Softball

14U, 16U & 18U

POWERBALL (HIGH SCHOOL) - Leesburg

Aug 13 - 14, 2022
Leesburg, FL
Register

Pool Standings

Powerball
Team W L
Central Florida Ríptide (Orlando, FL) 3 0
Renegades (Tampa, FL) 2 0
North Florida Stars (Fleming Island, FL) 2 1
16U Blue Angels (Jacksonville, FL) 2 1
Team North Florida (Unknown, FL) 2 1
Orlando Lady Titans 16U (Orlando, FL) 2 1
Citrus Lady Hawks (Hernando, FL) 1 1
Redhots extreme (Starke, FL) 0 3
352 Elite- Bass (Ocala, FL) 0 3
Lady Nix Yellow (Kissimmee, FL) 0 3

Schedule

Filter by:

Saturday, August 13, 2022
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Sleepy Hollow - Field 1 Orlando Lady Titans 16U
0 15 16U Blue Angels
P5 8:00 AM Sleepy Hollow - Field 4 352 Elite- Bass
0 17 Renegades
P7 9:30 AM Sleepy Hollow - Field 1 Orlando Lady Titans 16U
8 0 Lady Nix Yellow
P14 9:30 AM Sleepy Hollow - Field 4 Renegades
14 3 Redhots extreme
P6 11:00 AM Sleepy Hollow - Field 1 16U Blue Angels
2 5 Team North Florida
P9 11:00 AM Sleepy Hollow - Field 4 North Florida Stars
17 0 352 Elite- Bass
P3 12:30 PM Sleepy Hollow - Field 1 Lady Nix Yellow
0 8 North Florida Stars
P8 12:30 PM Sleepy Hollow - Field 4 Redhots extreme
0 6 Central Florida Ríptide
P10 2:00 PM Sleepy Hollow - Field 3 Citrus Lady Hawks
4 4 Renegades
P11 2:00 PM Sleepy Hollow - Field 4 Lady Nix Yellow
0 8 16U Blue Angels
P13 2:00 PM Sleepy Hollow - Field 1 352 Elite- Bass
7 16 Orlando Lady Titans 16U
P2 3:30 PM Sleepy Hollow - Field 1 Team North Florida
16 0 Redhots extreme
P4 3:30 PM Sleepy Hollow - Field 4 Central Florida Ríptide
1 0 Citrus Lady Hawks
P12 5:00 PM Sleepy Hollow - Field 1 Central Florida Ríptide
3 2 Team North Florida
P15 5:00 PM Sleepy Hollow - Field 4 Citrus Lady Hawks
5 3 North Florida Stars
Sunday, August 14, 2022
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Sleepy Hollow - Field 1 [8] Redhots extreme
13 1 [9] 352 Elite- Bass
B4 8:00 AM Sleepy Hollow - Field 4 [2] Renegades
6 5 [7] Citrus Lady Hawks
B3 9:30 AM Sleepy Hollow - Field 1 [4] 16U Blue Angels
2 1 [5] Team North Florida
B5 9:30 AM Sleepy Hollow - Field 4 [3] North Florida Stars
3 2 [6] Orlando Lady Titans 16U
B2 11:00 AM Sleepy Hollow - Field 1 [1] Central Florida Ríptide
11 0 [8] Redhots extreme
B7 11:00 AM Sleepy Hollow - Field 4 [2] Renegades
6 5 [3] North Florida Stars
B6 12:30 PM Sleepy Hollow - Field 1 [1] Central Florida Ríptide
3 2 [4] 16U Blue Angels
B8 2:00 PM Sleepy Hollow - Field 1 [1] Central Florida Ríptide
[2] Renegades

Bracket

Bracket Winner B8
Champion
[1] Central Florida Ríptide
B8 - Sun 8/14 2:00PM Sleepy Hollow - Field 1
[2] Renegades
[1] Central Florida Ríptide - 11
B2 - Sun 8/14 11:00AM Sleepy Hollow - Field 1
[8] Redhots extreme - 0
[4] 16U Blue Angels - 2
B3 - Sun 8/14 9:30AM Sleepy Hollow - Field 1
[5] Team North Florida - 1
[8] Redhots extreme - 13
B1 - Sun 8/14 8:00AM Sleepy Hollow - Field 1
[9] 352 Elite- Bass - 1
[1] Central Florida Ríptide - 3
B6 - Sun 8/14 12:30PM Sleepy Hollow - Field 1
[4] 16U Blue Angels - 2
[2] Renegades - 6
B7 - Sun 8/14 11:00AM Sleepy Hollow - Field 4
[3] North Florida Stars - 5
[2] Renegades - 6
B4 - Sun 8/14 8:00AM Sleepy Hollow - Field 4
[7] Citrus Lady Hawks - 5
[3] North Florida Stars - 3
B5 - Sun 8/14 9:30AM Sleepy Hollow - Field 4
[6] Orlando Lady Titans 16U - 2