Basketball

Boys - 8th

Zero Gravity Rumble for the Ring North

Apr 20 - 21, 2024
Concord, NH • Hampton, NH
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
Rivals Elite - McDonald

Boys - 8th Champion

Sat Apr 20, 2024 - Sun Apr 21, 2024

Pool Standings

International Black
Team W L
PD
PS
PA
Team NSSA Grey - Isaac 3 0 9 118 109
One Dream White - Baylee 2 1 19 117 94
BB Elite* 1 2 -7 113 124
Pure Hart 1 2 -6 105 111
NE Storm Red - Stevens 0 3 -23 102 125
International White
Team W L
PD
PS
PA
Rivals Elite - McDonald 3 0 41 173 117
Arsenal Rivera/Vega 2 1 26 180 149
NE Gladiators - Xavier/Frank 2 1 33 176 130
Mass Warriors - White 1 2 -24 110 152
Run the Citi - Jeremy 1 2 -33 101 137
Mass Guardians 0 3 -43 108 163
National Maroon
Team W L
PD
PS
PA
Mass Warriors - Blue 3 0 44 166 95
One Dream Black - Dorman 3 0 42 173 106
Blue Wave Elite 7th - Dylan 2 1 16 182 136
Run the Citi - Randy 1 2 10 145 116
Springfield Ballers - Devin 0 3 -52 120 191
NE Hoops - Alex 0 3 -60 65 207
National Red
Team W L
PD
PS
PA
TNE Boston Academy 7th 3 0 29 133 102
Blue Wave Elite - Dylan 2 1 37 139 81
One Dream Blue - Baylee 1 2 -24 106 135
NE Storm Maine - Estevan 0 3 -42 108 168

Schedule

Filter by:

Saturday, April 20, 2024
Game Time Location Team Score Team
P2 8:00 AM Capital City Sports - Court 2 Blue Wave Elite 7th - Dylan
74 18 NE Hoops - Alex
P3 8:00 AM The Rim Sports Complex - Court 1 NE Storm Red - Stevens
35 50 BB Elite
P1 9:00 AM Capital City Sports - Court 2 Blue Wave Elite 7th - Dylan
66 50 Springfield Ballers - Devin
P6 9:00 AM The Rim Sports Complex - Court 1 NE Storm Red - Stevens
39 42 One Dream White - Baylee
P7 9:00 AM Capital City Sports - Court 3 One Dream Black - Dorman
36 34 Run the Citi - Randy
P7 9:00 AM Capital City Sports - Court 5 Arsenal Rivera/Vega
61 62 Rivals Elite - McDonald
P4 10:00 AM Capital City Sports - Court 5 Mass Warriors - Blue
62 15 NE Hoops - Alex
P8 10:00 AM Capital City Sports - Court 2 Run the Citi - Jeremy
32 48 Mass Warriors - White
P1 11:00 AM Capital City Sports - Court 1 Arsenal Rivera/Vega
59 34 Mass Warriors - White
P3 11:00 AM Capital City Sports - Court 4 Run the Citi - Jeremy
28 51 NE Gladiators - Xavier/Frank
P45 11:00 AM Capital City Sports - Court 3 Springfield Ballers - Devin
30 69 One Dream Black - Dorman
P2 12:00 PM Capital City Sports - Court 5 Rivals Elite - McDonald
50 28 Mass Guardians
P5 12:00 PM The Sports Barn - Court 2 BB Elite
42 44 Team NSSA Grey - Isaac
P8 12:00 PM Capital City Sports - Court 1 Run the Citi - Randy
40 48 Mass Warriors - Blue
P9 1:00 PM Capital City Sports - Court 1 NE Gladiators - Xavier/Frank
72 42 Mass Guardians
P45 1:00 PM The Sports Barn - Court 2 One Dream White - Baylee
30 34 Pure Hart
P4 2:00 PM The Sports Barn - Court 2 Pure Hart
39 41 Team NSSA Grey - Isaac
P2 6:00 PM The Sports Barn - Court 4 TNE Boston Academy 7th
57 35 NE Storm Maine - Estevan
P4 7:00 PM The Sports Barn - Court 2 One Dream Blue - Baylee
36 42 TNE Boston Academy 7th
P3 8:00 PM The Sports Barn - Court 4 NE Storm Maine - Estevan
26 62 Blue Wave Elite - Dylan
P1 9:00 PM The Sports Barn - Court 4 Blue Wave Elite - Dylan
46 21 One Dream Blue - Baylee
Sunday, April 21, 2024
Game Time Location Team Score Team
P4 8:00 AM Capital City Sports - Court 2 NE Gladiators - Xavier/Frank
53 60 Arsenal Rivera/Vega
P6 8:00 AM Capital City Sports - Court 3 NE Hoops - Alex
32 71 Run the Citi - Randy
P3 9:00 AM Capital City Sports - Court 2 Blue Wave Elite 7th - Dylan
42 68 One Dream Black - Dorman
P5 9:00 AM Capital City Sports - Court 3 Mass Warriors - Blue
56 40 Springfield Ballers - Devin
P6 9:00 AM Capital City Sports - Court 1 Mass Warriors - White
28 61 Rivals Elite - McDonald
P1 10:00 AM Capital City Sports - Court 1 BB Elite
21 45 One Dream White - Baylee
P5 10:00 AM Capital City Sports - Court 2 Mass Guardians
38 41 Run the Citi - Jeremy
P46 11:00 AM Capital City Sports - Court 2 BB Elite*
40 32 Pure Hart
P2 12:00 PM The Sports Barn - Court 3 Team NSSA Grey - Isaac
33 28 NE Storm Red - Stevens
P5 1:00 PM The Sports Barn - Court 1 Blue Wave Elite - Dylan
31 34 TNE Boston Academy 7th
P6 1:00 PM The Rim Sports Complex - Court 4 NE Storm Maine - Estevan
47 49 One Dream Blue - Baylee
B1 3:00 PM The Rim Sports Complex - Court 4 [2] One Dream Black - Dorman
62 48 [1] TNE Boston Academy 7th
B2 3:00 PM Capital City Sports - Court 3 [1] Team NSSA Grey - Isaac
40 61 [2] Arsenal Rivera/Vega
B3 5:00 PM Capital City Sports - Court 5 [1] Rivals Elite - McDonald
59 57 [2] Arsenal Rivera/Vega
B4 5:00 PM The Rim Sports Complex - Court 4 [2] One Dream Black - Dorman
41 53 [1] Mass Warriors - Blue

Bracket

[2] One Dream Black - Dorman
Champion
[1] Rivals Elite - McDonald
Champion
[2] One Dream Black - Dorman - 62
B1 - Sun 4/21 3:00PM The Rim Sports Complex - Court 4
[1] TNE Boston Academy 7th - 48
[1] Team NSSA Grey - Isaac - 40
B2 - Sun 4/21 3:00PM Capital City Sports - Court 3
[2] Arsenal Rivera/Vega - 61
[1] Rivals Elite - McDonald - 59
B3 - Sun 4/21 5:00PM Capital City Sports - Court 5
[2] Arsenal Rivera/Vega - 57
[2] One Dream Black - Dorman - 41
B4 - Sun 4/21 5:00PM The Rim Sports Complex - Court 4
[1] Mass Warriors - Blue - 53