Baseball

10-Year-Old Boys

Chuck Schafer Memorial Tournament

Jun 25 - 27, 2021
Boardman, OH
Register  Info
champion
Eagles of Holly Hills 10u

10-Year-Old Boys Champion

Fri Jun 25, 2021 - Sun Jun 27, 2021

Pool Standings

9-10 Pool
Team W L T
RA
Boardman 10U All Stars (POLAND, OH) 2 0 0 0
Austintown 10u (Austintown, OHIO) 2 0 0 8
Eagles of Holly Hills 10u (Canton, OH) 2 0 0 16
North Canton 9-10 (North Canton, OH) 1 1 0 7
Canfield 9U (Canfield, OH) 1 1 0 11
Canfield 10U (Canfield, OH) 1 1 0 14
Niles Dragons (Niles, OH) 1 1 0 21
Poland 10U (Poland, Ohio) 0 2 0 17
Boardman 9U (Boardman, Oh) 0 2 0 30
Tallmadge (Tallmadge, Ohio) 0 2 0 33

Schedule

Filter by:

Friday, June 25, 2021
Game Time Location Team Score Team
P1 5:30 PM Fields of Dreams - Field S2 Poland 10U
4 6 Austintown 10u
P2 5:30 PM Fields of Dreams - Field L3 Boardman 9U
3 13 Canfield 9U
P9 7:15 PM Fields of Dreams - Field S2 North Canton 9-10
0 6 Boardman 10U All Stars
Saturday, June 26, 2021
Game Time Location Team Score Team
P8 8:30 AM Fields of Dreams - Field L3 Tallmadge
2 17 Canfield 10U
P7 10:15 AM Fields of Dreams - Field L3 Poland 10U
7 11 Eagles of Holly Hills 10u
P5 1:00 PM Fields of Dreams - Field L3 Tallmadge
1 16 North Canton 9-10
P3 2:45 PM Fields of Dreams - Field L3 Eagles of Holly Hills 10u
12 9 Canfield 10U
P4 4:30 PM Fields of Dreams - Field L3 Niles Dragons
0 15 Boardman 10U All Stars
P6 6:15 PM Fields of Dreams - Field L1 Austintown 10u
17 4 Boardman 9U
P10 6:15 PM Fields of Dreams - Field L2 Niles Dragons
8 6 Canfield 9U
Sunday, June 27, 2021
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Fields of Dreams - Field L3 [8] Poland 10U
10 0 [9] Boardman 9U
B2 9:45 AM Fields of Dreams - Field L3 [4] North Canton 9-10
8 7 [5] Canfield 9U
B3 9:45 AM Fields of Dreams - Field S1 [3] Eagles of Holly Hills 10u
10 0 [6] Canfield 10U
B4 11:30 AM Fields of Dreams - Field L3 [1] Boardman 10U All Stars
13 5 [8] Poland 10U
B5 11:30 AM Fields of Dreams - Field S1 [2] Austintown 10u
11 7 [7] Niles Dragons
B6 1:15 PM Fields of Dreams - Field L3 [1] Boardman 10U All Stars
16 1 North Canton 9-10
B7 1:15 PM Fields of Dreams - Field S1 [3] Eagles of Holly Hills 10u
26 5 [2] Austintown 10u
B8 3:15 PM Fields of Dreams - Field L3 [1] Boardman 10U All Stars
5 13 [3] Eagles of Holly Hills 10u

Bracket

Tallmadge withdrew from Sunday bracket play
[3] Eagles of Holly Hills 10u
Champion
[4] North Canton 9-10 - 8
B2 - Sun 6/27 9:45AM Fields of Dreams - Field L3
[5] Canfield 9U - 7
[1] Boardman 10U All Stars - 13
B4 - Sun 6/27 11:30AM Fields of Dreams - Field L3
[8] Poland 10U - 5
[2] Austintown 10u - 11
B5 - Sun 6/27 11:30AM Fields of Dreams - Field S1
[7] Niles Dragons - 7
[1] Boardman 10U All Stars - 16
B6 - Sun 6/27 1:15PM Fields of Dreams - Field L3
North Canton 9-10 - 1
[8] Poland 10U - 10
B1 - Sun 6/27 8:00AM Fields of Dreams - Field L3
[9] Boardman 9U - 0
[1] Boardman 10U All Stars - 5
B8 - Sun 6/27 3:15PM Fields of Dreams - Field L3
[3] Eagles of Holly Hills 10u - 13
[3] Eagles of Holly Hills 10u - 26
B7 - Sun 6/27 1:15PM Fields of Dreams - Field S1
[2] Austintown 10u - 5
[3] Eagles of Holly Hills 10u - 10
B3 - Sun 6/27 9:45AM Fields of Dreams - Field S1
[6] Canfield 10U - 0