Softball

10U

WINTER ELITE GAMES - SOLD OUT (RING OR BRACELET) APOPKA

Feb 5 - 6, 2022
Apopka, FL
Register

Pool Standings

10U
Team W L
Florida Firecrackers Slavik (Unknown, FL) 2 0
St Cloud Swat 10U (St Cloud, FL) 1 1
Clermont Kraken (Clermont, FL) 1 1
Oviedo Blaze (Oviedo, FL) 1 1
NLS 10 Black (Palm Bay, FL) 1 1
Orlando Lady Titans 10u - Rodriguez (Orlando, FL) 0 2

Schedule

Filter by:

Saturday, February 05, 2022
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Northwest Recreation Complex - Field C Florida Firecrackers Slavik
15 8 Oviedo Blaze
P4 9:30 AM Northwest Recreation Complex - Field C Oviedo Blaze
11 7 Clermont Kraken
P6 11:00 AM Northwest Recreation Complex - Field C Florida Firecrackers Slavik
17 5 Orlando Lady Titans 10u - Rodriguez
P3 12:30 PM Northwest Recreation Complex - Field C St Cloud Swat 10U
4 6 Clermont Kraken
P2 2:00 PM Northwest Recreation Complex - Field C Orlando Lady Titans 10u - Rodriguez
4 5 NLS 10 Black
P5 3:30 PM Northwest Recreation Complex - Field C St Cloud Swat 10U
15 1 NLS 10 Black
Sunday, February 06, 2022
Game Time Location Team Score Team
B1 1:15 PM Northwest Recreation Complex - Field C [4] Oviedo Blaze
8 7 [5] NLS 10 Black
B2 1:15 PM Northwest Recreation Complex - Field D [3] Clermont Kraken
3 5 [6] Orlando Lady Titans 10u - Rodriguez
B3 2:30 PM Northwest Recreation Complex - Field C [1] Florida Firecrackers Slavik
6 8 [4] Oviedo Blaze
B4 2:30 PM Northwest Recreation Complex - Field D [2] St Cloud Swat 10U
3 2 [6] Orlando Lady Titans 10u - Rodriguez
B6 3:45 PM Northwest Recreation Complex - Field C [5] NLS 10 Black
6 3 [3] Clermont Kraken
B7 3:45 PM Northwest Recreation Complex - Field D [1] Florida Firecrackers Slavik
4 3 [6] Orlando Lady Titans 10u - Rodriguez
B5 5:00 PM Northwest Recreation Complex - Field D [4] Oviedo Blaze
7 8 [2] St Cloud Swat 10U
B8 5:00 PM Northwest Recreation Complex - Field C [5] NLS 10 Black
3 7 [1] Florida Firecrackers Slavik

Bracket

Silver Bracket
Gold Bracket
[1] Florida Firecrackers Slavik
[2] St Cloud Swat 10U
Champion
[5] NLS 10 Black - 3
B8 - Sun 2/6 5:00PM Northwest Recreation Complex - Field C
[1] Florida Firecrackers Slavik - 7
[1] Florida Firecrackers Slavik - 6
B3 - Sun 2/6 2:30PM Northwest Recreation Complex - Field C
[4] Oviedo Blaze - 8
[4] Oviedo Blaze - 8
B1 - Sun 2/6 1:15PM Northwest Recreation Complex - Field C
[5] NLS 10 Black - 7
[5] NLS 10 Black - 6
B6 - Sun 2/6 3:45PM Northwest Recreation Complex - Field C
[3] Clermont Kraken - 3
[4] Oviedo Blaze - 7
B5 - Sun 2/6 5:00PM Northwest Recreation Complex - Field D
[2] St Cloud Swat 10U - 8
[3] Clermont Kraken - 3
B2 - Sun 2/6 1:15PM Northwest Recreation Complex - Field D
[6] Orlando Lady Titans 10u - Rodriguez - 5
[2] St Cloud Swat 10U - 3
B4 - Sun 2/6 2:30PM Northwest Recreation Complex - Field D
[6] Orlando Lady Titans 10u - Rodriguez - 2
[1] Florida Firecrackers Slavik - 4
B7 - Sun 2/6 3:45PM Northwest Recreation Complex - Field D
[6] Orlando Lady Titans 10u - Rodriguez - 3