6 5 Elk River 12U White B1
P34 12:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Wayzata 12U Gold B
8 2 Buffalo 12U B1
P35 12:00 PM Stillwater Area High School - Field 2 White Bear Lake 12U B1
8 6 Stillwater 12U Red B
P36 1:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Maple Grove 12U B1
1 8 Wayzata 12U Gold B
P37 1:00 PM Stillwater Area High School - Field 2 Stillwater 12U Red B
8 4 Centennial 12U B
P38 2:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Buffalo 12U B1
3 12 Minnetonka 12U White A
P39 3:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf STMA 12U B1
5 11 Maple Grove 12U B1
P40 4:00 PM Buffalo HS-Stadium - Field West Turf Minnetonka 12U White A
13 3 STMA 12U B1
Saturday, April 27, 2024
Game Time Location Team Score Team
P41 9:00 AM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - Grass Field 2 (East) Elk River 12U Red B1
11 3 Andover 12U B1
P42 9:00 AM Plymouth Elm Creek Playfields - Elm Creek C Wayzata 12U Blue A
5 8 White Bear Lake 12U B1
P43 10:00 AM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - Grass Field 2 (East) Andover 12U B1
5 15 Buffalo 12U B1
P44 10:00 AM Plymouth Elm Creek Playfields - Elm Creek C Stillwater 12U Black A
14 11 Wayzata 12U Blue A
P45 11:00 AM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - Grass Field 2 (East) Orono 12U Blue B1
7 3 Elk River 12U Red B1
P46 11:00 AM Plymouth Elm Creek Playfields - Elm Creek C White Bear Lake 12U B1
8 11 MVI 12U Green A
P47 12:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - Grass Field 2 (East) Buffalo 12U B1
4 9 Elk River 12U White B1
P49 12:00 PM Plymouth Elm Creek Playfields - Elm Creek C MVI 12U Green A
5 9 Stillwater 12U Black A
P55 12:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Minnetonka 12U Blue B
6 9 St. Louis Park 12U B1
P50 1:00 PM Elk River- Oak Knoll Athletic Complex - Grass Field 2 (East) Elk River 12U White B1
3 11 Orono 12U Blue B1
P52 1:00 PM Plymouth Elm Creek Playfields - Elm Creek C MVI 12U Maroon B
4 13 Wayzata 12U Gold B
P57 1:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf St. Louis Park 12U B1
9 1 STMA 12U B1
P54 2:00 PM Plymouth Elm Creek Playfields - Elm Creek C Stillwater 12U Red B
11 3 MVI 12U Maroon B
P58 2:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf STMA 12U B1
7 10 Minnetonka 12U Blue B
P48 3:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Minnetonka 12U White A
11 7 Delano 12U B1
P56 3:00 PM Plymouth Elm Creek Playfields - Elm Creek C Wayzata 12U Gold B
8 7 Stillwater 12U Red B
P51 4:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Delano 12U B1
6 8 Maple Grove 12U B1
P53 5:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Maple Grove 12U B1
5 14 Minnetonka 12U White A
Sunday, April 28, 2024
Game Time Location Team Score Team
P60 8:00 AM Irondale High School - Stadium MVI 12U Green A
9 5 Blaine 12U B1
P59 9:00 AM Duluth-Denfeld HS - Turf Duluth 12U B1
4 10 Valkyries 12U B1
P62 9:00 AM Irondale High School - Stadium Blaine 12U B1
2 11 Centennial 12U A
P61 10:00 AM Duluth-Denfeld HS - Turf Valkyries 12U B1
5 6 Grand Rapids 12U B1
P64 10:00 AM Irondale High School - Stadium Rosemount 12U B1
5 11 MVI 12U Green A
P63 11:00 AM Duluth-Denfeld HS - Turf ACYLA 12U B1
12 8 Duluth 12U B1
P66 11:00 AM Irondale High School - Stadium Centennial 12U A
5 3 Rosemount 12U B1
P65 12:00 PM Duluth-Denfeld HS - Turf Grand Rapids 12U B1
3 5 ACYLA 12U B1
P67 12:00 PM Irondale High School - Stadium Owatonna 12U B1
4 6 Centennial 12U B
P68 1:00 PM Irondale High School - Stadium Orono 12U Red B1
10 1 Owatonna 12U B1
P69 2:00 PM Irondale High School - Stadium Centennial 12U B
9 8 Rochester 12U B1
P70 3:00 PM Irondale High School - Stadium MVI 12U Maroon B
2 12 Orono 12U Red B1
P71 4:00 PM Irondale High School - Stadium Rochester 12U B1
11 2 MVI 12U Maroon B
Saturday, May 04, 2024
Game Time Location Team Score Team
P72 9:00 AM Grand Rapids - Noble Hall Stadium - Stadium Turf Grand Rapids 12U B1
11 8 Duluth 12U B1
P73 10:00 AM Grand Rapids - Noble Hall Stadium - Stadium Turf Duluth 12U B1
7 10 Wayzata 12U Blue A
P74 11:00 AM Grand Rapids - Noble Hall Stadium - Stadium Turf Wayzata 12U Blue A
6 2 Grand Rapids 12U B1
P75 1:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Blaine 12U B1
2 5 Minnetonka 12U White A
P76 2:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Minnetonka 12U White A
5 10 Centennial 12U A
P77 3:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Centennial 12U B
3 11 Blaine 12U B1
P78 4:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Centennial 12U A
9 1 Anoka 12U B1
P80 5:00 PM Lexington Athletic Complex - Blaine-Field 1 Anoka 12U B1
8 2 Centennial 12U B
Sunday, May 05, 2024
Game Time Location Team Score Team
P84 9:00 AM White Bear Lake North Campus - North Stadium White Bear Lake 12U B1
8 8 MVI 12U Green A
P85 10:00 AM White Bear Lake North Campus - North Stadium MVI 12U Green A
10 5 Stillwater 12U Black A
P86 11:00 AM 218 - Egerdahl Turf Field Valkyries 12U B1
10 3 Duluth 12U B1
P87 11:00 AM White Bear Lake North Campus - North Stadium Elk River 12U White B1
5 8 White Bear Lake 12U B1
P88 12:00 PM White Bear Lake North Campus - North Stadium Stillwater 12U Black A
9 2 Elk River 12U White B1
P89 1:00 PM White Bear Lake North Campus - North Stadium Elk River 12U Red B1
9 1 Owatonna 12U B1
P90 2:00 PM White Bear Lake North Campus - North Stadium Wayzata 12U Gold B
8 4 Elk River 12U Red B1
P79 3:00 PM St. Louis Park HS - Stadium Turf St. Louis Park 12U B1
8 4 Delano 12U B1
P91 3:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) STMA 12U B1
4 12 Orono 12U Blue B1
P92 3:00 PM White Bear Lake North Campus - North Stadium Owatonna 12U B1
5 5 MVI 12U Maroon B
P81 4:00 PM St. Louis Park HS - Stadium Turf Delano 12U B1
9 7 Minnetonka 12U Blue B
P94 4:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Orono 12U Blue B1
5 3 Buffalo 12U B1
P95 4:00 PM White Bear Lake North Campus - North Stadium MVI 12U Maroon B
1 10 Wayzata 12U Gold B
P93 4:30 PM Rosemount-Flint Hills Recreation Complex - Grass Field 1 Rosemount 12U B1
12 5 Andover 12U B1
P82 5:00 PM St. Louis Park HS - Stadium Turf ACYLA 12U B1
9 8 St. Louis Park 12U B1
P96 5:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Orono 12U Red B1
11 5 STMA 12U B1
P0 5:30 PM Rosemount-Flint Hills Recreation Complex - Grass Field 1 Andover 12U B1
6 11 Stillwater 12U Red B
P83 6:00 PM St. Louis Park HS - Stadium Turf Minnetonka 12U Blue B
3 11 ACYLA 12U B1
P98 6:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Buffalo 12U B1
5 7 Orono 12U Red B1
P0 6:30 PM Rosemount-Flint Hills Recreation Complex - Grass Field 1 Stillwater 12U Red B
3 10 Rosemount 12U B1
Saturday, May 11, 2024
Game Time Location Team Score Team
P99 10:00 AM Rochester - Kellogg Middle School Rosemount 12U B1
7 6 Rochester 12U B1
P100 11:00 AM Rochester - Kellogg Middle School Rochester 12U B1
11 2 Owatonna 12U B1
P101 12:00 PM Rochester - Kellogg Middle School Owatonna 12U B1
0 10 Rosemount 12U B1
*
Sunday, May 12, 2024
Game Time Location Team Score Team
P102 9:00 AM White Bear Lake North Campus - North Stadium White Bear Lake 12U B1
2 7 Centennial 12U A
P103 10:00 AM Hidden Valley Park ACYLA 12U B1
11 4 STMA 12U B1
P104 10:00 AM White Bear Lake North Campus - North Stadium Centennial 12U A
8 5 Wayzata 12U Blue A
P105 11:00 AM Hidden Valley Park STMA 12U B1
2 11 St. Louis Park 12U B1
P106 11:00 AM White Bear Lake North Campus - North Stadium Duluth 12U B1
7 13 White Bear Lake 12U B1
P107 12:00 PM Hidden Valley Park Wayzata 12U Gold B
7 7 ACYLA 12U B1
P108 12:00 PM White Bear Lake North Campus - North Stadium Wayzata 12U Blue A
10 6 Maple Grove 12U B1
P109 1:00 PM Hidden Valley Park St. Louis Park 12U B1
8 4 Wayzata 12U Gold B
P110 1:00 PM White Bear Lake North Campus - North Stadium Maple Grove 12U B1
11 3 Duluth 12U B1
P111 2:00 PM White Bear Lake North Campus - North Stadium Buffalo 12U B1
4 10 Valkyries 12U B1
P112 3:00 PM White Bear Lake North Campus - North Stadium Valkyries 12U B1
9 4 Minnetonka 12U Blue B
P0 4:00 PM White Bear Lake North Campus - North Stadium Centennial 12U B
7 7 Buffalo 12U B1
P0 5:00 PM White Bear Lake North Campus - North Stadium Minnetonka 12U Blue B
7 9 Centennial 12U B
Saturday, May 18, 2024
Game Time Location Team Score Team
P113 2:00 PM Orono HS - Stadium Turf Orono 12U Blue B1
8 9 Maple Grove 12U B1
P114 3:00 PM Orono HS - Stadium Turf Maple Grove 12U B1
Andover 12U B1
P115 4:00 PM Orono HS - Stadium Turf White Bear Lake 12U B1
Orono 12U Blue B1
P116 5:00 PM Orono HS - Stadium Turf Andover 12U B1
Orono 12U Red B1
P0 6:00 PM Orono HS - Stadium Turf Orono 12U Red B1
White Bear Lake 12U B1
Sunday, May 19, 2024
Game Time Location Team Score Team
P117 9:00 AM Lexington Athletic Complex - Centennial- Field 3 (Girls) Centennial 12U A
Blaine 12U B1
P118 10:00 AM Lexington Athletic Complex - Centennial- Field 3 (Girls) Blaine 12U B1
Rosemount 12U B1
P119 11:00 AM Lexington Athletic Complex - Centennial- Field 3 (Girls) Rosemount 12U B1
Centennial 12U A
P120 12:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial- Field 3 (Girls) Centennial 12U B
Valkyries 12U B1
P122 12:00 PM Owatonna Lincoln Elementary Owatonna 12U B1
Stillwater 12U Black A
P121 1:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial- Field 3 (Girls) Valkyries 12U B1
Anoka 12U B1
P124 1:00 PM Owatonna Lincoln Elementary Stillwater 12U Black A
Rochester 12U B1
P123 2:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial- Field 3 (Girls) Anoka 12U B1
Centennial 12U B
P125 2:00 PM Owatonna Lincoln Elementary Stillwater 12U Red B
Owatonna 12U B1
P126 3:00 PM Owatonna Lincoln Elementary Rochester 12U B1
Stillwater 12U Red B

Bracket

No Bracket Games for this Division