Lacrosse

Tournament Note

3 pool games. Pool winners and the 2nd place team from Pool 3 will advance to the championship bracket.

U10 7v7 - Orange

2021 Summer Faceoff

Jun 5 - 6, 2021
Championsgate, FL • Davenport, FL • Kissimmee, FL
champion
Flat Hatters

U10 7v7 - Orange Champion

Sat Jun 5, 2021 - Sun Jun 6, 2021

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
Creators Game 3 0 0 42 19
True Turtles Green 2 1 0 22 28
Sarasota Seahawks 1 2 0 33 40
First Coast Crush 0 3 0 20 30
Pool 2
Team W L T
GS
GA
Villages 3 0 0 37 11
Snipers 2 1 0 17 18
LCO 1 2 0 17 18
Stealth Green 0 3 0 9 33
Pool 3
Team W L T
GS
GA
Flat Hatters* 3 0 0 43 12
Palms 2 3 0 0 21 14
True Empire 2 1 0 34 23
SL Barracudas 1 2 0 26 26
True Monsters 1 2 0 22 32
Islanders 0 3 0 15 36
SL Leatherbacks 0 3 0 2 21

Schedule

Filter by:

Saturday, June 05, 2021
Game Time Location Team Score Team
P5 2:00 PM Omni - Field 2 Islanders
5 13 SL Barracudas
P6 2:00 PM Omni - Field 1 True Monsters
1 16 Flat Hatters
P1 3:00 PM Omni - Field 2 Sarasota Seahawks
15 10 First Coast Crush
P2 3:00 PM Omni - Field 1 True Turtles Green
5 14 Creators Game
P7 3:00 PM Omni - Field 4 Palms 2
1 0 SL Leatherbacks
P3 4:00 PM Omni - Field 4 Snipers
9 2 Stealth Green
P4 4:00 PM Omni - Field 2 Villages
10 4 LCO
P12 4:00 PM Omni - Field 1 True Empire
13 5 Islanders
P8 5:00 PM Omni - Field 1 First Coast Crush
4 6 True Turtles Green
P13 5:00 PM Omni - Field 4 SL Barracudas
9 10 Palms 2
P14 5:00 PM Omni - Field 2 Flat Hatters*
1 0 SL Leatherbacks
P9 6:00 PM Omni - Field 4 Sarasota Seahawks
8 19 Creators Game
P10 6:00 PM Omni - Field 2 Stealth Green
4 14 Villages
P11 6:00 PM Omni - Field 1 Snipers
5 3 LCO
P19 7:00 PM Omni - Field 4 True Monsters
2 14 True Empire
P20 7:00 PM Omni - Field 2 Palms 2
10 5 Islanders
P21 7:00 PM Omni - Field 1 Flat Hatters
11 4 SL Barracudas
Sunday, June 06, 2021
Game Time Location Team Score Team
P15 8:00 AM Omni - Field 4 Creators Game
9 6 First Coast Crush
P16 8:00 AM Omni - Field 2 Sarasota Seahawks
10 11 True Turtles Green
P17 8:00 AM Omni - Field 1 LCO
10 3 Stealth Green
P18 9:00 AM Omni - Field 4 Snipers
3 13 Villages
P22 9:00 AM Omni - Field 2 True Monsters
19 2 SL Leatherbacks
P23 9:00 AM Omni - Field 1 True Empire
7 16 Flat Hatters
B8 11:00 AM Omni - Field 1 Stealth Green
5 6 Islanders
B7 12:00 PM Omni - Field 1 First Coast Crush
14 4 True Monsters
B9 1:00 PM Omni - Field 1 Snipers
9 14 True Empire
B1 2:00 PM Omni - Field 4 Creators Game
2 12 Flat Hatters
B2 2:00 PM Omni - Field 2 Villages
9 6 Palms 2
B6 2:00 PM Omni - Field 1 LCO
3 11 SL Barracudas
B4 3:00 PM Omni - Field 4 SL Leatherbacks
11 7 True Turtles Green
B3 4:00 PM Omni - Field 2 Flat Hatters
11 8 Villages

Bracket

Consolation Games
Flat Hatters
Champion
Villages - 9
B2 - Sun 6/6 2:00PM Omni - Field 2
Palms 2 - 6
Flat Hatters - 11
B3 - Sun 6/6 4:00PM Omni - Field 2
Villages - 8
Creators Game - 2
B1 - Sun 6/6 2:00PM Omni - Field 4
Flat Hatters - 12
LCO - 3
B6 - Sun 6/6 2:00PM Omni - Field 1
SL Barracudas - 11
Stealth Green - 5
B8 - Sun 6/6 11:00AM Omni - Field 1
Islanders - 6
SL Leatherbacks - 11
B4 - Sun 6/6 3:00PM Omni - Field 4
True Turtles Green - 7
First Coast Crush - 14
B7 - Sun 6/6 12:00PM Omni - Field 1
True Monsters - 4
Snipers - 9
B9 - Sun 6/6 1:00PM Omni - Field 1
True Empire - 14