Lacrosse

Girls 14U

2024 GNLL Boys & Girls Spring Field League

Apr 13 - Jun 9, 2024
MN • WI
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

14U A
Team W L T
GS
GA
Stillwater 14U Black 8 0 0 73 13
Minnetonka 14U White A 6 2 0 87 31
Blaine 14U A 5 3 0 66 48
14U B1
Team W L T
GS
GA
Wayzata 14U B1 10 0 0 96 32
Minnetonka 14U Blue B 7 1 0 66 38
Grand Rapids 14U B1 6 1 1 65 45
Stillwater 14U Red 6 2 0 72 50
Centennial 14U B1 6 2 1 74 49
Andover 14U B1 3 1 2 38 28
Hudson 14U B1 5 3 0 76 51
Valkyries 14U B1 5 3 2 53 55
Monticello 14U B1 5 5 0 55 45
Orono 14U B1 5 5 0 61 59
Delano 14U B1 5 5 0 57 70
Hutchinson 14U B1 5 5 0 72 82
Duluth 14U B1 4 6 0 68 70
St. Louis Park MS 14U B1 2 3 0 32 34
Becker 14U B1 4 7 0 76 81
MVI 14U B1 3 6 1 67 93
Anoka 14U B1 3 7 0 54 84
Woodbury 14U B1 1 5 0 7 45
Breck 14U B1 1 7 0 19 64
Forest Lake 14U B1 1 7 0 47 86
Superior 14U B1 0 6 1 29 60
Moorhead 14U B1 0 6 0 18 58
Minneapolis 14U B1 0 8 0 12 69

Schedule

Filter by:

Saturday, April 13, 2024
Game Time Location Team Score Team
P1 12:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Delano 14U B1
0 8 Wayzata 14U B1
P2 1:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Wayzata 14U B1
11 4 Minnetonka 14U Blue B
P3 2:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Orono 14U B1
2 10 Delano 14U B1
P4 3:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Minnetonka 14U Blue B
9 3 Becker 14U B1
P5 4:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Becker 14U B1
5 6 Orono 14U B1
Sunday, April 14, 2024
Game Time Location Team Score Team
P6 9:00 AM Stillwater Area High School - Field 2 MVI 14U B1
9 11 Stillwater 14U Red
P7 10:00 AM Stillwater Area High School - Field 2 Superior 14U B1
7 7 MVI 14U B1
P8 11:00 AM Stillwater Area High School - Field 2 Stillwater 14U Red
5 3 Grand Rapids 14U B1
P9 12:00 PM Stillwater Area High School - Field 2 Grand Rapids 14U B1
7 5 Superior 14U B1
P11 1:00 PM Stillwater Area High School - Field 2 Stillwater 14U Black
9 2 Hudson 14U B1
P12 2:00 PM Stillwater Area High School - Field 2 Hudson 14U B1
5 12 Blaine 14U A
P13 3:00 PM Stillwater Area High School - Field 2 Blaine 14U A
0 10 Stillwater 14U Black
*
Saturday, April 20, 2024
Game Time Location Team Score Team
P14 9:00 AM Hudson High School Hudson 14U B1
14 6 Forest Lake 14U B1
P15 10:00 AM Hudson High School Forest Lake 14U B1
4 7 Breck 14U B1
P16 11:00 AM Hudson High School Wayzata 14U B1
7 5 Hudson 14U B1
P18 12:00 PM Hudson High School Breck 14U B1
0 10 Wayzata 14U B1
*
P17 2:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Monticello 14U B1
3 4 Delano 14U B1
P20 2:00 PM Benilde-Stadium Turf - Turf Minneapolis 14U B1
2 13 Becker 14U B1
P23 2:00 PM Delano High School-Turf - Turf 2 (Tiger Stadium) 12/14U Hutchinson 14U B1
3 13 Minnetonka 14U White A
P19 3:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Delano 14U B1
10 6 Hutchinson 14U B1
P22 3:00 PM Benilde-Stadium Turf - Turf Orono 14U B1
10 4 Minneapolis 14U B1
P21 4:00 PM Delano High School-Turf - Turf 1 Minnetonka 14U White A
10 0 Monticello 14U B1
P24 4:00 PM Benilde-Stadium Turf - Turf Becker 14U B1
10 6 MVI 14U B1
P25 5:00 PM Benilde-Stadium Turf - Turf MVI 14U B1
4 10 Orono 14U B1
Sunday, April 21, 2024
Game Time Location Team Score Team
P29 12:00 PM Anoka HS - Front Field 1 Valkyries 14U B1
4 4 Andover 14U B1
P27 1:00 PM Anoka HS - Front Field 1 Duluth 14U B1
10 4 Anoka 14U B1
P28 1:00 PM Anoka HS - Front Field 2 Andover 14U B1
6 7 Centennial 14U B1
P26 2:00 PM Anoka HS - Front Field 1 Anoka 14U B1
2 6 Valkyries 14U B1
P30 3:00 PM Anoka HS - Front Field 1 Centennial 14U B1
9 1 Duluth 14U B1
Saturday, April 27, 2024
Game Time Location Team Score Team
P31 1:00 PM Breck High School Breck 14U B1
2 10 Blaine 14U A
P32 2:00 PM Breck High School Blaine 14U A
10 0 Minneapolis 14U B1
*
P33 3:00 PM Breck High School Hudson 14U B1
11 1 Breck 14U B1
*
P34 4:00 PM Breck High School Minneapolis 14U B1
2 10 St. Louis Park MS 14U B1
P35 4:00 PM Plymouth Elm Creek Playfields - Elm Creek C Moorhead 14U B1
6 10 Orono 14U B1
P36 5:00 PM Breck High School St. Louis Park MS 14U B1
5 11 Hudson 14U B1
P37 5:00 PM Plymouth Elm Creek Playfields - Elm Creek C Orono 14U B1
0 1 Wayzata 14U B1
Forfeit
P38 6:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Minnetonka 14U White A
8 10 Stillwater 14U Black
P39 6:00 PM Plymouth Elm Creek Playfields - Elm Creek C Wayzata 14U B1
11 1 Moorhead 14U B1
*
P40 7:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Stillwater 14U Black
11 1 MVI 14U B1
*
P41 8:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf MVI 14U B1
0 10 Minnetonka 14U White A
*
Sunday, April 28, 2024
Game Time Location Team Score Team
P42 9:00 AM Minnetonka- Badger Park - Turf Minnetonka 14U Blue B
11 1 Minneapolis 14U B1
*Forfeit
P43 9:00 AM Mounds View HS - Stadium MVI 14U B1
7 11 Centennial 14U B1
P51 9:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Becker 14U B1
6 10 Delano 14U B1
P44 10:00 AM Minnetonka- Badger Park - Turf Minneapolis 14U B1
3 13 Stillwater 14U Red
*
P45 10:00 AM Mounds View HS - Stadium Centennial 14U B1
15 5 Forest Lake 14U B1
P55 10:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Delano 14U B1
4 9 Andover 14U B1
P47 11:00 AM Minnetonka- Badger Park - Turf Stillwater 14U Red
4 8 Minnetonka 14U Blue B
P48 11:00 AM Mounds View HS - Stadium Anoka 14U B1
8 12 MVI 14U B1
P59 11:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Andover 14U B1
8 3 Becker 14U B1
P50 12:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Monticello 14U B1
10 1 Moorhead 14U B1
P52 12:00 PM Mounds View HS - Stadium Forest Lake 14U B1
1 11 Minnetonka 14U White A
*
P46 1:00 PM Duluth-Denfeld HS - Turf Duluth 14U B1
5 7 Valkyries 14U B1
P54 1:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Moorhead 14U B1
5 9 Hutchinson 14U B1
P56 1:00 PM Mounds View HS - Stadium Minnetonka 14U White A
13 3 Anoka 14U B1
*
P53 2:00 PM Duluth-Denfeld HS - Turf Grand Rapids 14U B1
10 8 Duluth 14U B1
P58 2:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 (Girls) Hutchinson 14U B1
1 7 Monticello 14U B1
P49 3:00 PM Duluth-Denfeld HS - Turf Valkyries 14U B1
4 1 Superior 14U B1
P57 4:00 PM Duluth-Denfeld HS - Turf Superior 14U B1
2 10 Grand Rapids 14U B1
Saturday, May 04, 2024
Game Time Location Team Score Team
P60 12:00 PM Grand Rapids - Noble Hall Stadium - Stadium Turf Grand Rapids 14U B1
7 6 Duluth 14U B1
P61 1:00 PM Grand Rapids - Noble Hall Stadium - Stadium Turf Duluth 14U B1
10 9 Superior 14U B1
P62 2:00 PM Grand Rapids - Noble Hall Stadium - Stadium Turf Superior 14U B1
5 12 Grand Rapids 14U B1
P63 5:00 PM St. Louis Park HS - Stadium Turf St. Louis Park MS 14U B1
4 9 Stillwater 14U Red
P64 6:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Stadium Turf Minneapolis 14U B1
0 1 Woodbury 14U B1
Forfeit
P65 6:00 PM St. Louis Park HS - Stadium Turf Stillwater 14U Red
7 2 Breck 14U B1
P66 7:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Stadium Turf Woodbury 14U B1
0 10 Stillwater 14U Black
P67 7:00 PM St. Louis Park HS - Stadium Turf Breck 14U B1
2 6 St. Louis Park MS 14U B1
P68 8:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Stadium Turf Stillwater 14U Black
1 0 Minneapolis 14U B1
Forfeit
Sunday, May 05, 2024
Game Time Location Team Score Team
P69 9:00 AM Minnetonka- Badger Park - Turf Minnetonka 14U Blue B
10 5 Delano 14U B1
P70 10:00 AM Minnetonka- Badger Park - Turf Delano 14U B1
5 4 Monticello 14U B1
P71 11:00 AM Minnetonka- Badger Park - Turf Monticello 14U B1
4 9 Minnetonka 14U Blue B
P72 12:00 PM 218 - Egerdahl Turf Field Valkyries 14U B1
3 9 Duluth 14U B1
P73 12:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Orono 14U B1
6 9 Becker 14U B1
P74 1:00 PM 218 - Egerdahl Turf Field Duluth 14U B1
7 9 Grand Rapids 14U B1
P75 1:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Becker 14U B1
9 12 Hutchinson 14U B1
P76 1:00 PM White Bear Lake North Campus - West Practice Field MVI 14U B1
11 6 Forest Lake 14U B1
P77 2:00 PM 218 - Egerdahl Turf Field Grand Rapids 14U B1
7 7 Valkyries 14U B1
P78 2:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Hutchinson 14U B1
5 9 Orono 14U B1
P79 2:00 PM White Bear Lake North Campus - West Practice Field Forest Lake 14U B1
7 8 Anoka 14U B1
P80 3:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Minnetonka 14U White A
8 10 Wayzata 14U B1
P81 3:00 PM White Bear Lake North Campus - West Practice Field Centennial 14U B1
9 10 MVI 14U B1
P82 4:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Wayzata 14U B1
12 8 Blaine 14U A
P83 4:00 PM White Bear Lake North Campus - West Practice Field Anoka 14U B1
4 14 Hudson 14U B1
*
P0 5:00 PM White Bear Lake North Campus - West Practice Field Hudson 14U B1
Centennial 14U B1
P84 5:00 PM Minnetonka- Badger Park - Turf Blaine 14U A
4 14 Minnetonka 14U White A
*
Saturday, May 11, 2024
Game Time Location Team Score Team
P85 9:00 AM Andover Sunshine Park - Field 1 Andover 14U B1
6 5 Anoka 14U B1
P86 10:00 AM Andover Sunshine Park - Field 1 Anoka 14U B1
3 7 Centennial 14U B1
P87 10:00 AM Becker High School - Turf Becker 14U B1
5 10 Monticello 14U B1
P88 11:00 AM Andover Sunshine Park - Field 1 Centennial 14U B1
5 5 Andover 14U B1
P89 11:00 AM Becker High School - Turf Monticello 14U B1
7 9 Valkyries 14U B1
P90 12:00 PM Becker High School - Turf Moorhead 14U B1
5 9 Becker 14U B1
P0 1:00 PM Becker High School - Turf Valkyries 14U B1
9 0 Moorhead 14U B1
P92 3:00 PM St. Louis Park HS - Stadium Turf Orono 14U B1
3 5 Minnetonka 14U Blue B
P93 4:00 PM St. Louis Park HS - Stadium Turf Minnetonka 14U Blue B
10 7 St. Louis Park MS 14U B1
P91 5:00 PM St. Louis Park HS - Stadium Turf St. Louis Park MS 14U B1
Orono 14U B1
Sunday, May 12, 2024
Game Time Location Team Score Team
P94 9:00 AM Forest Lake- Fenway Fields - Grass Field 1 Forest Lake 14U B1
11 4 Woodbury 14U B1
P95 10:00 AM Forest Lake- Fenway Fields - Grass Field 1 Duluth 14U B1
2 12 Stillwater 14U Black
*
P96 11:00 AM Forest Lake- Fenway Fields - Grass Field 1 Woodbury 14U B1
0 10 Duluth 14U B1
*
P97 12:00 PM Forest Lake- Fenway Fields - Grass Field 1 Stillwater 14U Black
10 0 Superior 14U B1
P98 1:00 PM Forest Lake- Fenway Fields - Grass Field 1 Superior 14U B1
Hudson 14U B1
P101 1:00 PM Hutchinson MS - Grass Field 1 Hutchinson 14U B1
5 15 Wayzata 14U B1
*
P99 2:00 PM Forest Lake- Fenway Fields - Grass Field 1 Stillwater 14U Red
16 7 Forest Lake 14U B1
P102 2:00 PM Hutchinson MS - Grass Field 1 Wayzata 14U B1
11 1 Delano 14U B1
*
P100 3:00 PM Forest Lake- Fenway Fields - Grass Field 1 Hudson 14U B1
14 7 Stillwater 14U Red
P103 3:00 PM Hutchinson MS - Grass Field 1 Delano 14U B1
8 11 Hutchinson 14U B1
Saturday, May 18, 2024
Game Time Location Team Score Team
P104 10:00 AM Breck High School Breck 14U B1
4 9 Hutchinson 14U B1
P106 11:00 AM Breck High School Monticello 14U B1
7 1 Breck 14U B1
P107 12:00 PM Breck High School Hutchinson 14U B1
11 2 Woodbury 14U B1
P108 1:00 PM Breck High School Woodbury 14U B1
0 3 Monticello 14U B1
Sunday, May 19, 2024
Game Time Location Team Score Team
P110 12:30 PM Orono HS - Stadium Turf Orono 14U B1
Andover 14U B1
P112 1:30 PM Orono HS - Stadium Turf Andover 14U B1
Becker 14U B1
P114 2:30 PM Orono HS - Stadium Turf Anoka 14U B1
10 5 Orono 14U B1
P109 3:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial- Field 3 (Girls) Centennial 14U B1
8 2 Valkyries 14U B1
P116 3:30 PM Orono HS - Stadium Turf Becker 14U B1
4 7 Anoka 14U B1
P111 4:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial- Field 3 (Girls) Valkyries 14U B1
2 12 Blaine 14U A
*
P113 5:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial- Field 3 (Girls) Blaine 14U A
10 3 Centennial 14U B1

Bracket

No Bracket Games for this Division