Volleyball

17U/18U

2019 Aquafina Volleyball Challenge

Feb 10, 2019
Tavares, FL
Hunters Volleyball Academy 17U

17U/18U Champion

Sun Feb 10, 2019

Pool Standings

G
Team W L
SW
SL
Five Star 17U 2 0 4 0
Tempest Volleyball 1 1 2 2
AAC 0 2 0 4
H
Team W L
SW
SL
Hunters Volleyball Academy 17U 2 0 4 0
Brandon Elite 1 1 2 2
PSVA Union County 0 2 0 4

Schedule

Filter by:

Sunday, February 10, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM The Big House - Court 10
WT: AAC
Five Star 17U
25-11 25-19
2 0 Tempest Volleyball
P6 9:00 AM The Big House - Court 9
WT: PSVA Union County
Hunters Volleyball Academy 17U
25-12 25-18
2 0 Brandon Elite
P2 10:00 AM The Big House - Court 9
WT: Brandon Elite
PSVA Union County
0 2 Hunters Volleyball Academy 17U
25-16 25-10
P3 10:00 AM The Big House - Court 10
WT: Tempest Volleyball
AAC
0 2 Five Star 17U
25-9 25-9
P4 11:00 AM The Big House - Court 9
WT: Hunters Volleyball Academy 17U
Brandon Elite
26-24 25-21
2 0 PSVA Union County
P5 11:00 AM The Big House - Court 10
WT: Five Star 17U
Tempest Volleyball
25-19 25-6
2 0 AAC
B1 1:00 PM The Big House - Court 10
WT: Five Star 17U
[2] Tempest Volleyball
25-22 25-18
2 0 [3] PSVA Union County
B2 1:00 PM The Big House - Court 9
WT: Hunters Volleyball Academy 17U
[2] Brandon Elite
25-8 25-23
2 0 [3] AAC
B3 2:00 PM The Big House - Court 9 [2] Tempest Volleyball
1 2 [2] Brandon Elite
13-25 25-18 15-10
B4 2:00 PM The Big House - Court 10 Five Star 17U
0 2 Hunters Volleyball Academy 17U
25-15 25-14

Bracket

18U Championship
17U Championship
[2] Brandon Elite
Champion
Hunters Volleyball Academy 17U
Champion
[2] Brandon Elite - 2
B2 - Sun 2/10 1:00PM The Big House - Court 9
25-8 25-23
[3] AAC - 0
[2] Tempest Volleyball - 1
B3 - Sun 2/10 2:00PM The Big House - Court 9
13-25 25-18 15-10
[2] Brandon Elite - 2
[2] Tempest Volleyball - 2
B1 - Sun 2/10 1:00PM The Big House - Court 10
25-22 25-18
[3] PSVA Union County - 0
Five Star 17U - 0
B4 - Sun 2/10 2:00PM The Big House - Court 10
25-15 25-14
Hunters Volleyball Academy 17U - 2